Autor Wątek: Wymiana płynu chłodzącego  (Przeczytany 2168 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wymiana płynu chłodzącego
« dnia: Październik 30, 2004, 18:51:47 pm »

dybon

  • Gość
Może dla niektórych banalne, ale proszę o podpowiedŹ gdzie spuszcza się płyn z układu chłodzenia 1,5 GLE LPG.
Pozdrawiam
dybon

Wymiana płynu chłodz?cego
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 30, 2004, 22:09:55 pm »

paroos#1831

  • Gość
1: Na samym dole chlodnicy obok czujnika temperatury wlaczajacego wentylator jest srubka z takim poprzecznym precikiem. Wykrec ja zeby spuscic plyn z chlodnicy (i ogolnie z czesci po tej stronie termostatu)

2: Z prawej strony silnika (patrzac od przodu poldka), obok czujnika cisnienia oleju (za nim patrzac od przodu poldka) i troche nizej jest sruba (u mnie klucz plaski 13 chyba) sluzaca do spuszczania plynu z silnika i okolic

Wymiana płynu chłodz?cego
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2004, 00:02:08 am »

Andrzejj

  • Gość
Ja też zabrałem się za wymianę płynu chłodzącego i po tym zabiegu, po przejechaniu kilku kilometrów ubywa płynu w zbiorniczku, a jak odkręce korek to trochę syczy i płyn się wlewa do zbiorniczka. Pomóżcie bo silnik strasznie się grzeje, że aż strach jeŹdzić.

Wymiana płynu chłodz?cego
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 06, 2004, 00:19:12 am »

barthezo

  • Gość
byc moze to uszczelka pod glowica;) jesli tak to masz stary problem;/

Wymiana płynu chłodz?cego
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 07, 2004, 20:31:08 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
właśnie to przerabiałem .zdjalem głowicę wymieniłem uszczelkię pod głowicą troche ją splanowalem u majstra i jest ok.ale po złożeniu brak abyło ogrzewania parownika i nagrzewnic .układ był nie do konca odpowietrzony.poluzowanie przewodu do nagrzewnicy naprawiło wszystko.