Autor Wątek: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??  (Przeczytany 13988 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 30, 2013, 12:32:23 pm »

kazajew

  • Gość
odświeżę temat, różne fora czytałem zastanawiając się nad wyborem radia, mimo że opinie były różne to ostatecznie mój wybór padł na peinga model py6330(wybór był wsparty opina pana w sklepie, który twierdził że jeśli chodzi o raczej tani sprzęt to ten będzie się sprawował dobrze, na pewno zaważyła też niska cena). W każdym razie jeżdżę z tym radiem od koło 2 miesięcy i oprócz początkowych problemów z montażem(bo oczywiście byłem przekonany że wszystko wiem :P) zakończonych interwencją szwagra, sprawuje się bardzo dobrze, mp3 i cd czyta szybko i raczej bez zakłóceń, radio też ok. Generalnie z mojej strony opinia pozytywna, może starsze modele były kiepskie, może ja mam szczęście. W każdym razie nie mam zastrzeżeń.

Odp: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 30, 2013, 20:09:37 pm »

Offline Kapitan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • caronez 95r. 1.8 16V
peiyinga kiedyś miałem i ja bym nie polecił tej marki. po pół roku zaczęła schodzić farba z przycisków,
a częściej używane guziczki przestały pykać przy wciskaniu i wystarczyło ich delikatnie dotknąć żeby zadziałały.
miałem je ponad rok, teraz brat z nim jeździ i nic poważniejszego się z nim nie dzieje. jvc w podobnej cenie a o niebo leprze.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2013, 20:11:56 pm wysłana przez Kapitan »
czarna wołga :) już jeździ ale jeszce nie do końca:)

Odp: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 01, 2013, 11:43:37 am »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
Ja mam radio peyinga już rok ;) sprawuje sie bardzo dobrze :) tylko mój ma problem ze stacjami radiowymi ... niestety jak masz słabą antenę to gubi zasięg i przestawiają się zapisane stację ... może wada fabryczna niewiem słucham tylko z karty pamięci :P. Powiem tak radio gra przyzwoicie oczywiście do poważnego car audio się nie nadaję ale jeśli zależy Ci na tym żeby posłuchać muzyki bez większej masturbacji przy niej ;) to śmiało polecam. Ale wiele zależy też od instalacji audio ;) u mnie grało przyzwoicie :) a w brata v40 i ojca w210 grało jeszcze lepiej ;) dlatego wiadomo jak podejdziesz zdrowo do całości audio to powinno całkiem dobrze grać :). to tak tyle w temacie :) ode mnie.
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 01, 2013, 16:45:55 pm »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
moim zdaniem lepiej jest kupić używanego blaupunkta, sony, pionnier. Ja kupiłem używanego blaupunkta i jestem mega zadowolony :)
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D

Odp: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 21, 2013, 15:31:27 pm »

kazajew

  • Gość
No i mija 6 miesięcy od zakupu a radyjko działa jak nowe.

P!otrek- kto co lubi. Ja wolę mieć nowe radio mniej znanej firmy. Jakoś nie mam dobrych doświadczeń z zakupem czegokolwiek używanego a co dopiero elektroniki. Radio gra OKI ale gdyby mi się cos zepsuło to mam gwarancję i koniec.

To pewnie zależy też od tego czy masz szczęście czy pecha co do konkretnego produktu- ja wolę nie ryzykować a nie mam napinki na znaną markę.

Teraz szukam do siebie tuby i też raczej będę poruszał się w środowisku Peiyinga bo mam już zaufanie do ich sprzętu.

Odp: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 22, 2013, 23:40:14 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
Ja mam Peiyinga już rok i nadal pięknie śmiga :), powiem tak, tak naprawdę większość zależy od instalacji :P i głośników, w polonezie radio grało hmm średnio ... mimo 16 z przodu w drzwiach. Zaś w mercedesie dwie 10 z przodu +syczki i dwie 13 z tyłu (wszystko pioneera + instalacja fabryczna) i gra o niebo lepiej, dlatego jak dla mnie sensu przepłacać za radio nie ma aż takiego sensu :D tylko dobrze wykonać instalację do której naprawdę się przyłożyć i efekty będą spore. Ja Peiyinga polecam :)
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 23, 2013, 12:13:38 pm »

Offline Łukasz - I-Love-Fso-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2679
  • Jeśli jest w Tobie wiara, uda się wszystko !
    • FSO 125p
hmm tak? Dziwne że radio to cala jednostka napędzająca:)
I dziwne że nie ma sensu przepłacać za radio... mogę dać wam mojego Pioneerka na podmianę:) Zobaczymy :D
Instalacja instalacją, musza być zmienione przewody zasilające, zwrotnice, głośniki odpowiednie, itp... Zresztą ja się nie znam
FSO to coś więcej niż auta- to pasja to cale życie!

Odp: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 23, 2013, 13:33:06 pm »

Offline pawlack

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 231
  • Płeć: Mężczyzna
    • 850 2.5 TDI
To że to radio słabo grało w Poldku pod głośnikami 16 cm, a pod 10 cm głośniczkami w mercu dawało radę nie oznacza zaraz, że instalacja była źle zrobiona, tylko to, że to chińskie radyjko ma tak słabą końcówkę mocy i jedyne z czym sobie radzi to malutkie 10, ewentualnie 13 cm głośniczki. Zgadzam się z opinią łukasza i warto dołożyć parę złotych do dobrej jednostki, już nie chodzi o samą bezawaryjność, ale o jakość i barwę dźwięku.
Istnieją tylko trzy obiektywne przyczyny, by nie kupować samochodu: nie jest bezpieczny, jest absurdalnie drogi, jest Oplem Astrą.

Odp: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 27, 2013, 08:12:18 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2282
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
generalnie 16 należy już napędzać wzmakiem bo  końcówki w tych  lepszych radiach też nie dają rady przy wyższym  poziomie głośności. Głośnik wtedy zaczyna się gubić.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 27, 2013, 08:21:21 am »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Może i tak, ale 16 u mnie przy radiu Hyundai co miało 4x45w grały wyśmienicie, teraz mam jakieś stare i słabe sony, które nie radzi sobie w ogóle. Ale najlepiej podoba mi się praca mojego starego panasonica z CD, mam go 6 lub 7 lat, a kupiłem używane od znajomego, moc niewielka, ale czysto gra.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 28, 2013, 14:17:58 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2282
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
przypominam że to co wydaje se wam że ma 4X45W ma w rzeczywistości w starszych wersjach 4X7W w nowszych 4x5W więc szału nie ma  i nie ma co patrzeć na moc szczytową tylko  na znamionową.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 28, 2013, 16:05:40 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Dokładnie. Też myślałem, że moje Speedy 1700 grają nieźle pod samym radiem mającym 4x50W szczytowej. Po podłączeniu Soniacza XM-6020 ze złotej serii i dostarczeniu im 60W RMS stwierdzam, że bardzo się myliłem.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 30, 2013, 07:49:53 am »

kazajew

  • Gość
Pojeździłem, posłuchałem i zakochałem się w subku PYBG250X.... Nie napitala ale przyjemnie mruczy mi do ucha ;-)
Świetnie wygląda. Nie jak te konkurencji-czarne, mechate i bez subtelności. Jedynie cena pozostaje dla mnie teraz za wysoka. Ale dozbieram, sprzedam może parę niepotrzebnych gratów na allegro i będę ją miał!!!

Odp: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 07, 2013, 19:57:33 pm »

Kumas

  • Gość
Ciekawy temat  ;p
Właśnie zastanawiam się nad kupnem radia myślałem coś używanego jednak dorwać co możecie polecić.Cena około 350zl
Mam teraz zamontowane radio firmy Manta fajnie że się nie psuje ale moc to oni chyba z innego katalogu podali a jakoś dzwięku tragedia :) .
Z góry dziękuje za jakieś sensowne propozycje

Odp: Radio PEIYING opinie, czy warto kupić??
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 08, 2013, 09:15:42 am »

Offline pawlack

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 231
  • Płeć: Mężczyzna
    • 850 2.5 TDI
W cenie do 350 zł będziesz mógł już zakupić jakieś ciekawe radyjko z używek. Moim faworytem w tej cenie jest JVC KD-R921, ale jest ciężko dostępne. Jak nie zależy ci na korekcji czasowej możesz poszukać modelu KD-R821. Oba radyjka mają bardzo dobrą dynamikę, są detaliczne i mają niesamowitego kicka, co w przypadku niewdzięcznych drzwi Poloneza jeśli chodzi o car-audio bardzo się przydaje. Z innych ciekawych pozycji w tej cenie, które miałem przyjemność odsłuchać to ALPINE CDA-9812, KENWOOD KDC-W8531 jednak z tych dwóch skłaniałbym się ku keniowi pomimo tego, że nie ma korekcji czasowej. Jeśli szukasz jakiś tańszych pozycji do 200 zł to z czystym sumieniem mogę polecić JVC KD-SH99 / 909, albo JVC KD-SH9101.
Istnieją tylko trzy obiektywne przyczyny, by nie kupować samochodu: nie jest bezpieczny, jest absurdalnie drogi, jest Oplem Astrą.