Autor Wątek: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko  (Przeczytany 37080 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 21, 2011, 08:38:23 am »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
w moim kompresorze silnik z kompresorem jest połączony bezpośrednio bez żadnej przekladni, tak było oryginalnie.

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 29, 2011, 12:41:11 pm »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
zobaczcie to - widziałem to w lidlu - pistolet na prad  <lol2> <lol2> <lol2>

http://www.karba.com.pl/p/pl/sgm1008/pistolet+natryskowy+fsg-120.html

największa beka jest jak gość maluje tym samochód tu-> na filmiku reklamowym 00.59

http://www.mango.pl/mango64/paint_zoom_zestaw_do_malowania


 <lol2> <lol2> <lol2> <lol2>

nawet gdyby malować tym auto to przy takim napyleniu to mora wyjdzie szatańska  :d
Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 25, 2013, 22:59:25 pm »

Offline POLDIGSI

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 68
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI
Witam stoję przed wyborem pistoletu do malowania lakierem bazowym i bezbarwnym. On ma służyć tylko żeby zaprawki na poldku robić. Jaki mi polecicie do 140 zł. Kompresor mam 50 litrowy z leroy merlin firmy scheppach.

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 25, 2013, 23:01:45 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
sico hp dysza 1.4. kompresor troche mały ale ja takim poloneza całego pomalowałem i nie którzy byli zaskoczeni jakością lakieru

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 25, 2013, 23:04:49 pm »

Offline POLDIGSI

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 68
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI
Ok dzięki ci mysza za pomoc. Tak z ciekawości ile ci poszło lakieru na całego poloneza.

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 01, 2013, 21:14:47 pm »

Offline Thomson#1976

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 581
Odświeżę :) Zastanawiam się nad zakupem pistoletu lakierniczego w cenie do ~150zł. Czytałem różne fora i "najlepszym z najgorszych (najtańszych)" okazuje się sico rp, którego propozycje padły również w tym temacie. Prawdopodobnie go zakupię (z dyszą 1.4), myślę że nie ma różnicy czy to wersja bronze, green, gold czy jeszcze inne w tym przypadku:) Interesuje mnie czy po dłuższym używaniu wszystko działa nadal prawidłowo. Kto używa, proszę niech jak najszybciej odpowie:) Ma służyć do sporadycznego malowania (najczęściej bazą i bezbarwnym, rzadziej akryl). Z góry dzięki

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 01, 2013, 21:36:05 pm »

Offline pawlack

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 231
  • Płeć: Mężczyzna
    • 850 2.5 TDI
Ja mam Sico Bronze RP z dyszą 1,3 i 1,7 i jak na pistolety za tą cenę złego słowa nie powiem. Wiadomo, że to nie Iwata, ale do drobnych prac przy aucie sprawdza się w zupełności. Co do green-a i gold-a to ich nie bierz, wykonanie gorsze, ponoć więcej plastikowych elementów w środku.
Istnieją tylko trzy obiektywne przyczyny, by nie kupować samochodu: nie jest bezpieczny, jest absurdalnie drogi, jest Oplem Astrą.

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 01, 2013, 21:44:22 pm »

Offline Thomson#1976

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 581
Prawdopodobnie skorzystam z tej aukcji: http://allegro.pl/sico-tools-bronze-hp-hvlp-cena-200-zl-wyprzedaz-i3126479743.html
Chcę wybrać opcję: WYSOKOCIŚNIENIOWY typu RP, HP z dyszą 1.4 . Czy sprawdzi się coś z akcesoriów dodatkowych proponowanych przez sprzedawcę?

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 01, 2013, 21:52:07 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
odwadniacz na pewno :)

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 01, 2013, 21:58:10 pm »

Offline pawlack

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 231
  • Płeć: Mężczyzna
    • 850 2.5 TDI
Ja malowałem bez odwadniacza, wąż 10 m w większości przypadków załatwia sprawę. Kumpel polecił mi zamiast tego badziewiastego odwadniacza przeciąć wąż i dać filtr paliwa z poldka gaźnikowego albo fiata 126p. Ponoć mniejsze straty ciśnienia, a działanie to samo. Co do pistoletu to bierz wersję RP, jest jednak trochę lepsza od HVLP.
Istnieją tylko trzy obiektywne przyczyny, by nie kupować samochodu: nie jest bezpieczny, jest absurdalnie drogi, jest Oplem Astrą.

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 01, 2013, 22:04:26 pm »

Offline Thomson#1976

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 581
Czym różni się HP od RP? Według opisu aukcji wymienionej przeze mnie to jest to jeden i ten sam pistolet.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2013, 15:55:57 pm wysłana przez Thomson »

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 01, 2013, 22:06:51 pm »

Offline Tom16

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 423
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU + 1.6 GSI
Ja też będę kupował ten pistolet. Na twoim miejscu dokupił bym te akcesoria proponowane przez sprzedawcę. I odolejacz też by się przydał.

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 01, 2013, 22:20:27 pm »

Offline pawlack

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 231
  • Płeć: Mężczyzna
    • 850 2.5 TDI
Czym się różnią już nie pamiętam, ale na forum lakierniczym ludzie pisali, że niby RP jest lepsze, poszukaj, a znajdziesz. Mi z kompresorem jedno-tłokowym 50L bardzo ładnie się spisywały oba pistolety. Bazę jak i klar udało mi się bardzo ładnie położyć, bez efektu firanki, mory itp.  Natomiast co do odolejacza to jak chcesz to kup, choć ja to odradzam (bardzo duże straty ciśnienia). Lepiej kup wąż 10 m i jeśli kompresor nadal ci będzie rzucał wodą domontuj sobie ten filterek paliwa i będziesz miał spokój.
Istnieją tylko trzy obiektywne przyczyny, by nie kupować samochodu: nie jest bezpieczny, jest absurdalnie drogi, jest Oplem Astrą.

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 01, 2013, 22:24:21 pm »

Offline Thomson#1976

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 581
W takim razie poszukam innej aukcji, takiej gdzie nie będą używać zamiennie RP i HP. Dodatkowe akcesoria chyba jednak kupię (reduktor powietrza na pewno). nie zaszkodzi mieć też odwadniacz, który zawsze można zastąpić własnym. różnica w cenie niewielka.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2013, 15:55:30 pm wysłana przez Thomson »

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 01, 2013, 23:15:04 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
Z tego co kojarzę to pistolet HP a RP to pistolet niskociśnieniowy i wysokociśnieniowy (lub odwrotnie) , tzn na jakim ciśnieniu pracuje, do kompresora 50L to na pewno nisko ciśnieniowy najlepiej z dyszą 1.4 (najbardziej uniwersalna).

Ja malowałem kompresorem jedno tłokowym 50L który dawał rade ale ogólnie to porażka, czemu? ponieważ malujesz ciśnieniem 4-5bar a wtedy taki kompresor chodzi cały czas podczas malowania i na granicy tego ciśnienia.

Sam reduktor jest musowo potrzebny by utrzymywał równe ciśnienie, co do odwadniacza to trochę zabiera ale to nie wiele w stosunku do plamek wody na lakierze potem, a 10m przewodu jak by tak mega niwelowało ten problem to każdy by tak robił, ja mam 25metrów (skrętka- wiem niebawem będzie lepszy) i jakoś muszę pilnować by przed każdym malowaniem z kompresora była spuszczona woda (aktualnie kompresor 2-tłokowy butla 80l). Jak Cię nie stać na odwadniacz porządny to chociaż kup za 30zł taki na pistolet, spokojnie na rok albo dwa posłuży

Co do pistoletu Sico wersji Gold, to ja mam taki dwa lata i działa `100%, nic się nie tnie, nie leje itp a maluje się naprawdę super, nie jeden znajomy lakiernik był pod wrażeniem, bo końcowy efekt nie zależy tylko od pistoletu, ale wielu innych czynników, jakość farby, ciśnienie, woda w kompresorze itp.

Dlatego ja na twoim miejscu kupił bym taki
http://allegro.pl/sico-pistolet-lakierniczy-green-1-4mm-gratis-i3088048391.html
Mam go dwa lata i nic się nie dzieje, a odwadniacz musi być jeżeli chcesz mieć dobrą jakość malowania, chyba że masz zamiar malować dwa elementy na aucie to się przemęczysz tak.
Uf ale się rozgadałem hehe;)

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 02, 2013, 11:42:04 am »

Offline Tom16

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 423
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU + 1.6 GSI
A jaki pistolet do podkładów polecicie. Mam kompresor 50 litrowy 1 tłokowy.

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 02, 2013, 12:45:54 pm »

Offline pawlack

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 231
  • Płeć: Mężczyzna
    • 850 2.5 TDI
Ja do reaktywnego i epoksydowego używałem Sico Bronze RP z dyszą 1.3, a do podkładu akrylowego z dyszą 1.7.
Istnieją tylko trzy obiektywne przyczyny, by nie kupować samochodu: nie jest bezpieczny, jest absurdalnie drogi, jest Oplem Astrą.

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 02, 2013, 16:09:38 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
Ja używam dyszy 1.5 a pistolet to zwykły marketowy za 40zł hehe w sumie takim kiedyś było pomalowane całe moje auto i nie jeden się zdziwił na jakość malowania (oczywiście na plus), jak dla mnie to kup jakieś sico już tańsze z dyszą 1.5

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 02, 2013, 16:19:50 pm »

Offline Tom16

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 423
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU + 1.6 GSI

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 02, 2013, 16:21:34 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
Firmy nie znam ale jak dla mnie to trochę przy duża dysza.