Autor Wątek: Ogrzewanie tylnej szyby  (Przeczytany 3236 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ogrzewanie tylnej szyby
« dnia: Październik 11, 2004, 21:05:22 pm »

elltry#683

  • Gość
Mam dziwny problem. W moim MR 93 do niedawna za kazdym razem (a mam poldka b.dlugo) kiedy wlaczalem silnik wlaczalo sie ogrzewanie tylnej szyby . Czy to jest normalne . Jak jest w waszych poldkach. Ale teraz sie cos zrobilo i juz wcale ogrzewanie niedziala - niewlacza sie samo ani z klawisza. Co moze byc przyczyna . Czy wlaczanie sie samodzielnie ogrzewania tylnej szyby ( nawet w lato przy 30 stopniach) bylo czym zamierzonym przez fabryke :D ??

Ogrzewanie tylnej szyby
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2004, 21:13:02 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Nie sadze, gdzyz zaraz po zapalnicze i rozruszniku ogrzewanie tylniej szyby jest najwiekszym odbiornikiem pradu. Takze szczeze w to watpie aby to bylo zamierzone przez fabryke. Musisz posprawdzac co jes nie tak, czyli bezpieczniki, napewno tam jest jakis przekaznik albo cos w tym stylu i to musisz najpierw sprawdzic.
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Ogrzewanie tylnej szyby
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2004, 21:15:59 pm »

Wafel

  • Gość
z tego co wiem to w mr 93 włącza sie ogrzewanie tylnej szyby automatycznie - ale tylko chyba jak temp jest niższa niż 10 stopni

Ogrzewanie tylnej szyby
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 11, 2004, 21:37:03 pm »

elltry#683

  • Gość
No wiec tak. Bezpiecznik jest Ok. Slychac (takie charaktrrzstyczne pyknecie jak zwykle) jakby sie zalaczalo to ogrzewanie choc na desce kontrolka sie nieswieci. Sprawdzielm zaroweczka i jest OK. Jak mozna sprawdzic przekaznik?? Slyszalem ze w MR93 jest urzadzenie mikroprocesorowe sterujace zalaczaniem sie ogrzewaniem. Wiecie cos na ten temat??

Ogrzewanie tylnej szyby
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 11, 2004, 21:47:07 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Cytuj (zaznaczone)
z tego co wiem to w mr 93 włącza sie ogrzewanie tylnej szyby automatycznie - ale tylko chyba jak temp jest niższa niż 10 stopni

A to ja nie wiedzalem, ale dobrze sie dowiedziec. A ludzie tak narzekaja na polonezy a to takie fajne, tanie limuzyny!! :roll:
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Ogrzewanie tylnej szyby
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 11, 2004, 21:56:30 pm »

Chudson

  • Gość
A działa to tak: (To to temp. otoczenia )
To ł +9 °C 0 min.

-3 °C < To < +9 °C 5 min.

  To Ł -3 °C 10 min.


I jeszcze trzeba pamiętać ,ze urządzonko ma kaprysy i nie włącza się często chociaż temp w samochodzie jest minusowa. Powodem jest umiejscowienie go za zegarami obok rury powietrza. Czasami choć w autku zimno to tam u niego jest jeszcze dość ciepło. ( zwłaszcza przy 1-2godzinnym postoju )

Ogrzewanie tylnej szyby
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 11, 2004, 22:08:58 pm »

drucik#1814

  • Gość
nie wiedząc jak sprawdzić przekaŹnik jest prosta metoda. Włączasz światła, odnajdujesz przekaŹnik, który odpowiedzialny jest za mijania. Wyciągasz go i zamieniasz z przekaŹnikiem od szyby. Jeśli światła się zapalą - masz pewność, że przekaŹnik jest sprawny.
Dla mnie łatwiej jest na przykład sprawdzić kontrolką (żarówka z kabelkiem) prąd na 30-tce, a potem na 87.Ale w Twoim przypadku , najłatwiejsza będzie zamiana miejscami.

Ogrzewanie tylnej szyby
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 12, 2004, 13:18:26 pm »

Woj-o#772

  • Gość
podsumowując: Były różnie wersje tego mikroprocesora i to niezależnie od roku prod chyba - czsami z termisoterm (czyli włącza sie w zależności od temperatury) , a czasami włącza sie zawsze po pewnym czasie od najprawdopodobniej zgaśnięcia kontrolki oleju)

Ogrzewanie tylnej szyby
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 12, 2004, 14:35:06 pm »

Cyneq

  • Gość
Dlatego ja wole ten stary mechanizm z pstryczkiem elektryczkiem ;) Zwłaszcza że mam do niego podpięte jeszcze lusterka.

Ogrzewanie tylnej szyby
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 12, 2004, 18:02:25 pm »

Chudson

  • Gość
Ja lusterka mam pod osobnym włącznikiem , o mikroprocesorze bez termistora jedynie słyszałem , niewiem czy były one montowane na samym początku czy zamiennie przez cały okres produkcji ale chyba nie znajdzie się już w sklepie tej uboższej wersji.

Kabelek sterujący przekaŹnikiem jest podłączony do tego urządzonka pod symbolem  SH., natomiast sygnał z wyłącznika klawiszowego idzie przez PL .

ja tam wole ten mechanizm niż stary pstryczek , chociaż trzeba się przyzwyczaić ,że niedarady wączyć ogrzewania przy wyłączonym silniku. Nie trzeba pamiętać o wyłączeniu a czasy ogrzewania są dobrane tak ,że szyba zdąży się calutka rozmrozić.

Sprawdzić czy nasze urządzonko to ta biedniejsza wersja czy poprostu się zepsuł jest dosyć łatwo , termostor jest w górnym prawym rogu układu scalonego i wystarczy sprawdzić na nim opór ( no chyba że uszkodzeniu uległ ktoryś tranzystor to wtedy będzie gorzej )