Autor Wątek: Ubezpieczenie OC a właściciel/współwłaściciel... Jak to jest?  (Przeczytany 8768 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Ubezpieczenie OC a właściciel/współwłaściciel... Jak to jest?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 23, 2011, 10:51:32 am »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Ja proponuję zadzwonić do allianzdirect.pl.
Nie patrzą na to kto jest pierwszy w dowodzie a kto drugi, przyjmują zniżki dla wariantu korzystniejszego. Niestety z roku na rok jest drożej (jak wszędzie). Za caro z 1994r., 1598cm3, płacę w W-wie 431zł, w 2009 było 420zł, w 2008 - 400zł, teraz robiłem kalkulację to wyszło mi 509zł.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Odp: Ubezpieczenie OC a właściciel/współwłaściciel... Jak to jest?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 28, 2011, 17:17:50 pm »

Offline maciek89

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Mężczyzna
Mam problem, a mianowicie 7 czerwca br kończy mi się ubezpieczenie OC, ale niestety na chwilę obecną "nie jestem przy kasie" aby uiścić składkę ubezpieczeniową na kolejny rok, a od rodziców na razie nie chciałbym brać kasy. Tutaj do Was pytanie co zrobić w takiej sutuacji ? Wiem że można wypowiedzieć umowę z dotychczasowym ubezpieczycielem na 2 dni przed końcem okresu ubezpieczenia, ale i tak potem mogę dostać karę za nieciągłość umowy OC (nałożoną przez UFG), mogę też nie wypowiadać umowy więc automatycznie w ten sposób zawieram umowę z dotychczasowym ubezpieczycielem na kolejny rok z tym że wtedy oni będą mi także naliczać prawdopodobnie jakąś karę (odsetki). Czy wg Was jest jakieś wyjście z tej sytuacji aby nie płacić żadnej dodatkowej kary pieniężnej ? Oprócz sprzedaży samochodu rzecz jasna przed końcem ubezpieczenia czego oczywiście chciałbym uniknąć. Chyba że się mylę i nie dostanę żadnej kary za nieopłacenie w terminie lub kara będzie dośc niska? Jeśli by to miało znaczenie to nadmienię iż samochód jest zarejestroawny na mnie i na mamę, aby mieć zniżki, samochód ubezpieczony jest w InterRisk rok temu płaciłem za cały rok z góry 435zł (w tym 50 zł NNW). Oczywiście w razie kiedy skończy mi się ubezpieczenie nie mam zamiaru wyjeżdżać nigdzie samochodem poza własne podwórko więc nie ma obawy o kolizje itp. Co do pieniędzy na ubezpieczenie to myślę, że będę je miał za miesiąc lub dwa. Jeśli ktoś się orientuje w temacie, lub miał podobną sytuacje i doświadczenia to proszę o poradę jak wybrnąć z sytuacji.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2011, 17:19:23 pm wysłana przez maciek89 »

Odp: Ubezpieczenie OC a właściciel/współwłaściciel... Jak to jest?
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 28, 2011, 17:21:41 pm »

Offline Excalibur#1937

  • Administrator
  • Wiadomości: 1905
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kilka ich było ;)
    • http://www.intermediaservice.pl
Tutaj do Was pytanie co zrobić w takiej sutuacji ?
Jeśli jesteś klientem mBank - kupujesz normalne OC - płacisz co miesiąc.

W innym przypadku kupujesz OC w http://www.hdi-asekuracja.pl/ubezpieczenia_oc_pojazdow_mechanicznych/ również płacisz co miesiąc

Jeśli chodzi o kary za niepłacenie OC w terminie to jak do tej pory się nie spotkałem.

Gorsze jeśli NIE MASZ WOGÓLE OC - nie mieć umowy a nie zapłacić ubezpieczenia to dwie różne sprawy.
Ode mnie: przedłuż umowę tę co masz i zapłać jak będziesz miał - nic się nie bój - dostaniesz po prostu wezwanie do zapłaty. Grunt to mieć kwitek w dowodzie rejestracyjnym potwierdzający zawarcie umowy OC.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2011, 17:24:30 pm wysłana przez Excalibur#1937 »

Odp: Ubezpieczenie OC a właściciel/współwłaściciel... Jak to jest?
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 28, 2011, 17:42:11 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Dokladnie, sam fakt niezaplacenia OC za kolejny rok nie skutkuje tym ze jestes nieubezpieczony - mozesz jezdzic, ubezpieczyciel pokryje szkody jakie spowodujesz, co najwyzej mozesz dostac mandat 50zl za brak aktualnej polisy (gorzej jesli masz polise na raty i nie oplacisz ktorej raty). Za miesiąc zwloki pewnie wielkich odsetek Ci nie nalicza. Policz, moze to Cie wyjdzie taniej niz miesięczne OC.

Odp: Ubezpieczenie OC a właściciel/współwłaściciel... Jak to jest?
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 28, 2011, 17:56:18 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Czy się opłaci za późno kontynuację, czy np II ratę z opóźnieniem nie ma to znaczenia - i tak polisę w danym towarzystwie mamy do momentu, w którym jej nie wypowiemy. Jedyne negatywne skutki, to możliwość trafienia na niekumatego policjanta, oraz odsetki za zwłokę.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Ubezpieczenie OC a właściciel/współwłaściciel... Jak to jest?
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 28, 2011, 18:22:57 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Tak, ale jesli nie oplacisz ktorejs raty aktualnej polisy, to nie przedluzy sie ona automatycznie na kolejny rok.