Autor Wątek: śmierdzi (Pb).....  (Przeczytany 2750 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

śmierdzi (Pb).....
« dnia: Październik 16, 2004, 21:13:14 pm »

LukerS86#1836

  • Gość
WITAM MAM taki maly ale duzy problem miej więcej , od pół roku w moim poldku (tu plus 1,6 GLI) , jak sie jedzie czuc benzyne tak że po dluższej jeżdzie (np.30 min.) boli głowa , najabrdziej z tyłu i w bagazniku , szukalismy przyczyny i nic zosatła wymieniona rura która idzie od wlewu do zbiornika i nic nie pomogło nadal czuć , nawet po dłucgim postoju , gdzy otworzy się bagażnik , lub drzwi poldka wylatuje -woń benzynki , poradŹcie cos z góry dziekówa !!! :)

POZDRO

?mierdzi (Pb).....
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2004, 22:08:12 pm »

vollvo#1821

  • Gość
a wyciagaleś koło zapasowe i odkręcałeś dekielek? wogóle najlepiej spóścić na dół caly zbiornik bo jak znam życie tood góry mósi coś tam przeciekać albo zbiornik przerdzewiał albo cybant któryś póścił od ktoregośprzewodu albo przewód któryś pękł.
uffffffff jest troche tego "albo "ale zrób jak mówie bo niechciałbym byc wskórze tylnego pasazera ktory zapali podczas jazdy

?mierdzi (Pb).....
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2004, 22:58:41 pm »

Chudson

  • Gość
Troche za młody poldek ,żeby zbiornik przerdzewiał dlatego zanim opuścisz go sprawdŹ jeszcze raz rurki przy wlewie i miejsce pływaka

?mierdzi (Pb).....
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2004, 23:53:42 pm »

Goliat#1834

  • Gość
w statych poldasach tego niema ale w nowych podobno jest pompa na zbiorniku moze tam gdzies jest jakis wyciek? zrób jak volvo mówi sciagnij dekielek z tyłu i zobacz co tam jest poszukaj jakis sladów zapachowych i jeszcze sparawdz czy aby napewno jest wszystko ok z przewodem odpowietrajacym zbiornik moze on jest przyczyna?

?mierdzi (Pb).....
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 17, 2004, 09:37:13 am »

POLD_CAR

  • Gość
JA ostatnio mialem identyczna sytuacje i tez w ATU. I problemem byla puszka:) Rozpadla sie. MYSLE  ze wiesz gdzie ona sie znajduje jak zagladasz do bagaznika to po lewej stronie na boku przy wlewie paliwa.Sprawdz ta puszke bo to na 1000% to.Pewnie w srodku to czuc najbardziej z tylu od strony kierowcy co??wyjmij ja sobie i jak bedzie rozklekotana to posklejaj poksipolem ja nim kleilem i nie rozleciala sie jeszcze, A jak skleilem i zalozylem  no to benzynka nie smierdzialo:PPOWODZENIA

?mierdzi (Pb).....
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 17, 2004, 16:56:30 pm »

LukerS86#1836

  • Gość
Dzięki za porady ..w wolej chwili sprawdze :)

A co do zbiornika to nie przerdzewiał tylko te blaszki co go trzymaja jedna pękla i zbiornik sie trzyma na RURACH od haku holowniczego :)

POZDRÓwki :roll:

?mierdzi (Pb).....
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 18, 2004, 10:48:04 am »

owsik

  • Gość
najczesciej przyczyna smierdzenia benzyna z tylu (mam dwa polonezy i w obu bylo to samo) jest rura elastyczna laczaca wlew ze zbiornikiem paliwa. potrafi niezle sparciec i wtedy smierdzi nawet gdy przy tankowaniu nie widac zeby paliwo kapalo na ziemie.
Sprawdz te rure elastyczna.
po prostu jak zacznie smierdziec wloz reke po lewej stronie ob baku i pomacaj ja czy jest mokra jak nie to odkrec dywanik (jeden wkret krzyzakowy) i pomacaj og strony bagaznika te rure. nowa rura kosztuje 20zl
Pozdrawiam
Dawny klubowicz fso.ptk owsik

?mierdzi (Pb).....
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 18, 2004, 21:58:53 pm »

LukerS86#1836

  • Gość
wymieniłem tę rure , więc nie przypuszczam że byto było to chociaż ?? , sprawdzimy :)
dziękówa za porady :)

pozdro :)

?mierdzi (Pb).....
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 18, 2004, 22:00:25 pm »

vollvo#1821

  • Gość
Cytat: "LukerS86"
Dzięki za porady ..w wolej chwili sprawdze :)

A co do zbiornika to nie przerdzewiał tylko te blaszki co go trzymaja jedna pękla i zbiornik sie trzyma na RURACH od haku holowniczego :)

POZDRÓwki :roll:

lepiej sprawdŹ odrazu bo tej wolnej chwili możesz nie dozyć

?mierdzi (Pb).....
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 18, 2004, 22:10:33 pm »

LukerS86#1836

  • Gość
to aż takie grosne no to nie będe odkładał :D:D:D