Autor Wątek: CBK 083 o zwiekszonej precyzji-warto?  (Przeczytany 2534 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

CBK 083 o zwiekszonej precyzji-warto?
« dnia: Kwiecień 22, 2011, 09:31:16 am »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Czy na wałek sprzęgłowy skrzyni warto założyć łożysko o zwiększonej precyzji? Symbol P66.
W książce nie piszą o konieczności zakładania takiego łożyska, ale biorąc pod uwagę precyzję zazębienia z wałkiem zdawczym, może warto?
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: CBK 083 o zwiekszonej precyzji-warto?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 22, 2011, 09:42:31 am »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Jeśli już masz wałek sprzęgłowy na wierzchu to proszę zrób mi jego fotkę, a przynajmniej zębów znajdujących się wewnątrz skrzyni.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: CBK 083 o zwiekszonej precyzji-warto?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 22, 2011, 12:34:39 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Skrzynia ciągle w aucie. Gromadzę części, będę wyjmował wraz z silnikiem - zanosi się na kompleksowy remont. Też słyszałem o dwóch wersjach wałka sprzęgłowego...
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: CBK 083 o zwiekszonej precyzji-warto?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2011, 18:16:36 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jkezeli wymiary sie zgadzaja to mozna zakladac ,
roznce predkosci miedzy walkami nie ogromne ,wiec lozysko nie powinno sie zablokowac po rozszerzeniu elementow
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: CBK 083 o zwiekszonej precyzji-warto?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2011, 23:50:56 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
No właśnie, na podstawie klekotu skrzyni typuję właśnie to łożysko. Fakty poznam, jak już rozbiorę całość. Łożysko pracuje w oleju, więc jest chłodzone. Cena większa o 10 zł, a jest to główne zazębienie skrzyni. Gorzej, jak nie ma wałka sprzęgłowego <mysli>
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: CBK 083 o zwiekszonej precyzji-warto?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 18, 2011, 21:59:24 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Okazuje się, że do skrzyni powinny właśnie byś stosowane łożyska o zwiększonej precyzji (kulkowe). Łożysko CBK-083 w skrzyni, podobnie jak 6306NR nie pracuje w kąpieli olejowej, lecz w zapasie własnego smaru, dlatego po jakimś czasie się kończy. Po zdjęciu klapek z łożyska , w środku nie było śladu smaru, ale oleju też nie było.
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!