Autor Wątek: Mikser domowej roboty  (Przeczytany 11550 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Mikser domowej roboty
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 30, 2011, 12:43:49 pm »

Offline manieko58

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 549
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU + 2.2 16v (c22xe)
No i jak ten mój mikser co o tym wynalazku sądzicie?
Atu + było 1.6 ohv
1.4 16v rover
1.6 16v rover
 2.0 16v c20xe opel
jest hybryda opla c22xe

Odp: Mikser domowej roboty
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 31, 2011, 21:35:09 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nic szczegolnego - wielka krowa z prosta zwezka,
ciesz sie ,ze ci na tym dobrze chodzi, bo nie powinno :p
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Mikser domowej roboty
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 31, 2011, 21:47:02 pm »

Offline manieko58

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 549
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU + 2.2 16v (c22xe)
w czterech samochodach taki śmiga ]:-> :P
Atu + było 1.6 ohv
1.4 16v rover
1.6 16v rover
 2.0 16v c20xe opel
jest hybryda opla c22xe

Odp: Mikser domowej roboty
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 17, 2020, 14:03:58 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Mały odkop. Zauważyłem przy strojeniu fiata (z którym miałem duże problemy) jedną rzecz. Wykonanie kształtu zwężki miksera ma większy wpływ na działanie instalacji niż myślałem, druga sprawa to kształt zwężki. Mam trzy miksery, i na żadnym auto nie miało zamiaru działać poprawnie. W pierwszej wersji musiałem wkleić aż podkładkę 19mm na 1 przelot, co powodowało już niezbyt przyjemną jazdę z lekkim naciśnięciem gazu. Natomiast znalazłem podkładkę o rozmiarze fi 22-23mm, bardzo cienką, pod termowłącznik chłodnicy, którą umieściłem niżej, głębiej w mikserze o 2mm - i już auto dało się wystroić. Zauważyłem na zdjęciach, że bardzo stare miksery palnikowe lpg mają inaczej wyprofilowane zwężki, podobnie zresztą jak miksery do abimexa i innych wtrysków, które mają "ostry" profil zwężki zamiast łagodnego. Zastanawiam się więc nad dorobieniem do miksera dwóch oczek jak na zdjęciach o średnicy dopasowanej do gardzieli, ale o ostrzejszym kształcie (teraz mam łagodne 23-25,5mm i przy otwarciu drugiego przelotu następuje charakterystyczne "szarpnięcie" znane też z zachowania niektórych silników na benzynie - nagły napływ powietrza i silnik musi się mocniej otworzyć, żeby dostarczyć więcej gazu). Otwory będą też niżej, a im bliżej przepustnic są palniki, tym łatwiej powinna być zasysana mieszanka=większe podciśnienie bliżej przepustnic. Otwory można by nawet nawiercić niżej, kątowo poniżej zwężki.



edit: dorobiłem zwężkę u tokarza - błędem było wykonanie w fabrycznym mikserze otworów w miejscu przeweżenia. Otwory wylotowe lpg muszą być poniżej przewężenia - inaczej nie zassie gazu. Takie badziewie w tym momencie robią, że otwory są dokładnie w najwęższym miejscu zamiast poniżej niego, przez co silnik ma problem z zassaniem gazu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2021, 14:26:40 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Mikser domowej roboty
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 28, 2021, 13:06:16 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Odnośnie postu wyżej - tak jak napisałem, zwężka musi wyglądać, jak na rysunku po prawej. Po wykonaniu prawidłowego pierścienia u tokarza, instalację udało się wystroić lepiej.

Dostałem w ręce taki mikser - pierwszy raz widzę coś podobnego, nie jest to samoróbka. Elementy wewnętrzne wykonane są z plastiku/ czegoś podobnego bakelitu. Ciekawe, czy ma szansę zadziałać, sprawdzę za miesiąc w fiacie :)



Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...