Autor Wątek: przekażnik do lampki wewnętrznej  (Przeczytany 2538 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

przekażnik do lampki wewnętrznej
« dnia: Maj 26, 2011, 22:01:10 pm »

piciek

  • Gość
Witam, planuję włożyć większe żarówki C10W do lampki wnętrza (tej przy lusterku z Atu), lampka jest zamontowana w Caro plus łącznie z lampką środkową. A skoro to już razem będzie 30W, chcę włożyć przekażnik P-543.
myślałem, żeby zrobic to tak:
30- masa stała
85- plus stały z kostki 4 pinowej pod schowkiem,
86- masa czasowa z oryginalnej lampki od Caro +
87- pusty (środkowy pin)
87- masa do lampki atu [do przewodu różowo - czarnego]
 Czy to będzie dobrze podłączone? ;>

Odp: przekażnik do lampki wewnętrznej
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2011, 22:15:28 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
generalnie ok, tylko czemu ciagnac stalego plusa az zza schowka, nie dasz rady pozyczyc stalego plusa od lampki od caro?

Odp: przekażnik do lampki wewnętrznej
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2011, 22:18:26 pm »

piciek

  • Gość
dam radę, tylko już mam pociągnięte zza schowka:)

Odp: przekażnik do lampki wewnętrznej
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 26, 2011, 22:24:11 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
W c+ jest taka sama czasówka jak w starym caro? Jeśli tak, to przygotuj sie na ciekawe efekty, zapalanie lampki poprzez włączenie kierunkowskazu, długich, klakson... albo daj jakies osobne zasilanie czasówki.

Odp: przekażnik do lampki wewnętrznej
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 26, 2011, 22:33:12 pm »

piciek

  • Gość
W c+ zasilanie jest z urządzenia mikroprocesrowego, mam zamontowane obie lampki juź jakiś czas i nic się nie działo. Nawet po 15s gasło światło, zamiast szybciej przy 4 żarówkach.

Odp: przekażnik do lampki wewnętrznej
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 26, 2011, 22:42:07 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1805
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Daj sobie spokój z tymi żarówkami.Ja takie zamontowałem ale jak siedziałem w samochodzie z otwartymi drzwiami a lampka cały czas świeciła to stopiła się obudowa lampki.Te żarówki dużo bardziej się grzeją

Odp: przekażnik do lampki wewnętrznej
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 26, 2011, 22:45:57 pm »

piciek

  • Gość
Daj sobie spokój z tymi żarówkami.Ja takie zamontowałem ale jak siedziałem w samochodzie z otwartymi drzwiami a lampka cały czas świeciła to stopiła się obudowa lampki.Te żarówki dużo bardziej się grzeją
Dobrze, że powiedziałeś:) to chyba wymodzę jakiś odbłyśnik w takim razie w lampce skoro tak:)

Odp: przekażnik do lampki wewnętrznej
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 27, 2011, 01:09:52 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4132
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Uzupełnię to jeszcze informacją, że ja kiedyś zrobiłem sobie oświetlenie bagażnika z lampy cofania od Żuka i efekt był dokładnie analogiczny - w trakcie dłuższego świecenia się stopiła....
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: przekażnik do lampki wewnętrznej
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 27, 2011, 02:00:11 am »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1805
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Dobrze, że powiedziałeś:) to chyba wymodzę jakiś odbłyśnik w takim razie w lampce skoro tak:)
Źle napisałem nie tyle obudowa co klosz.Grzeje sie to masakrycznie.Chwile poświeci i klosz robi się jak plastelina

Odp: przekażnik do lampki wewnętrznej
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 27, 2011, 08:15:35 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
To ja dodam od siebie, że w lampce od Atu da się conajmniej o 40% poprawić świecenie odbłyśnikiem. :P

Ogólnie, po zrobieniu odbłyśnika po zapaleniu lampek w całkowicie ciemnym garażu z przodu można czytać ksiażkę, z tyłu trochę gorzej ale jeszcze też. :)

Jak zrobić odbłyśnik? Folia przeźroczysta (możliwie jak najszersza) i folia aluminiowa - bierzemy możliwie niepozaginany kawałek (jak coś to go prostujemy) i oklejamy z obu stron taśmą klejącą - potem wystarczy tylko poprzyklejać w środku lampki (w lampce od Atu robi się to pod kątem od uchwytów żarówek do ramek klosza więc działa lepiej niż w przypadku płaskiego "odbłyśnika" w standardowej lampce :P), jak coś to mogę po południu dostarczyć zdjęcia jak to jest u mnie. :)

Działa, folia się nie topi, jest jaśniej i to dużo. 

Odp: przekażnik do lampki wewnętrznej
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 27, 2011, 08:54:47 am »

piciek

  • Gość
jesli możesz to wrzuć fotki, też myślałem nad folią aluminiową przyklejoną taśmą dwustronną, albo lusterkiem pod lampką.

Odp: przekażnik do lampki wewnętrznej
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 27, 2011, 09:35:32 am »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Papier kolorowy samoprzylepny taki na wycinanki do szkoły też daje rade, nawet lepiej niż folia, tylko trzeba poszukać takiego wypaśnego z kolorami złotym i srebrnym "metalic", ja podprowadziłem siostrze :D

Odp: przekażnik do lampki wewnętrznej
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 27, 2011, 18:07:28 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
http://iv.pl/images/98770592460027812090.jpg

Tak jest od spodu, potem po przyklejeniu tego rozebrałem jeszcze sam moduł "główny" tzn. ściągnąłem klosz z ramki i dokleiłem jeszcze prostokątną folię mniej-więcej tak:

http://iv.pl/images/47619327912242413362.jpg

Odp: przekażnik do lampki wewnętrznej
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 27, 2011, 22:45:10 pm »

piciek

  • Gość
no w miarę nieźle to wygląda:) dziś w sumie zacząłem się zastanawiać czy w środku nie pomalować sprayem, mam w końcu kolor 92U, a z tego co zauważyłem identycznym kolorem malowane są przednie kierunki w środku, więc chyba polakieruję wewnątrz, wtedy bez folii itp powinno jaśniej świecić:)

Odp: przekażnik do lampki wewnętrznej
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 13, 2011, 11:17:43 am »

Odp: przekażnik do lampki wewnętrznej
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 13, 2011, 15:43:01 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Fajnie, chociaz nadal jestem zdania ze praktyczną rzeczą jest zapalanie obu lampek jednym przyciskiem:)