Autor Wątek: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko  (Przeczytany 37046 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« dnia: Lipiec 06, 2011, 18:44:11 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
Tak jak w temacie
Chce kupić do amatorskiego malowania pistolet lakierniczy do 120, 130zł
Malowanie na zasadzie raz na pół roku itp
Kompresor posiadam o zbiorniku 50l, wydajności 120l/min oraz utrzymuje na wyjściu ciśnienie rzędu 5bar (stale)
Wiem że w tych  pieniądzach super pistoletu się nie kupi, ale będzie lepszy niż ten co mam w zestawie do kompresora, swoją drogą ten pistolet bym wykorzystywał do gruntu, a więc szukam pistoletu do malowania bazą i lakierem.
Z tego co czytałem są dwa różnego rodzaju pistolety niskociśnieniowe i wysokociśnieniowe.
facet w lakierni polecił mi taki pistolet
http://allegro.pl/pistolet-lakierniczy-hvlp-1-4-speed-uniwersalny-i1683173774.html
na forach polecają taki
http://allegro.pl/pistolet-lakierniczy-hvlp-0-6l-yt-2341-yato-i1687940095.html ńc
Chciał bym was prosić o doradzenie w  wyborze oraz prosił bym o szybką pomoc, ponieważ chce kupić pistolet do końca tygodnia.

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2011, 21:53:25 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Kolega ma taki i jakoś maluje. Nawet mozna powiedzieć nieźle (obydwa te pistolety konstrukcyjnie są takie same) dysze weż sobie 1,5 i będzie taki uniwersalny sprzęt malujący. Do tego koniecznie odwadniacz trzeba kupić
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2011, 22:05:48 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
ale tu wedłóg opisu pistolety są wysoko ciśnieniowe, o dużym zapotrzebowaniu na wydajność kompresora. Teoretycznie potrzeba pistoletom 400l/min a kompresor ma 120l/min i nie wiem czy nie szukać pistoletu nisko ciśnieniowego.

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 07, 2011, 00:22:44 am »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Po prostu Twoj komresor nie da rady obrobić tego pistoletu w trybie ciągłym. Z resztą do malowania profi się nie nadaje w ogóle. W praktyce jakoś da rade, ostatecznie bedziesz musiał robić przerwy na nabicie się kompresora.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 07, 2011, 09:03:03 am »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
czyli lepiej mieć taki pistolet czy szukać niskociśnieniowego? A może nie warto? To że do profesjonalnego malowania sie nie nadaje to wiem, mi chodzi o malowanie okazyjne:)

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 07, 2011, 09:59:37 am »

Offline centurion

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
Kup sobie SICO RP albo Fobo LUX2, na obydwu robię i starczy. Na 50 nie dasz rady hvlp bo bedzie pluł. Jak masz mozliwośc spięcia 2 kompresorów i butli z gazu do gazu 60 l to już ogarniesz ładnie tanim kosztem.
Dysza do bazy 1.3 lub max 1.4.

HVLP wszystkie "żrą" powietrze, tak ze do garazu nie polecam jeśli robisz na lichym sprzęcie. Tak jak mówiłe sico albo fobo za 80 pln daja radę. Poszukaj na forum też jak je ztjunować zeby jeszcze lepiej ogarniały.
W brew pozorą to sprzet dodawany do kompresorów czasem zadziwia jakoscią lakierowania.
Caro minus odbudowa na wypasie. Części na stanie czas na pakowanie.

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 07, 2011, 11:11:28 am »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
każdy pistolet się nada pod warunkiem że zmienisz kompresor bo ten to jest za słaby

do airbrush'a się nada ale do lakierowania auta cienko to widzę

myszaradom dozbieraj siano i kup se porządny kompresor- będziesz miał na wieki wieków i dorywczo okazjonalnie będziesz fury malował znajomym - to się opłaci taka inwestycja. Ja mam kompresor z dziada- 20lat ma i chodzi wszystko ładnie pięknie zawsze ktoś znajomy coś ma do pomalowania to się zarobi na flaszkę - na pewno gdybym kupił go w sklepie to już dawno bym miał te pieniądze odrobione- uwierz mi   
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2011, 11:18:19 am wysłana przez El-Portero2 »
Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 07, 2011, 17:04:22 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
Ja wiem panowie macie racje. Choć u siebie pomalowalem boki auta zwykłym pistoletem z zestawu do kompresora i naprawde wyszło super. Narazie mam kompresor pożyczony a do zimy ogarniam taki z butla ponad 100l nie wiem o jakiej wydajności i chodzi mi właśnie o pistolet do malowania od czasu do czasu jakiś zderzak znajomemu itp

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 07, 2011, 20:35:37 pm »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
-na szrocie dorwij duża butle po gazie albo czym innym (w cenie złomu Ci puszczą bo to bez atestu)
-przyspawaj do niej podstawkę płaską
-przyspawaj kółka stojak i uchwyt do tej butli
- kup ze szrotu kompresor od stara 200




- jeśli chcesz Super wydajność daj sprężarkę z Jelcza  :d




- przykręć go do podstawki
- kup używkę silnik elektryczny ( wielkość nie ma znaczenia chodzi o obroty/min jaki wytwarza)





