Autor Wątek: Wycieraczki  (Przeczytany 1691 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Wycieraczki
« dnia: Wrzesień 14, 2011, 17:08:33 pm »

Arken

  • Gość
Witam, mam problem z wycieraczkami w Poldku. Zwykle nie reagują przy przełączeniu w I położenie (przerywane), ale sporadycznie zdarza im się zadziałać. Podobnie jest przy użyciu spryskiwaczy, choć tu działają częściej. Na II i III przełożeniu działają normalnie. Dodatkowo zdarza się, że po wyłączeniu wycieraczek nie zatrzymują się w normalnym położeniu, ale np. na środku szyby ,albo np. nieco wyżej od normalnego zerowego położenia(odbijają do góry). Czy jest to uszkodzenie mikroprocesora? Dodatkowo jeszcze jak włączam światła awaryjne to zdarza się, że wycieraczki potrafią drgnąć do góry. Czy oznacza to istnienie jakiegoś przebicia/zwarcia?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2011, 17:11:17 pm wysłana przez Arken »

Odp: Wycieraczki
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2011, 20:11:01 pm »

Offline PiatasE

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 664
  • Płeć: Mężczyzna
Mikroprocesor.

Odp: Wycieraczki
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2011, 18:57:38 pm »

Arken

  • Gość
Wymiana mikroprocesora przyniosła skutek, rozwiązała opisane problemy oraz kilka innych, np. brak reakcji oświetlenia wnętrza na otwarcie drzwi. Temat do zamknięcia.

Odp: Wycieraczki
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 29, 2011, 14:32:57 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2287
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
gdzie udało ci sie kupić mikroprocesor z napisem Atu + na boku? bo chyba nie mówisz o hybrydzie
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: Wycieraczki
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 29, 2011, 19:15:57 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1805
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
gdzie udało ci sie kupić mikroprocesor z napisem Atu + na boku? bo chyba nie mówisz o hybrydzie
http://www.ape.com.pl/index.php?id=22&produkt=123

Odp: Wycieraczki
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 08, 2011, 20:35:44 pm »

Offline MichalSW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 857
  • Płeć: Mężczyzna
Pytanie dotyczy Plusa, silnik wycieraczek na 5 przewodów. W jakim położeniu względem styków powinno być to kółko-zębatka, po którym jeżdżą styki zdaje się od wyłącznika krańcowego)? Rozbierałem silnik, ale zapomniałem sobie to sprawdzić najpierw...
Pomóżmy Jackowi!

Odp: Wycieraczki
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 09, 2011, 17:21:21 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo +1?? KM?? & Fiat Croma 1.9 JTD '09 120 KM - Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - "TurboŁoś"
Skorzystam z tematu, zauważyłem że w moim Atu nie działa najszybszy bieg wycieraczek (pracuje jak na 2 biegu). Czyżby pająk uwalony?
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Wycieraczki
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 12, 2011, 09:22:53 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2287
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
u mnie był problem z programowaniem wczoraj wymieniłem silnik  i wszystko wróciło do normy. pojawił sie nowy problem a mianowicie stukanie silniczka przy pracy ciągłej.  Skręciłem wszystko do kupy że już śruby mało sie nie posrały a efek jest taki że jak pracują wycieraczki to silnik sie rusza i stuka. Nie wiem co jest przyczyną. Jakis matoł wymyślił to rozwiązanie bo otwory w korpusie sa większe niż tulejki trzymające  na silniku wsadzili tam jakąś gumę i jak to ma niby sie trzymać  ech coraz bardziej mnie w....ją te rozwiązania.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: Wycieraczki
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 12, 2011, 10:05:46 am »

Offline Mardas#1946

  • Witajcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 786
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU + GSI 1,6,2000 r. LPG-AL 700,70U,klimatyzacja Fab. kontrolka AFR
U mnie było podobnie,jak wymieniałem silnik na nowy,niektóre gumy były po parciałe,i też miałem problem z mocowaniem,ale nadłożyłem podkładkami,i jakoś się na razie trzyma,i nie lata.
Mardas- Jimi wiecznie żywy !!!!!!!!!!!! ,a moje ATU nie do zdarcia !!!!!!


http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez_ATU/108123