Autor Wątek: Szarpie przy ruszaniu polonez  (Przeczytany 15326 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Szarpie przy ruszaniu polonez
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 04, 2011, 16:36:45 pm »

Offline Aetius

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1691
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI L-202 Polonez Atu+ 1.6 GSI 92U
heh u mnie nie dość że linki już się nie da zluzować to jeszcze tarcza sprzęgła już ledwo dyszy, ostatnio się zaczęły jakieś szmery tam więc czekam niecierpliwie na sprzęgło od wojtasa
Był:
1.6 GLE L115 Pn Caro
Jest:
1.4 GLI 16v L202 Pn Caro orciari / 1.6 GSI 92U Atu+ / Mazda 2.5 V6 / Saab 900i 2.0 LPG

Odp: Szarpie przy ruszaniu polonez
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 04, 2011, 17:18:06 pm »

Offline Mifumi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 430
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.4 Caro '96
Jakiś czas temu wymieniłem OHV + tarcza&docisk w pakiecie(stare) u siebie, i mam podobne wibracje na całej budzie czasami, + niemiłosiernie mi się sprzęgło ślizga po przejechaniu z ~10km(z powodu docisku pewnie który jak się okazuje ma jakieś ~25 lat)
A szmer/chrobotanie u mnie występuje też, winne tego jest łożysko które nie wiem po co zostało wysmarowane smarem przeze mnie(niepotrzebnie jak widać bo było znaaaacznie ciszej) przy okazji wymiany silnika, ale będzie musiało się męczyć, chyba że spadnie na niego łaska pańska i wymienie :P.

U brata też występują(po mocnym nagrzaniu w gorący dzień, u mnie łatwiej trochę) wibracje które pojawiły się po wymianie samej tarczy sprzęgła, ja(nie pierwszy to piszę w tym temacie) szukałbym tutaj przyczyny skoro objaw występuje przy ruszaniu(pół-sprzęgło = tarcza skacze po zamachu = wibracje).

Bogatszy o tą wiedzę zrzucę skrzynie i wymienię na stary(ale w lepszym stanie) zestaw tarcza+docisk i doradzam myśleć nad tym samym(wymienić sprzęgło), chyba że 5 wymiana nic nie daje to szukać dalej.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2011, 17:22:35 pm wysłana przez Mifumi »
Cytuj (zaznaczone)
wystarczy lekko obnizyc, zaspawac rozrzad [...] powinno wystarczyc na poczatek
  ______                             ______
/_|_____\.=[oo]=O=[oo]=./_____|_\
 ___                                          ___
[___]                                       [___]

Odp: Szarpie przy ruszaniu polonez
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 04, 2011, 17:32:02 pm »

Offline Aetius

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1691
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI L-202 Polonez Atu+ 1.6 GSI 92U
Ale nowe sprzęgło ci się ślizga?? O_o.
łożysko spróbuję towotem przelecieć może chrobotanie ustanie.
Był:
1.6 GLE L115 Pn Caro
Jest:
1.4 GLI 16v L202 Pn Caro orciari / 1.6 GSI 92U Atu+ / Mazda 2.5 V6 / Saab 900i 2.0 LPG

Odp: Szarpie przy ruszaniu polonez
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 04, 2011, 17:40:09 pm »

Offline Mifumi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 430
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.4 Caro '96
Nie, nie nowe, silnik dostałem, a z nim zamach + tarcza + docisk(który może mieć nawet 25 lat i jego w moim przypadku wskazuję jako winowajcę).
A z racji tego że stara tarcza i docisk dobrze sobie radziły to one ze starej OHV(ta która była) przejdą do tej nowej.

