Autor Wątek: Pompa wody - jak sprawdzic czy sprawna  (Przeczytany 2804 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pompa wody - jak sprawdzic czy sprawna
« dnia: Styczeń 15, 2011, 11:21:57 am »

Offline ondre82

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 96
Problem jest nastepujacy (walcze z tym od 2 mcy i nikt nie moze mi pomoc nawet mechanik): odpalam poloneza, po ujechaniu na gazie kilku kilometrów auto nagrzewa sie momentalnie (wskazowka od temp leci do 100 i spada do ok 70), leci zimne powietrze, zaczyna wariowac szarpac i potrafi zgasnac, zagladam pod maske i tak: waz powrotny od nagrzewnicy zimny, od reduktora do termostatu tez zimny parownik zamarzniety. Jak pokrece nim troche to zapali z trudem i leci juz wtedy cieple powietrze. Ostatnimi dniami dzieje sie to za kazdym razem jak wyjade z domu. Dzisiaj go odpalilem w garazu i chodzil bez problemu wszystko ogrzane parownik goracy co jest grane. Jak sie zagrzal termostat puscil plyn zdjalem korek od chlodnicy a tam poziom plynu jest jakies okolo 15 cm ponizej wlewu a w zbiorniczku powyzej poziomu max. Po przegazowaniu go chcialem sprawdzic pompe wody no i cos tam polecialo tego plynu ale strumień byl raczej maly. Duzo tego ale juz wysiadam przy tym nie wiem w co lapy wsadzic. Reduktor wpiety miedzy kolektor a krociec przy termostacie. Polonez caro 94r 1.6 gaznik lpg aldesa i rece opadaja.

Pompa wody - jak sprawdzic czy sprawna
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2011, 13:47:46 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Troche chaotycznie piszesz kolego szanowny.

Objawy padającej pompy wody właśnie takie są jak piszesz - ja tak miałem w roverku - identycznie, jadę, auto sie grzeje, a nagrzewnica zimna. Wymień pompę wody. Nieługo zacznie cieknąć.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Pompa wody - jak sprawdzic czy sprawna
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2011, 11:43:08 am »

Offline ondre82

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 96
a jak mozna jeszcze sprawdzic pompe zeby byc pewnym ze to ona szwankuje bo nowa ok 120zl

Pompa wody - jak sprawdzic czy sprawna
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2011, 20:25:17 pm »

Tomek_

  • Gość
może się zapowietrza?
w moim OHV jak uszczelka głowicy siadała to strasznie się zapowietrzał i zamarzał parownik