Autor Wątek: Woofer w kole  (Przeczytany 4316 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Woofer w kole
« dnia: Październik 22, 2004, 15:56:03 pm »

XDX#1825

  • Gość
Co myslicie? Nie mam butli toroidalnej to moze chocialz woofer zrobie w kole..:) Pomierzylem przestrzen i zabieram sie za szukanie odpowiedniego glosnika.. rezultaty bede opisywal..

Woofer w kole
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2004, 16:50:47 pm »

vollvo#1821

  • Gość
taż kiedyś otym myslałem na myleniu sie skonczyło

Woofer w kole
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2004, 18:57:30 pm »

XDX#1825

  • Gość
Przestrzen tam ma ok 60 litrow :) mozna cos fajnego zmajstrowac z tym.. poki co szukam glosnika .. i wybor padnie chyba na jakiegos STXa :) bo dobry i niedrogi..

Woofer w kole
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 22, 2004, 23:37:01 pm »

ajk#1212

  • Gość
nom tylko trzeba by to porządnie wyciszyc...i toby nawet grało....ja miałem cos takiego tworzyć ale jak pomyślałem sobie o worzeniu zapasu w bagażniku...to zrezygnowąłem...i skonstrułowałem skrzynie...zaj**** wymiata.... :roll:  :roll:  :roll:  :roll:

Woofer w kole
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 22, 2004, 23:58:20 pm »

XDX#1825

  • Gość
Sie wygluszy;) Ja wozlilem skrzynie 100 litrow.. do tego butla i miejsca nie bylo w bagazniku:( Ale tak po miescie to bede bez zapasu jezdzil..kupie sobie najwyzej taki badziew w szpraju;)) A juz wiem nawet jaki glosnik wstawie:) STXa GDN  25 - 150 - 4 SC ..zagra mi od 34 hz... czyli poprostu wymiata ;)

Woofer w kole
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 23, 2004, 00:06:13 am »

ajk#1212

  • Gość
nom ja mam 68 litrów na dwóch ATE-xach po 200 W każdy.....i mieści mi sie prawie pod pierwszą półke....jeszze mi tylko wzmachola brakuje...bo jak idzie na 1/4 vol to mi radio mruga....a głosniej sie juz nieda w zaczynają trzeszczeć.......... :roll:

Woofer w kole
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 23, 2004, 10:03:03 am »

Ricky Martini

  • Gość
Cytat: "XDX#1825"
Sie wygluszy;) Ja wozlilem skrzynie 100 litrow.. do tego butla i miejsca nie bylo w bagazniku:( Ale tak po miescie to bede bez zapasu jezdzil..kupie sobie najwyzej taki badziew w szpraju;)) A juz wiem nawet jaki glosnik wstawie:) STXa GDN  25 - 150 - 4 SC ..zagra mi od 34 hz... czyli poprostu wymiata ;)

A skąd kolega te 34 Hz wytrzasnął ?

Woofer w kole
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 23, 2004, 10:11:03 am »

XDX#1825

  • Gość
Heh.. znaczy dokladnie nie jestem pewien czy 34 Hz.. :) WinISd mi tak policzyl. Ale duzej rozbieznosci raczej nie ma z rzeczywistoscia.

Woofer w kole
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 23, 2004, 12:09:10 pm »

Ricky Martini

  • Gość
Nie ufaj zbytnio parametrom podawanym przez STX. Ja miałem podobny przypadek z Boschmannem. Ściągnąłem parametry ze strony producenta i po analizie WINIsd`em było wszystko fajnie. Znalazłem interesujący głośnik u przedstawiciela na Polskę, a on mi wyjechał z jakimiś kosmicznymi parametrami. A jak kolesia pytam o co chodzi to on mi na to że on nic nie wie o parametrach które ja "niewiadomoskąd" wytrzasnąłem i podał mi adres internetowy swoje Źródła- firmy mieszczącej się w Afryce Środkowej. Kopara mi opadła.
Jeśli liczysz WinIsd`em to proponuje kupić używany głośnik Tonsila. Przynajmniej podane parametry masz realne.

Ja mam 80L obudowę tunelową i Tonsila GDN25/60/8. Zejdzie do 34Hz, ale ledwie to słychać. Planuję przebudowę skrzyni na bassreflex.

Woofer w kole
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 23, 2004, 13:31:37 pm »

XDX#1825

  • Gość
No wlasnie.. masz tu racje..Jak juz bym mial kupowac to nowy.. nie ma co sie pieprzyc w uzywane... Z kolei tonsile maja duze objetosci ekwiwaletne:/ Popatrze po forach o tych stxach .. co ludziska pisza o nich:)