Jeszcze pomyślałem o takiej opcji, da się jakoś źle zmontować tarcze w docisku czy podczas eksploatacji ustawia się zawsze tak samo(pomijając kwestię przód-tył tarczy xf)?
Cytuj (zaznaczone)
wystarczy lekko obnizyc, zaspawac rozrzad [...] powinno wystarczyc na poczatek
  ______                             ______
/_|_____\.=[oo]=O=[oo]=./_____|_\
 ___                                          ___
[___]                                       [___]

Odp: Szarpie przy ruszaniu polonez
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 04, 2011, 17:44:56 pm »

Offline Aetius

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1691
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI L-202 Polonez Atu+ 1.6 GSI 92U
może nie scentrowałeś dobrze i dlatego takie luz i szarpanie... u mnie to się ewidentnie nadaje na śmietnik ale z braku czasu i funduszy muszę jeszcze przecierpieć trochę.
Był:
1.6 GLE L115 Pn Caro
Jest:
1.4 GLI 16v L202 Pn Caro orciari / 1.6 GSI 92U Atu+ / Mazda 2.5 V6 / Saab 900i 2.0 LPG

Odp: Szarpie przy ruszaniu polonez
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 04, 2011, 18:16:55 pm »

Offline jasso

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 625
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSM-BB 126p '95
U mnie tak trzepało autem przy ruszaniu jak urwała się tylna poduszka skrzyni biegów. Sprawdź czy ona dobrze trzyma ;)
"вор есть вор, мент есть мент"
Były:
2x PN C+ '98 GSI
 126p '87
Pn Caro 1.5 GLE '93

Odp: Szarpie przy ruszaniu polonez
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 04, 2011, 18:46:48 pm »

nethero

  • Gość
Trochę off topic:
przydałby mi się przyrząd naprawczy nr AA123456 czyli wolny wałek sprzęgłowy
jako prowadnik dla centrowania tarczy :)

Odp: Szarpie przy ruszaniu polonez
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 04, 2011, 19:32:11 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
śruba M12.5 :)

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Szarpie przy ruszaniu polonez
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 16, 2011, 08:17:42 am »

Offline jacek37

  • 1.6 GLI ABIMEX Polonez Atu 1996 r. 231000 km
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO POLONEZ ATU 1.6 GLI ABIMEX
witam
Wracam do tematu. Byłem ostatnio w trasie 160 km. Oczywiście gdy już przejażdzałem na  światłach (ruszanie) szarpało trzęsło.
Zauważyłem że chyba sprzęgło się śliżga. Chciałem zaparkować i wjechałem trochę na krawężnik ok. 15 cm. Stanąłem i puszczam sprzęgło i gaz a polonez stoi. Dopiero wyjechał po mocnym przy gazowaniu i puszczeniu sprzęgła do końca.
Mam takie wrażenie że coś właśnie się ślizga.
Czy to możliwe że nowe sprżegło i docisk się slizgały.
 Już sam nie wiem.
Nie wiem ale po takim przyjaraniu trochę sprzęgła trochę mniej szarpało przez 15 minut.
Doradzcie bo nie wiem co robić. To szarpanie mnie bardzo drażni.
Jest ono większe im więcej osób siedzi w aucie i pod górkę.
dzięki

Odp: Szarpie przy ruszaniu polonez
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 18, 2011, 10:08:52 am »

Offline Fobik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 346
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1,8 16V 1990r.
Ja również  walczę  z szarpaniem i to tez tylko jak się zagrzeje to trzęsie:{ nie wiem wymieniałem sprzegło 2x ostatnio go przyjarałem nawet az zaśmierdziało  i nic. Wymienie jeszcze raz na kompletne nowe i zobacze.
Przejściówka

Odp: Szarpie przy ruszaniu polonez
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 18, 2011, 10:13:22 am »

kodzik

  • Gość
Za mało gazu dajecie u mnie jak daje za mało gazu i puszczam sprzęgło to skrzynia mało nie wyfrunie przez tunel tak nią telepie. ;d

Odp: Szarpie przy ruszaniu polonez
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 07, 2011, 19:59:15 pm »

Offline strowger#1983

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polonez Heavy User
    • Polonez, Fiat, Chevrolet, Toyota
No dobra, ja wymieniłem sprzęgło 2 razy na nowe, za każdym razem problem szarpania wrócił po około 5 tysiącach kilometrów. Komuś z Was udało się zwalczyć ten problem?
Było:Polonez C+ 1.6GSI '99 - 437kkm - bez remontu: http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez-Caro/69918
Jest:Polonez C+ 1.6GSI '01/02 - 216kkm: klimatyzacja
Chevrolet Nubira 1.8 CDX, 2007, 216kkm: http://www.polskajazda.pl/Samochody/Chevrolet/Lacetti/147971
Toyota Auris 1.6, 2015, 93kkm
http://www.youtube.com/user/strowger79

Odp: Szarpie przy ruszaniu polonez
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 07, 2011, 20:38:20 pm »

Offline w0mbat

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 542
    • polonez 1500 88r.
nie wiem. mam u siebie podobnie tylko ze u mnie przy ruszaniu jest spokój, zaczyna szarpac jak zwalniam, jak jedzie sobie normalnie na biegu i puszcze gaz to wtedy szarpie, ze o hamowaniu silnikiem nie wspomne. dojechac do świetel na biegu tak zeby sobie swobodnie obroty spadaly z tych 3tys do wolnych jest praktycznie niemozliwoscia

Odp: Szarpie przy ruszaniu polonez
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 08, 2011, 10:38:40 am »

myambo

  • Gość
w0mbat masz gaźnik i aparat, możliwe że źle wyregulowane (membrana ZHS też może już być styrana).

Odp: Szarpie przy ruszaniu polonez
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 08, 2011, 12:13:31 pm »

Offline w0mbat

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 542
    • polonez 1500 88r.
jeżdżę na gazie więc gaźnik i ZHS raczej odpadają. Zapłon regulował mi jakiś czas temu kolega Chicane i tak już został. Nie mam pojęcia o regulacji zapłonu i nie posiadam sprzętu do tego więc go nie ruszałem.
Nie mówię że odstawił bubla bo poprawa była i to znaczna, i na pewno zna sie on na tym dużo lepiej.

Odp: Szarpie przy ruszaniu polonez
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 20, 2011, 20:32:02 pm »

Offline strowger#1983

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polonez Heavy User
    • Polonez, Fiat, Chevrolet, Toyota
W ASO oglądaliśmy sprzęgła, które siadły po 5 tysiącach, w sztuk dwa - oba z Kożuchowa - oba nieco z twardawą tarczą. Porównaliśmy z oryginalnym, po przebiegu 330 tysięcy i różnią się wykonaniem tarczy - orgynał nie ma rowków i jest jakby równiejszy. I całkiem gruby. Na fabrycznym jest napis "licencja Valeo".  Zapadła decyzja o założeniu sprzęgła o gigantycznym przebiegu, ale z wyglądu całkiem sensownego.

Dam znać jak poszło.
Było:Polonez C+ 1.6GSI '99 - 437kkm - bez remontu: http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez-Caro/69918
Jest:Polonez C+ 1.6GSI '01/02 - 216kkm: klimatyzacja
Chevrolet Nubira 1.8 CDX, 2007, 216kkm: http://www.polskajazda.pl/Samochody/Chevrolet/Lacetti/147971
Toyota Auris 1.6, 2015, 93kkm
http://www.youtube.com/user/strowger79

Odp: Szarpie przy ruszaniu polonez
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 01, 2011, 14:06:33 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
w0mbat, myślę że masz bardzo oszczędnie ustawiony gaz, dlatego występuje szarpanie przy hamowaniu silnikiem.
jacek37,  takie objawy spowodowane mogą być również przez nieumiejętne ruszanie- zbyt długie trzymanie sprzęgła w poślizgu.  powoduje to przegrzanie okładzin tarczy (zeszklenie powierzchni) oraz szarpanie.  zeszklenie okładzin powiększa objawy. w rezultacie wjazd na krawężnik staje się problemem.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Szarpie przy ruszaniu polonez
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 01, 2011, 16:03:09 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Jak w takim razie na to zaradzić ? aby powierzchnia się nie szkliła ?

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Szarpie przy ruszaniu polonez
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 01, 2011, 20:03:27 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
ruszać zdecydowanie, nie dopuszczać do długiego poślizgu sprzęgła. takie slizganie prócz szarpania powoduje niszczenie blachy i sprężyn wbudowanych w tarczę.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Szarpie przy ruszaniu polonez
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 02, 2011, 00:52:08 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
No dobrze :) to już wiem "co trzeba było' ale.... czy tarczę da się jakoś "zregenerować ?
Np sesja z papierem ściernym ?

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...