Autor Wątek: Dostosowanie konsoli z plusa do minusowej nagrzewnicy  (Przeczytany 3029 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dostosowanie konsoli z plusa do minusowej nagrzewnicy
« dnia: Lipiec 14, 2011, 01:11:44 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5169
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
Witam.Jak wspomniałem,zakładam taki temat,bo mnie dziś natchnęło na taki bajer.  :P Każdy,kto zmieniał deskę na plusową bez zmiany nagrzewnicy,wie doskonale jakie wynikają z tego problemy.U mnie problemem nr. 1 był słaby nadmuch na przednią szybę,jako że w plusach jest to organizowane za pomocą tunelu przykręconego do deski,nie da rady normalnie tego podłączyć bez modyfikacji.Ja miałem wcześniej wycięte otwory w tunelu i wpuszczone bezpośrednio węże,ale efekt był daleki od oczekiwanego  <smutny>.Innym problemem jest ciasnota,bo ten nieszczęsny tunel zajmuje sporo miejsca.Ale przejdźmy do konkretów  :-)
Odkręcamy ten tunel od deski i bierzemy te dwa "spłaszczone" wyloty powietrza na szybę z caro minusa.
Następnie tak jak na zdjęciu obcinamy tą dłuższą stronę (bo nie są równe) i oba końce (kolor żółty) a w odpowiednim miejscu robimy wycięcie,bo wyloty w plusie są dzielone (kolor czerwony) Wygląda to tak

Z jednej strony wciskamy ten wylot między plastikowe wyloty w desce,a blachę,z drugiej dajemy na zewnątrz,bo nie ma niestety miejsca,żeby też wpuścić.Na zdjęciu zaznaczyłem gdzie ma wypadać to wycięcie,żeby było jasne o co chodzi

Identycznie postępujemy z drugim wylotem,z tym,że wylot za licznikami dałem bardziej od strony nagrzewnicy ,a wylot dla pasażera od samej prawej strony.Jest to ważne,ponieważ wyloty z minusa nie "obstaną" całego wylotu plusowego i jedna jego część zostaje na wierzchu i dalej trzeba rzeźbić,ale o tym za chwilę.Przy takim montażu jak u mnie od strony kierowcy został mi wolny wlot od lewej skrajnej strony,a od pasażera wlot od strony nagrzewnicy.Rozwiązałem ten problem przedłużając wylotu z minusa kawałkiem "rury" którą gaziarze osłaniają przewody gazowe.Przykręciłem do wylotów i uszczelniłem silikonem,jak całą resztę,Chodziło o to,żeby nawiew działał jak w orginale na całej szerokości wylotu,ale to się jeszcze okaże.  :P Wygląda to mniej więcej tak.Wiem,że druciarnia,ale ważne,żeby działało,a pod spodem i tak nie widać  <lol2>

I jeszcze bliższe ujęcie  :d

Teraz najważniejsze.Pojawia się problem z tym nieszczęsnym daszkiem,który osłania wlot do nagrzewnicy,ponieważ jeden z wylotów o niego "dobija" i nie można tego wszystkiego zamontować.Są dwa rozwiązania.
1 Zamontować wylot prawidłowo.tzn. od skrajnej lewej strony (wolny zostaje wtedy fragment wylotu od strony nagrzewnicy,inaczej niż u mnie)
2 Potraktować daszek szlifierką i młotkiem,co też uczyniłem i waham się teraz,czy pokazać to zdjęcie,ale oto ono  :P  <blee>

Da się założyć to wygłuszenie,bo po odpowiednim sklepaniu i przycięciu blachy,nawet z wygłuszeniem wylot nie wadzi i wtedy nic nie widać  :P
Teraz pragnę wytłumaczyć,dlaczego nie zrobiłem tego sposobem nr.1 Otóż w plusach licznik jest trochę węższy niż w minusach i okazało się,że po prawidłowym zamontowaniu wylotu,nie było by możliwe podpięcie linki do licznika,bo drogę akurat przesłania jej wylot,który schodzi się w tym miejscu w "okrąg" do nasunięcia węża od nawiewu.Tutaj nasunęło mi się rozwiązanie nr.3,czyli wywiercenie odpowiedniego otworu w wylocie,przez który można przeciągnąć linkę,a następnie uszczelnić ją wokół otworu  :-) Nie była by to większa druciarnia niż do tej pory.Wolałem jednak zamontować to tak i sklepać ten daszek.Opisuję to dokładnie,żeby ewentualni zainteresowani nie brali się za to w ciemno  ;-|
To tak po krótce tyle,a tutaj jeszcze zdjęcie poglądowe jak mam zrobione podłączenie węzy od nawiewów na desce,po prostu dane części nawiewów minusowych i okręcone porządnie taśmą izolacyjną czarną (znowu druciarnia)

Te pojedyncze nawiewy z boków są zrobione identycznie.
A tu może nie w temacie,ale tak mniej więcej będzie wyglądać miejsce na przełączniki tylnych szybek z (wycięte orginalnej plusowej ramki)Na razie tylko wstępnie przyklejone,jutro dalszy ciąg pracy

Wspominałem o malowaniu deski i pozostałych elementów składowych,więc jak farba wyschnie,to wszystko zamontuję i porobię fotki jak to wygląda w środku.Po wstępnych przymiarkach mogę śmiało powiedzieć,że wywalenie tunelu zrobiło zajebistą różnicę,bo węże teraz bez problemu mieszczą się z każdej strony i nie trzeba ich tyle upychać  <lol>
Na koniec tylko proszę o darowanie sobie komentarzy typu "druciarnia" bo po 1 sam o tym wiem najlepiej,a po 2 wspomniałem o tym już 2 razy,więc chyba wystarczy  <lol2> <lol2> <rotfl2> Robiłem to z "materiałów"dostępnych w domu i praktycznie zerowym kosztem,więc nie musi być wykwintnie.
edit:
Założyłem dzisiaj deskę i porobiłem fotki ja to wygląda na gotowo z tymi wylotami
Wyloty na szybę wypadają praktycznie na przeciwko przednich wyjść z nagrzewnicy,czyli odwrotnie niż w orginale  <mysli>


A tu widać jak wychodzi linka do licznika.
















« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2011, 12:43:17 pm wysłana przez Buźka »

Odp: Dostosowanie konsoli z plusa do minusowej nagrzewnicy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 16, 2011, 12:37:58 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5169
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
Jeszcze tylko chciałem dodać do tematu informację,że wszystko działa prawidłowo,jak powinno.Nadmuch jest właściwy na całej szerokości wylotów,więc operacja się udała,to tak dla ścisłości.Jeśli ktoś się skusi i będzie postępował według moich wskazówek,to na pewno wszystko będzie git  :-)

Odp: Dostosowanie konsoli z plusa do minusowej nagrzewnicy
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2011, 21:36:29 pm »

qdlaty

  • Gość
W plusie były też nagrzewnice Calsonic - nawiewy podobne do starych, papierowe i do tego fabryczne wykonczenia pod kratki nawiewu oraz nawiewy na szybe przykrecane do deski (z wyjsciem na rure papierowa). Prosciej by bylo zastosowac taka nagrzewnice lub same tylko koncowki prowadnic powietrza.

Odp: Dostosowanie konsoli z plusa do minusowej nagrzewnicy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 18, 2011, 21:40:42 pm »

kazko kk

  • Gość
A jak bym zastosowal te nadmuchy na przednia szybę z plusa, a nie minusa to dalej bym musial ciąć ten daszek?I z plusa, żeby mieć nawiew to musiał bym wymieniać całą nagrzewnicę czy samą obudowę?Jak rozwiązany jest zawor nagrzewnicy w plusie,tak samo jak w minusie?Czy pod licznik z plusa trzeba przerabiać wtyczki? Jak narazie nie mam więcej pytań.
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2011, 21:43:51 pm wysłana przez kazko kk »

Odp: Dostosowanie konsoli z plusa do minusowej nagrzewnicy
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 18, 2011, 21:46:28 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3769
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
W Plusie nie ma zaworu nagrzewnicy, płyn przepływa przez cały czas.
Plusowe zegary mają zupełnie inne kostki.  :-)
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Dostosowanie konsoli z plusa do minusowej nagrzewnicy
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 18, 2011, 21:48:22 pm »

kazko kk

  • Gość
Dzięki Multec a sterowanie nawiewem jak jest rozwiązane w plusie.

Odp: Dostosowanie konsoli z plusa do minusowej nagrzewnicy
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 18, 2011, 21:52:05 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5169
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
Nawiew z plusa składa się z takiego plastikowego tunelu pod deską i wylotów.Nie da rady tego tak podłączyć,żeby dobrze wiało,bo w plusach jest wyjście do góry i powietrze w dużej ilości jest kierowane do tego tunelu,a w minusach są węże i nie ma jak tego sensownie podłączyć,bo nawiew będzie marny,Dlatego wymyśliłem ten patent i się sprawdza.Daszku nie trzeba ciąć,tylko trzeba nawiew od strony kierowcy przesunąć jakby w lewe skrajne położenie,czyli inaczej,niż ja zrobiłem,wiesz o co chodzi,tylko wtedy prawdopodobnie będzie trzeba wykonać otwór na przeciągnięcie linki od licznika.W takiej konfiguracji daszek nie powinien przeszkadzać,nawet na pewno.
kazko kk nie kombinuj nic z plusową nagrzewnicą,bo na tej się robi wszystko bez problemu.Gdybym miał do Ciebie bliżej,to bym podjechał i Ci to zrobił,bo to nie jest teraz dla mnie żaden problem.Teraz mam akurat to wszystko rozebrane,bo robię kolejne patenty i akurat Łazar był ostatnio u mnie i to widział  :]

Odp: Dostosowanie konsoli z plusa do minusowej nagrzewnicy
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 18, 2011, 21:59:59 pm »

kazko kk

  • Gość
E to nie będe zakladał plusowej deski bo mnie nie stac :P

Odp: Dostosowanie konsoli z plusa do minusowej nagrzewnicy
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 22, 2011, 20:56:02 pm »

qdlaty

  • Gość
@Buźka - pisałem już, są polskie nagrzewnice do plusa (calsonic), i one mają przewody papierowe, koncowki do deski są tylko plastikowe, cos jak w minusie

Odp: Dostosowanie konsoli z plusa do minusowej nagrzewnicy
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 22, 2011, 21:02:14 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5169
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
No tak,rozumiem,ale akurat nie miałem takiego czegoś i musiałem sobie poradzić po swojemu.Ja jestem zadowolony,a reszta niech robi jak chce.Gdybym miał takie orginalne pierdołki,to bym tak nie rzeźbił  :P :P