- przykręć go na podstawie w niewielkim odstępie od pompy
- załóż na silnik koło pasowe i połać paskiem klinowym z pompom
- z butli wyprowadź nagwintowany wpust i przykręć do niego wąż ciśnieniowy którego druga strona będzie przykręcona do wylotu pompy/kompresora
- elektryczny włącznik z barometrem ustawionym na 7bara
- zostaje jeszcze zawór upustowy a przed nim filtr ze skraplaczem wody
- przykręcasz wąż 20m - podłączasz gun'a i masz kompletną maszynę

zobacz że wiele tworów tak powstaje- działa jest sprawne- wydajne i wcale nie wydają na to 2tyś






a jeszcze zbiorniczek na olej do tej pompy dokładasz - spokojnie wystarczy zbiorniczek od pompy wspomagania poloneza

pokombinuj bo warto :-)
Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 07, 2011, 22:07:55 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
hm do takiego sprzetu to już każdy pistolet podejdzie, silnik mam, kompresor też ale mniejszy nie wiem jaka wydajność jej jest, a jak z regulacja ciśniena? Trzeba kupić cały zestaw czy też są na to patenty? No i jakie propozycje pistoletów?

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 07, 2011, 22:13:37 pm »

Offline pold20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1044
  • Płeć: Mężczyzna
  • REDTOP
    • Panda I 1.2 75 fire, Borek 2.0 DOHC GSI, Caro Plus 1,4GTI 16V, Caro Plus RED TOP, Caro Plus RED TOP Turbo, Omega A 3000 24V
Jutro ja wam pokaże jaki ja mam kompresor własnej roboty i każdy pistolet pociągnie
Żyj tak jak jutro miał być koniec świata

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 07, 2011, 22:48:19 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
no dobra ale słucham propozycji jaki pistolet kupić

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 07, 2011, 23:08:38 pm »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
każdy pistolet z tych co podawałeś da radę jeśli kompresor będzie ok

ten z białym zbiornikiem ja bym wybrał
Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 07, 2011, 23:42:40 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
dzieki wielkie koledzy

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 14, 2011, 12:37:45 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
kupiłem pistolet RP model green, zobaczymy jak będzie malował, powinno być ok. Dzięki za pomoc.

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 15, 2011, 00:26:01 am »

Offline czornyyy

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
jaka dysza?

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 15, 2011, 06:50:00 am »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
1.4 dysz 1.5 nie było ale tym lepiej bo sico będę miał do bazy i lakieru, a ten marketowy pistolet do gruntu, w poniedziałek będę malował felgi to zobaczymy jak ten sico się sprawdzi

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 19, 2011, 15:43:01 pm »

Offline kuuuba777

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.4 16V
-na szrocie dorwij duża butle po gazie albo czym innym (w cenie złomu Ci puszczą bo to bez atestu)
- kup ze szrotu kompresor od stara 200
- jeśli chcesz Super wydajność daj sprężarkę z Jelcza
- kup używkę silnik elektryczny ( wielkość nie ma znaczenia chodzi o obroty/min jaki wytwarza)
a jeszcze zbiorniczek na olej do tej pompy dokładasz

El-Portero2 ile taki zestawik na oko może mnie kosztować?? Myślałem sobie tak luźno o kompresorze i mnie kurde mocno tym zainteresowałeś:))

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 20, 2011, 14:46:45 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
padało u mnie ostatnio i skleciłem kompresor o wydajności 150l/min i butlą 25 litrów tak na próbę czy kompresor i silnik chodzi. Teraz dorwałem butle 80l i tu moje pytanie, czy przenosić całe graty z małej butli do durzej, a morze po prostu cały kompresor z butla 25l położyć na tą durzą i połaczyć je ze soba rurą pół cala, wtedy była by butla 105l. Co o tym sądzicie?

Odp: Jaki pistolet lakierniczy kupić na szybko
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 20, 2011, 21:37:05 pm »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
El-Portero2 ile taki zestawik na oko może mnie kosztować?? Myślałem sobie tak luźno o kompresorze i mnie kurde mocno tym zainteresowałeś:))

to zależy za ile graty zdobędziesz ale na pewno mniej niż życzą sobie w castoramie za duży profesjonalny kompresor

padało u mnie ostatnio i skleciłem kompresor o wydajności 150l/min i butlą 25 litrów tak na próbę czy kompresor i silnik chodzi. Teraz dorwałem butle 80l i tu moje pytanie, czy przenosić całe graty z małej butli do durzej, a morze po prostu cały kompresor z butla 25l położyć na tą durzą i połaczyć je ze soba rurą pół cala, wtedy była by butla 105l. Co o tym sądzicie?


to nie połączaj tej 25 -tki
przenieś wszystko i ta 80 może być
i taki trik Ci powiem od razu
Zmień koło pasowe w sprężarce na małe a do silnika daj duże - to zobaczysz jak będzie szybko butle nabijać  :d Dorób sobie na jakimś wysięgniku napinacz paska przy okazji = chyba ze dopasujesz na wymiar tych zmienionych kół pasowych
----------------
ja moją tak doiłem że mi włącznik padł  w sobotę i wyłącza się sama <lol2> ale to da się wymienić  :-)
Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER