Autor Wątek: Demontaż radia mały problem.  (Przeczytany 4238 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Demontaż radia mały problem.
« dnia: Lipiec 26, 2011, 22:12:01 pm »

Zimny993

  • Gość
Witam, przeszukałem forum i FAQ ale niestety nie znalazłem rozwiązania mojego zapewne błahego problemu. Dzisiaj chciałem wymontować moje radio na którym widnieje Code U Radio Eltra, ale nie wiem jak zdjąć te dźwignie ciepło zimno, czy ktoś mógłby mi napisać bądź podesłać link do tematu jeżeli taki już był. z góry dziękuję.

Odp: Demontaż radia mały problem.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 26, 2011, 22:17:32 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
szarpiesz za to czarne i musi zejsc, ewentualnie próbujesz podważyć, wsuwasz plaski srubokret mniej wiecej w plaszczyznie w ktorej porusza sie suwak, przyjrzyj sie dokladnie przez szczelinę to bedziesz widzial gdzie wsunac zeby zdjac to czarne z metalowego ramienia.

Odp: Demontaż radia mały problem.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 26, 2011, 22:24:51 pm »

Zimny993

  • Gość
Ok, tez tak myślałem ale wolałem się upewnić dzięki wielkie :)

Odp: Demontaż radia mały problem.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 27, 2011, 03:16:05 am »

Offline martinez#1970

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 308
Cytat: Macki
Nieuchronnie nadchodzą czasy, kiedy to Poldasy bardziej spawać niźli ciąć opłacać będzie się... :]

Odp: Demontaż radia mały problem.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 29, 2011, 19:13:32 pm »

Zimny993

  • Gość
Witam, mam problem z wtyczkami, zamieszczam poniżej zdjęcie z moją instalacją i pytam czy jest do tego przejściówka na ISO ?


@Edit
Te wtyczki są na konektorach, będzie możliwość odpięcia ich i wpasowania do wtyczki ISO ?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2011, 15:26:01 pm wysłana przez Zimny993 »

Odp: Demontaż radia mały problem.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 30, 2011, 17:43:18 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Nie, konektorki w kostce iso sa mniejsze, najlepiej jak kupisz kostki iso z kabelkami, na kabelki zalozysz konektorki męskie pasujące do żeńskich na zdjęciu, wszystko zepniesz i zaizolujesz. Ewentualnie jeśli gdzieś dostaniesz, to kostkę iso z luźnymi konektorami, to wtedy obetnij te wtyczki które masz zamiast nich daj od razu iso.

Odp: Demontaż radia mały problem.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 30, 2011, 17:50:42 pm »

Zimny993

  • Gość
Ok, wielkie dzięki, myślę że dam rade ;). Do środy radio powinno do mnie dojechać. To będę z tym się bawił ;].
Czyli takie coś http://allegro.pl/iso-gniazdo-glosnikowe-i-zasilania-iso-do-radia-i1731476408.html bym musiał kupić + te konektory ?

Odp: Demontaż radia mały problem.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 30, 2011, 18:32:31 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Odwrotnie. Takie cos jak pokazales - piny meskie, bedziesz mial w radiu. Musisz kupic wtyczki z konektorkami żeńskimi, http://allegro.pl/zlacze-iso-8-pinowe-do-glosnikow-gniazdo-nowe-i1739428533.html tego typu. Oczywiście, nie musisz tego łączyć z instalacją auta na konektory, możesz też kostki w aucie uciąć i połączyć wszystko np. lutując, ale tak mi się wydaje bardziej "kulturalnie".

Odp: Demontaż radia mały problem.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 30, 2011, 21:21:43 pm »

Zimny993

  • Gość
Ok. Tak zagalopowałem się z tą wtyczką, nie przyjrzałem się... Dzięki za wskazówki.

Odp: Demontaż radia mały problem.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 03, 2011, 20:26:44 pm »

Zimny993

  • Gość
Kupilem radio Manta RS3500 zamontowałem do poldona, dioda z przycisku "włącz/wyłącz" się święci ale jak naciskam na niego to nic cisza radio się nie włącza, co może być orientujecie się ?

Odp: Demontaż radia mały problem.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 03, 2011, 22:17:01 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Niektóre radia mają osobne wejście plusa zasilającego tylko podświetlenie włącznika - z reguły łączy się go ze stacyjką albo obwodem podświetlenia zegarów przycisków itp. Być może pod takie wejście podpiałeś plusa, zamiast tam gdzie być powinien? Jeśli plusy i masa są podpięte dobrze, to raczej wina radia, w kostce ISO wielkiej filozofii nie ma.

Odp: Demontaż radia mały problem.
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 04, 2011, 19:02:56 pm »

Zimny993

  • Gość
Sprawdziłem jeszcze raz,plus i masa dobrze były podpiete. Napisałem do kolesia od którego zamawiałem radio jak sprawa się ma, odpisał mi tak:
Cytuj (zaznaczone)
proszę dokładnie sprawdzić czy na pewno radio nie działa czy tylko panel przedni. "popstrykać" coś i zobaczyć. ponieważ przy nowej dostawie okazuje się, że pierwszy karton jaki otworzyłem jest prawdopodobnie cały wadliwy. Proszę więc o dokładną weryfikację stanu radia.

Napisałem mu że radio odeśle i ma mi przysłać sprawne nowe albo oddać kase

Odp: Demontaż radia mały problem.
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 14, 2011, 14:51:48 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
czerwony i żółty mają być zapięte na plus jeśli radio ma działać niezależnie od zapłonu.
Jeśli ma być logika zapłonu to czerwony na stacyjkę żółty na stałe do plusa.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem