Autor Wątek: Podszybie MR89 na nowsze.  (Przeczytany 8604 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Podszybie MR89 na nowsze.
« dnia: Styczeń 28, 2004, 23:29:35 pm »

Eater#851

  • Gość
Witam.

Zastanawia mnie ostatnio ile modyfikacji musialby przezyc moj Szerszen w zwiazku z wymiana podszybia na plastikowe.

Jest to MR89 wiec ma stare podszybie, stare wycieraki i stare ogrzewanie.

Jesli wiecie to opiszcie mi co musialbym zrobic.

Podszybie MR89 na nowsze.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2004, 10:16:59 am »

Guciu1801

  • Gość
wstawic nowe podszybie, nowe wycieraczki i ogrzewanie:D

Podszybie MR89 na nowsze.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2004, 10:45:50 am »

Eater#851

  • Gość
Kurcze .. na to nie wpadlem Guciu... 8)

Podszybie MR89 na nowsze.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2004, 11:47:47 am »

Guciu1801

  • Gość
hmmm staralem sie wymyslic jakas inna wypoiwiedz, ale nic innego ci tu nie powiem. Wydaje mi sie, ze plastkiowe poszybie jest wkrecane, a stare wspawane, wiec bedziesz cial i sztukowal jakies mocowania. inne wycieraczki sa, maja inne punkty mocowan, wiec piora, silniczek i przekladnia( czy jak sie nazywa to metalowe co laczy wycieraczki z silniczkiem) tez nowa. Co do nawiewu.. no to wiesz jak wyglada w starym podszybiu- jest taki wlot pod macha. Natomiast w tym nowym jest w podszybiu, co by oznaczalo przerobke calego pasa.

Podszybie MR89 na nowsze.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2004, 20:20:50 pm »

Anonymous

  • Gość
niewiem dokładnie ale przypuszczam że zajebiście dużo roboty , i lepiej przerobić coś innego, deske rozdzielczą np :)

Podszybie MR89 na nowsze.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2004, 21:54:25 pm »

Woj-o#772

  • Gość
Z wlotem ogrzewanie to chyba najmniej problemu bo wystarczy ten plastik co jest w nowym podszybiu pod maską założyc i spokój - blachy tam są takei same. A co do wycieraczej, i podszybia samegoo toi chyba trudniej nieco - rzeczywiście trza by mocno rzeŹbić, bo o ile kojarze to w starym ta zenętrzna blacha jest blachą mocującą osie wycieraczej - w nowym ta blacha jest o dobry  1 cm głębiej jest inna i przykryta tym czarnym plastikiem - nie wspominając o punktach mocowania wycieraczek.

Podszybie MR89 na nowsze.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2004, 23:36:37 pm »

Eater#851

  • Gość
Eeeee... zdaje sobie sprawe z tego ze troche rzezbienia bedzie... ale fakt faktem, chyba to sie oplaci.. nowsze wyciraki sa duzo lepsze. Mimo faktu ze wymienilem silnik na szybszy, duuuz szybszy, to nadal powierzchnia czyszczona przez wycieraki daje duzo do zyczenia. Inna sprawa ze nowe podszybie lepiej wyglada...

Dlatego wlasnie przydaloby mi sie troche cennych uwag.

Podszybie MR89 na nowsze.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 30, 2004, 00:37:44 am »

Guciu1801

  • Gość
To jest prawda.. A wlasnie Eater, jaki silnik wycieraczek wstawiles? Z innego auta czy cos?

Podszybie MR89 na nowsze.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 30, 2004, 00:38:55 am »

Eater#851

  • Gość
Guciu w artykulach jest dokladny opis jak zamontowac.. to silniczke z Renault 5.

Podszybie MR89 na nowsze.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 30, 2004, 00:40:11 am »

Guciu1801

  • Gość
ooo THX

Podszybie MR89 na nowsze.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 30, 2004, 12:08:03 pm »

Maciek#938

  • Gość
A ja bym chciał zrobć podobną modyfikację, tylko trochę inaczej. Mianowicie do starego podszybia chciałbym wstawić nowe wycieraczki z silniczkiem. Napewno jest trochę rzeŹbienia, ale to chyba nie powinno stanowić tak dużego problemu, gdyż po zdemontowaniu starych wycieraczek, otwory po nich się zalepi (zaspawa) i po prostu trzeba będzie przygotować nowe pod rozstaw wycieraczek z MR93. Gorzej wygląda sprawa mocowania nowego silniczka, ale chyba nie jest to problem nie do wykonania ?

