Autor Wątek: Hydro regulacja swiatel  (Przeczytany 5861 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hydro regulacja swiatel
« dnia: Październik 11, 2004, 14:18:43 pm »

Bartrek.

  • Gość
Musialem wyjac to ustrojstwo z prawego reflektora, poniewaz polamaly mi sie zaczypuy odblysnika. I teraz niby wszystko zalozona (+/- tak jak bylo) a regulacja hydro dziala tylko w lewym (nieruszanym swietle??) Umie mi ktos odpoiwedzic czemu???

Tego calego ustrojstwa nie rozbieralem, wyjalem tylko go z zaczepu na reflektorze. Przy okazji - prz recznym kreceniu nim wszystko dziala, nie dziala tylko regulacja hydrauliczna?

(PN Caro+)

Dziki za odpowiedz!!

Hydro regulacja swiatel
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2004, 17:05:37 pm »

drucik#1814

  • Gość
sprawdŹ, czy czasami nie uszkodziłeś końcówki siłownika - tam gdzie wchodzi rurka z płynem, oraz czy dobrze jest zapięte cięgno do odbłyśnika

Hydro regulacja swiatel
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2004, 19:02:08 pm »

ajk#1212

  • Gość
Tak a propos hydro regulacji świateł, u mnie w ogóle ona nie działa, co gorsza nie mam zielonego pojęcia na jakiej zasadzie to może działać. Kręcę pokrętłem i nic się nie dzieje, mogłby mnie któs oświecić od czego zacząć lokalizowanie usterki i ew. jej wyeliminowanie?

Hydro regulacja swiatel
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 11, 2004, 22:02:53 pm »

maku

  • Gość
Z tego co wiem to tego sięnie naprawia (nowe kosztuje coś koło 120zł)  :D  Słyszałem że jeśli raz to sie rozszczelni to jest do wyrzucenia.
Dariush to działa dzięki płynowi który jest w tym układzie. Ruszając pokrętłem zwiększamy lub zmniejszamy ciśnienie w układzie i tłoczek przy lampie zmienia położenie reflektora

Hydro regulacja swiatel
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 11, 2004, 23:24:18 pm »

anonim

  • Gość
podobno mozna zalozyc elektryczna regulacje od lanosa i nie ma problemow z tym hydraulicznym badziewiem. chyba dwa regulatory kosztuja cos kolo 20paru zlotych, wiec zadna kasa. o ile mnie pamiec nie myli chyba jest opisane to w technice (jak nie tu to na fsoautoklub)

Hydro regulacja swiatel
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 12, 2004, 13:26:39 pm »

Woj-o#772

  • Gość
taa tylko dostań toto do lanosa poza Warszawą za te 20 zeta... ;)
A co do tej hydro reg. Jest to element Made in Germany firmy Hella - a jest jedną z najszybciej psujących się cześci w polonezie

Hydro regulacja swiatel
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 12, 2004, 14:12:16 pm »

bartrek.

  • Gość
Ciegno do odblusnika jest na pewno dobrze zapiete. Na tym badziewiu jest tez regulacja reczna i.. ta dziala. Jak sie kreci to dziala. NIe dziala tylko to z kabiny - tzn dziala, ale tylko na jednym reflektorze. Wczesniej dzialalo na obu (chyba ;) )

Tam nie ma co uszkodzic... wyjalem (a wlasciwie wyrwalem bo sie mocno trzymalo... i zostawielm) potem wepchnalem i dupa... hmmm

no trudno.. i tak ni8e uzywalem :)

Hydro regulacja swiatel
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 13, 2004, 07:52:52 am »

Woj-o#772

  • Gość
zobacz czy nie nadpeł ten plastik przy regulacji w który wchodzi ten metalowy krócieć na wężyk z płynem - jest to badziewnie zrobione i lubi sobie pęknąć i wtedy działa albo i nie - u mnie tylko jeden działał od początku a teraz nie ma w ogóle tego mech bo przy okazji wyjęcia dechy to też wyjąłem (bo po co mi nieużyteczne wężyki w aucie :D ). Jak się uda dostać to pomyślę na tymi z lanosa a jak nie to tez dobrze

Hydro regulacja swiatel
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 24, 2004, 20:08:20 pm »

Woocash[ACN]

  • Gość
To ja mam ciut odwrotnie -- na pokrętło światła reagują ale jakbym nie ustawiał to opadają... na przeglądzie jak regulowali to podnieśli na maxa w górę i były tak jak powinny -- do wieczora :)

odbłyśnik jest luŹny -- wsadzająć żarówkę mogę go przechylać -- to dobrze ?

Hydro regulacja swiatel
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 24, 2004, 21:45:46 pm »

kowal

  • Gość
Witam kolege z pms :>

Hydro regulacja swiatel
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 24, 2004, 21:52:56 pm »

Woocash[ACN]

  • Gość
Cytat: "kowalma#1356"
Witam kolege z pms :>


Witam, polecasz to przyszedłem... chyba faktycznie szybciej tu znajdę solution wszystkich problemów :)

Hydro regulacja swiatel
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 24, 2004, 22:08:33 pm »

kowal

  • Gość
No... szczegolnie jak sie czyta tam wypowiedzi coniektorych, to mam wrazenie ze oni zarowke od swiatla mijania jada robic w ASO  :roll:

Hydro regulacja swiatel
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 28, 2004, 16:23:24 pm »

Kierus98

  • Gość
Cytat: "Woocash[ACN
"]To ja mam ciut odwrotnie -- na pokrętło światła reagują ale jakbym nie ustawiał to opadają... na przeglądzie jak regulowali to podnieśli na maxa w górę i były tak jak powinny -- do wieczora :)

odbłyśnik jest luŹny -- wsadzająć żarówkę mogę go przechylać -- to dobrze ?


witam.
widocznie spadł ci odbłysnik z tego siłownika. na koncu jest kulka na siłowniku a zaczep na odbłysniku. wsadz spowrotem i bedzie brykac.

Hydro regulacja swiatel
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 31, 2004, 10:34:46 am »

Woocash[ACN]

  • Gość
z tego co widzę na schematach to regulacja ręczna przy reflektorze jest obsługiwane przez tę samą kulkę :) a jak kręcę przy reflektorze to położenie się zmienia -- czyli kulka jest zaczepiona... nie mylę się ?

Hydro regulacja swiatel
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 31, 2004, 11:02:42 am »

ajk#1212

  • Gość
odnośnie regulacji swiateł w Przejściówce w przednich swiatłach jest cos takiego jakby zacze na jakś linke albo co.... :roll: ...byla w tych poldkach jakaś zmechanizowana regulacja??? :roll:

Hydro regulacja swiatel
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 14, 2005, 01:23:56 am »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Powiedzcie mi jedno , czy w waszych polonezach działa "korektor ustawienia reflektorów" tzn , czy ten regulator hydrauliczny działa co się reflektory reguluje , bo wsumie mam już drugiego poloneza i w pierwszym i w tym co mam teraz  mi to nie działa , u kumpla w poldku również niedziała. I tak słyszałem ze Lubliny któreś tam ,  mialy regulowane reflektory elektrycznie i podobno mocowanie tych silniczków jest na podobnej zasadzie jak w poldku. Czy ktoś się spotkał z czym podobnym jak te silniczki do reflektorów od Lublina ?
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Hydro regulacja swiatel
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 14, 2005, 08:55:36 am »

Wafel

  • Gość
od lanosa... - było o tym...

Hydro regulacja swiatel
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 14, 2005, 09:09:31 am »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Cytat: "Wafel#473"
od lanosa... - było o tym...


od lanosa to wiem ze było , ale widziałem lublina na szrocie i miał też el. regulacje lamp , i się zastanawiam czy by nie pasował ten cały mechanizm do poldka (bo słyszałem ze pasuje , a zapewne w lublinie jest to samo co w lanosie , ale pytam dla pewności)
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.