Autor Wątek: Nuklearne pozdrowienia  (Przeczytany 43275 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Nuklearne pozdrowienia
« dnia: Marzec 25, 2011, 20:14:32 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6619
  • Płeć: Mężczyzna
Poniżej znajdziecie zestawienie informacji z różnych źródeł nt. walnięcia elektrowni. Ciekawa lektura, zwłaszcza zestawienie danych o promieniowaniu, paliwie MOX i ilości tego świństwa które prawdopodobnie wyleciało w powietrze.

http://www.globalnaswiadomosc.com/fukshimaklamstwa.htm
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2011, 21:00:31 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Z tego co wiem, to teraz jest tam absolutna klęska w okolicy. Ludzie w promieniu 30 km zostali wezwani do ewakuacji.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2011, 21:09:18 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
No, jak ja lubię takie zestawienia...
Przynajmniej się pośmiać można jak się czyta takie teorie spiskowe. :P

A teraz rączka w górę kto by chciał elektrownie atomową w Polsce?

Bo ja jak najbardziej.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2011, 21:16:27 pm wysłana przez kuba92 »

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2011, 21:43:48 pm »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
nie czytałem ale powiem tak, na świecie jest ponad 1000 reaktorów i tylko 2 awarie (prawie identyczne) i jeszcze incydenty na łodziach podwodnych, wszystko z winy człowieka a nie technologii, obecnie są takie standardy że nie ma prawa się nic zepsuć.

Ja jestem na budową elektrowni w Polsce.

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2011, 22:04:00 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Skoro wszystkie z winy człowieka, to znaczy że wszystko ma prawo się zepsuć niezależnie od technologii. Co oznacza, że na pewno prędzej czy później coś się zepsuje.  Cud prawdziwy, że były tylko dwie awarie, bo jakby było ich więcej to właśnie nadal siedzielibyśmy w schronach, albo mieli różne choróbki popromienne...
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 25, 2011, 22:12:42 pm »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
w USA była taka akcja że czujnik zaworu był zasłonięty (taką samoprzylepną karteczką, na notatki) i zauważono to dopiero później, ale załoga stanowiła ludzi którzy opiekowali się reaktorami na statkach więc wyszkolenie też tu odgrywało znaczenie. W słynnym Czarnobylu zawinił pośpiech, testy jaki wykonuje się przed uruchomieniem reaktora, dokonano już po otwarciu, bo czas naglił a że w USA chłodzili wodą to wyj***ło zawór a na Ukrainie grafitem więc wybuchło. Ale to są incydenty z przed 20 paru lat. Cudem bym nie nazwał, bo jednak w 98% to dzięki przemyślanym rozwiązaniom nadal wszystko stoi.

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 25, 2011, 22:18:20 pm »

Offline Łukasz_ERW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 372
  • Płeć: Mężczyzna
Nie czytałem w całości artykułu, ale z tego co rozumiem autorzy chcieli powiedzieć, że zagrożenie jest wyolbrzymiane. Moim zdaniem bzdura - jeśli już to odwrotnie.

Co do budowy elektrowni w Polsce, to biorąc pod uwagę jak się u nas drogi buduje a także beztroskie podejście do kwestii bezpieczeństwa, to lepiej żeby nasi nie brali się za elektrownie atomowe. Poza tym to ogromne koszty, bo sami nie zbudujemy, gdyż w Polsce nie ma odpowiedniej technologii, uranu też nie mamy, więc musielibyśmy kupować.

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 25, 2011, 22:25:38 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Zagrożenie jest pokazywane jako mniejsze niż w rzeczywistości.

A co do Polski to mamy na liniach przesyłowych straty rzędu 35-40 % energii. Wystarczy je zmodernizować i problem rozwiązany.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 25, 2011, 22:42:48 pm »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
Nie tylko Polska nie ma technologii, inne kraje które mają elektrownie atomowe też jej nie mają, technologie należy kupić min od francuzów, amerykanów lub ruskich. Obecne prawo zabrania budowaniu elektrowni atomowej przez państwo lecz przez prywatnych przedsiębiorców więc raczej fuszery nie zrobią bo to poważna kasa. Ciekawostką jest to że to co miało powstać w Żarnowcu kosztowało ponad miliard złotych a ledwo fundamenty pod reaktor postawili, mało która firma tolerowała by niedbalstwo wiedząc ile kasy kosztują same licencje.

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 25, 2011, 23:03:15 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Co do budowy elektrowni w Polsce, to biorąc pod uwagę jak się u nas drogi buduje a także beztroskie podejście do kwestii bezpieczeństwa, to lepiej żeby nasi nie brali się za elektrownie atomowe. Poza tym to ogromne koszty, bo sami nie zbudujemy, gdyż w Polsce nie ma odpowiedniej technologii, uranu też nie mamy, więc musielibyśmy kupować.

Mam podobne zdanie. Nie jestem przeciwnikiem tej technologii samej w sobie, ale cos mi sie zdaje, ze Polacy to sa do wszystkiego zdolni:(

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 25, 2011, 23:23:36 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
w USA była taka akcja że czujnik zaworu był zasłonięty (taką samoprzylepną karteczką, na notatki)

A dokładniej to zawór był zepsuty a kontrolka działała na tej zasadzie, ze wykrywała impuls który szedł do sterownika zaworu a nie stan faktyczny zaworu (który był zepsuty).
A przez ten otwarty zawór nastąpił szereg kolejnych awarii. ;)

Jeżeli chodzi o Czernobyl to całe ZSRR się nie liczy bo reaktory te co w czarnobylu to przeprojektowane reaktory do pozyskiwania materiału na bomby atomowe... :)

Ciekawostka ode mnie: promieniowanie na terenie zwykłej elektrowni węglowej jest większe niż na terenie elektrowni atomowej (na której w dodatku normy są trochę inne niż poza).

Nie jestem przeciwnikiem tej technologii samej w sobie, ale cos mi sie zdaje, ze Polacy to sa do wszystkiego zdolni:(

No to jest prawda i jeden z ekspertów bodaj na Trójce (btw. jest bardzo za budową) też się obawiał tego - bo skoro nawet przy autostradach kruszywo (czy co to tam jest) kradną...

Żarnowiec IMHO schrzanili na całej linii... Jeden z reaktorów stamtąd do dziś pracuje chyba w Szwecji (a może Szwajcarii?) bezawaryjnie... A u nas już budowa była na takim etapie, że szkoda gadać.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2011, 23:27:28 pm wysłana przez kuba92 »

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 25, 2011, 23:30:53 pm »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
dlatego w Czarnobylu tak się śpieszyli z otwarciem by "towarzysze" mogli wzbogacać pluton.

Przecież promieniowanie słońca jest większe niż obecnie zbliżająca się chmura z Japonii, a promieniowanie w porównywanu z chmurą z nad Czarnobyla jest 100 lub 1000 (już nie pamiętam) razy mniejsza.

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 25, 2011, 23:43:57 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
(...)Obecne prawo zabrania budowaniu elektrowni atomowej przez państwo lecz przez prywatnych przedsiębiorców więc raczej fuszery nie zrobią bo to poważna kasa. (...) mało która firma tolerowała by niedbalstwo wiedząc ile kasy kosztują same licencje.

A o katastrofie BP w Zatoce Meksykańskiej to słyszałeś? Łatwiej jest tolerować fuszerkę i przekupić kontrolerów.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 25, 2011, 23:58:44 pm »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
A o katastrofie BP w Zatoce Meksykańskiej to słyszałeś? Łatwiej jest tolerować fuszerkę i przekupić kontrolerów.

Tak to rozumując dosłownie, to ja powiem że powinniśmy zezłomować wszystkie auta bo ludzie nimi zabijają innych. Co źle mówię?? rocznie ginie więcej osób niż po bombardowaniu Japonii bombami atomowymi, i tu też technika jest ok, ale ludzie szwankują.

Na BP poskąpili kasę na radiowy wyłącznik zaworu, na każdej platformie się to stosuje, nie jest on drogi... na lądzie, natomiast aby działało pod wodą trzeba wyłożyć grubą kasę czego nie zrobiono. Kolejną sprawą jest to że Elektrownia Atomowa to Champions League a platforma to "puchar orlika". Więc chłopaki z BP pomyśleli "a wycieknie trochę ropy i się uspokoi", chłopaki z elektrowni nie dopuszczają do siebie takich myśli.

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 26, 2011, 00:52:19 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2626
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
wszystkie kraje naokoło nas mają elektrownie atomowe więc nie ma znaczenia czy rąbnie u nas czy u nich. za kilkanaście lat bez tego rodzaju energetyki wszy nas zjedzą. wtedy będzie płacz i narzekanie na poprzednie ekipy rządzące, że nie zbudowały, że zaniechały. ale dziś, kiedy jest najlepszy czas ku temu, nie robimy nic. urządzanie referendum w tej sprawie jest pozbawione sensu ponieważ większość społeczeństwa nie ma o tym zielonego pojęcia a energia atomowa kojarzy się z wybuchami bomb. 
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 26, 2011, 01:17:07 am »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
I dlatego obawiam sie ze jesli bedzie takie referendum, to skonczy sie tak samo jak Żarnowiec. Jakby sie wtedy rzad nie ugiał, to pewnie dziś mielibyśmy niejedną taką elektrownię. Albo nic by nie było:)
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2011, 01:22:14 am wysłana przez Maurer »

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 26, 2011, 07:49:02 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
wszystkie kraje naokoło nas mają elektrownie atomowe więc nie ma znaczenia czy rąbnie u nas czy u nich. za kilkanaście lat bez tego rodzaju energetyki wszy nas zjedzą. wtedy będzie płacz i narzekanie na poprzednie ekipy rządzące, że nie zbudowały, że zaniechały. ale dziś, kiedy jest najlepszy czas ku temu, nie robimy nic. urządzanie referendum w tej sprawie jest pozbawione sensu ponieważ większość społeczeństwa nie ma o tym zielonego pojęcia a energia atomowa kojarzy się z wybuchami bomb. 
Wszystko w temacie.

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 26, 2011, 09:57:11 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
za kilkanaście lat bez tego rodzaju energetyki wszy nas zjedzą.

Szczególnie, że za dwa lata zabraknie nam prądu... A zabrakło by już w zeszłym gdyby nie kryzys światowy i spowolnienie rozwoju...
A jeżeli chodzi o inne źródła energii w Polsce to ciężko by było znaleźć równie efektywne i czyste źródło zasilania...

I tak już od Unii po tyłku dostajemy za zanieczyszczenia z elektrowni węglowych. ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2011, 09:58:27 am wysłana przez kuba92 »

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 26, 2011, 14:35:06 pm »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
Unia Europejska jest śmieszna nakładając na nas ograniczenia związane z CO2, koszty kar są równe zyskom i węgiel będzie nie opłacalny a węgla w Polsce jest pod dostatkiem.
UE w skali świata wytwarza 3,2% CO2, najwięcej USA, Rosja, Indie i Chiny, czym że jest zmniejszenie u nasz dwutlenku węgla jak w skali świata nic nie znaczy, CHORE!!.

Kolejną sprawą jest to że ostatnie poważne awarie w EA były ponad 20 lat temu, a to się dzieje w Japonii są następstwem kataklizmu który w Polsce NIE WYSTĘPUJE!!! (no nie w takich ilościach i natężeniu), wg wyliczeń Polska do 2050 roku będzie musiała energie kupować bo jej braknie.

Dla porównania 1 kg wzbogaconego plutonu wytwarza tyle energii co 200 tyś. ton węgla, pręty ważą ok 100 kg i jest ich trochę w każdym reaktorze.

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 26, 2011, 15:58:49 pm »

Offline Łukasz_ERW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 372
  • Płeć: Mężczyzna
Super, a co z zużytym paliwem? Z tym nie można nic zrobić. Ładny prezent dla przyszlych pokoleń...