Pozdrawiam
Jeff

Podszybie MR89 na nowsze.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 30, 2004, 22:52:05 pm »

Eater#851

  • Gość
Hmm... Jeff.. wiesz ze twoj pomysl jest lepszy. Mocowanie silniczka to na pewno nie jest problem. Ale musialbym to widziec, a nie mam takiej mozliwosci.

Jak sie wsciekne to moze sprobuje zaadaptowac wycieraczke z Mercedesa 180?

Podszybie MR89 na nowsze.
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 30, 2004, 23:31:16 pm »

Pier

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
nadal powierzchnia czyszczona przez wycieraki daje duzo do zyczenia.


hmm...
Eater probowales juz mozw wsadzic dluze pioro wycieraczki? ja przy starym podszybiu mam dluzsze i czysci sie wiecej, ale nadal pozoastaje "brudny" klin miedzy krawedzia szyby, a miejscem gdzie dochodzi guma :( ja bede miec czas, to zabawie sie w modelowanie ramienia, aby pioro dochodzilo rowno do uszczelki :D

Podszybie MR89 na nowsze.
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 30, 2004, 23:44:19 pm »

Eater#851

  • Gość
Tak tak.. juz to przerobilem... niestety nadal efekty sa marne.. lewe pioro mam dluzsze niz prawe, ale ciagle powierzchnia jest niezadowalajaca.

Podszybie MR89 na nowsze.
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 31, 2004, 23:33:52 pm »

Maciek#938

  • Gość
Dlatego musimy rozważyć wykonanie chyba jednak trochę prostszego w wykonaniu mojego projektu. Postaram się na najbliższym spocie dokładnie porównać mocowanie całego systemu w obu autach i może dojdziemy do wniosków w jaki sposób to najłatwiej i zarazem najlepiej rozwiązać...

Pozdrawiam
Jeff

Podszybie MR89 na nowsze.
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 31, 2004, 23:55:40 pm »

Eater#851

  • Gość
Hmmm... jeszcze jedno mi do glowy przyszlo...
Dobierajac odpowiednio dlogosc ramion w przekladni z mr89 moze uda sie ustawic go tak, aby oba wycieraki prawidlowo poruszaly sie po szybie w sytuacji gdybysmy przesuneli ich osie do lewego slubka okna.

Czyli - przesunac osie obrotu wycieraczek jak nowych poldkach i tak dobrac dlugosc ramienia polaczonego do silniczka aby wycieraczki nie wychodzily za szybe...

Mysle ze to mozliwe.

Podszybie MR89 na nowsze.
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 01, 2004, 19:50:31 pm »

Woj-o#772

  • Gość
no owszem można - tylko czy wtedy nie będzie prosciej zaadaptowac cały układ z szerokiego ??. Mocowanie samych ramion jest chyba takie same jak przesuwasz miejsca mocowania to nie problem, pozostaje tylko silniczek ale to w porywach jest 3 śruby + kawałek blachy (nie wiem czy by się nie dało wykorzystac blachy z szerokiego i jakos jej przymocowanć do ścianki grodzowej w wąskim)

Podszybie MR89 na nowsze.
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 01, 2004, 20:08:56 pm »

Eater#851

  • Gość
Na pewno jakos by sie dalo... od czego spawarki i gumówki?

A przyszlo mi jeszcze cos do glowy. Jak wyglada powierzchnia czyszczenia jednej centralnej wycieraczki?

Podszybie MR89 na nowsze.
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 01, 2004, 20:15:08 pm »

Maciek#938

  • Gość
Cytat: "Eater#851"
Na pewno jakos by sie dalo... od czego spawarki i gumówki?

A przyszlo mi jeszcze cos do glowy. Jak wyglada powierzchnia czyszczenia jednej centralnej wycieraczki?

Jeżeli to jest wycieraczka w wąskiego Caro to chyba różnica jest niewielka, lecz jeżeliby zaadoptować większą wycieraczkę to można uzyskać całkiem niezły efekt. Tylko nie wiem jak to by wyglądało na przeglądzie...

Pozdrawiam
Jeff

Podszybie MR89 na nowsze.
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 01, 2004, 20:18:03 pm »

Eater#851

  • Gość
A co to ma do przegladu?