Autor Wątek: problem ze szpilkami w kole  (Przeczytany 8962 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

problem ze szpilkami w kole
« dnia: Wrzesień 25, 2011, 22:25:15 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
miałem dziś nieprzyjemną sytuacje a mianowicie jakiś h.. a raczej jakaś wdzięczna osoba wykręciła mi 3 szpilki z kół (tylko 3 bo jedna to kradziejka) i dziś nie dość że mandat dostałem za złe parkowanie to jeszcze te szpilki czyli ktoś mnie podkur.... sorki za wulgarność :D ale poprostu przejechałem całe skrzyżowanie bez koła iskry leciały na lewo i prawo z resoru trącego o asfalt. Czyli jak się domyślacie urwało mi się koło i moje pytanie jest takie w jednym kole zerwał się gwint chyba na trzy się wkręcił ale też muszę to dokładniej zobaczyć czy napewno aż 3 szpilki mi wykręcił i moje pytanie jest taki czy jest na to jakaś rada? Niewiem nagwintować czy powiększyć i większą śrubę dać? Czy trzeba kupować nową piastę bo chyba to w piastę się wkręca koło mam racje czy się mylę?


P.S Ale jest pozytyw osoba w białym kancie kombi pomogła mi w wymianie koła na dwa lewarki było łatwiej to zrobić i szybciej ;) zaprosiłem ją na nasze forum zobaczymy czy się pojawi ;) ale przynajmniej nie wszyscy to h..e
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: problem ze szpilkami w kole
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2011, 22:37:16 pm »

Offline Hagar

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 485
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.6 GSi 99r
ciezko to wyglada ale najprawdopodobniej masz zerwany gwint tu sa 3 metody naprawy heli coil polega na nagwintowanie i wlozenie takiej sprezynki ale tutaj raczej nie wypali 2 rozwiercenie i nagwintowanie wiekszym wymiarem i 3 wymiana piasty widac ze musisz miec fajnie fele skoro probowali Ci je zadumac a piora resoru nie uszkodziles? bo mozliwe ze jego tez bd musial wymienic bo bedzie grozilo peknieciem resoru
był 1.6 GSiE, 1.6GLE, 1.6TCGLE

Odp: problem ze szpilkami w kole
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2011, 22:38:11 pm »

Offline CoveName

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 535
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pasji Nie Zatrzymasz !
jeżeli nie ściągnęło za dużo gwintu i nie wyrwało za szeroko na boki to możesz nagwintować większy otwór i dać większą śrubę , tylko sprawdz to dobrze bo jednak jeśli trzy sztuki poszły to teraz już gra o własne życie. Tak jak to zrobisz tak będzie ci odpłacone w przyszłości
W poszukiwaniu.........

Odp: problem ze szpilkami w kole
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2011, 22:40:05 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5095
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Szczyt skurw*****twa.To tak,jakby ktoś wykręcił przewody hamulcowe,nie martwiąc się,że się człowiek może zabić  <uoee> Co do gwintu,to istnieją niby sposoby naprawy,ktoś tu gdzieś o tym pisał,a tak,to musiałbyś wymieniać całą półoś,bo ta "piasta" jest do niej na stałe spawana  <smutny>

Odp: problem ze szpilkami w kole
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2011, 22:54:03 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Wymień piastę albo półoś. Koszt nie wielki, roboty też na godzinkę może...

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: problem ze szpilkami w kole
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2011, 22:54:35 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
znaczy powiem tak ktoś mi wykręcił trzy sztuki przed i na trzech jest normalny gwint tylko na jednej się zerwał bo była to kradziejka ;) a fele hmmm ja mam riale ;) ale sądzę że to nie była kwestia felg tylko poprostu komuś się nie spodobało to że u nas w rodzinie już 3 auta na parkingu stoją i najpierw dostałem mandat za złe parkowanie od straży miejskiej i tego samego dnia urwało mi się koło ciekawy zbieg okoliczności nie ;) a wczoraj sporo km zrobiłem i nic się nie stało a latałem jeszcze bokiem wczoraj i nic a dziś spokojnie i dupa przy 80km/h całe duże skrzyżowanie przejechałem na dupie ale na szczęście resor się nie zniszczył bo tylko te mocowanie się zdarło co do budy się przykręca

A ogółem są większe w sensie grubsze szpilki? wiem trochę głupie pytanie :D
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: problem ze szpilkami w kole
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2011, 23:03:36 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
A w jakiej cenie do wąskiego mr89 jest półoś?

A tak poza tym małe OT jak zobaczę kogoś kto to zrobił to nie życzę być w jego skórze ja dobra to ja ja sobie naprawie i to dość tanio bo mam poloneza ale ta osoba która to zrobiła no samochód nie będzie nadawał się do użytku powiem tylko tyle, nawet go nie ruszy :D
A co do sytuacji to hmm byłem z dziewczyną ona się trochę przestraszyła ale ja twardo go na przystanek sprowadziłem mimo że widziałem koło które mnie wyprzedza i iskry na dupie, najważniejsze to nie panikować zachować zimną krew
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: problem ze szpilkami w kole
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2011, 23:18:27 pm »

Offline Hagar

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 485
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.6 GSi 99r
pamietaj ze jak bd poloske wymienial zaloz nowe lozysko mi pod szkola koledzy spuscili mi powietrze z kola dla jaj a ja lewarka nie mam popki nie mam a do stacji 500m naszczescie felgi ani kola nie uszkodzilem sa ludzie i parapety...
był 1.6 GSiE, 1.6GLE, 1.6TCGLE

Odp: problem ze szpilkami w kole
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 25, 2011, 23:21:37 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
tutaj to już nie ludzie ani parapety tylko h..e jak go dorwę to nie dość że spuszczę mu koła i wykręcę wentyle to jeszcze odkręcę koła tylko wszystkie szpilki a nie zostawię jedną jak jakiś debil ;) (chociaż to była kradziejka ale mniejsza) a jak bak będzie łatwy do otwarcia to hmm już zaszaleje i mu cukru wsypie :D niech wie że mnie stać
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: problem ze szpilkami w kole
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 25, 2011, 23:34:56 pm »

KAROLeski#1940

  • Gość
W tej sytuacji moje zdanie jest takie.

Jeżeli tylko ten jeden gwint jest "zryty"a trzy masz dobre to skorzystaj z tego a przynajmniej spróbuj. Warto kupić tylko odrobinę dłuższe śruby aby głębiej weszły. Dłuższą śrubę możesz też spróbować wkręcić w ten uszkodzony gwint i spróbuj dociągnąć. Jeśli kluczem z przedłużką tak ok 0,5 m uda ci się dociągnąć ją stając i skacząc po kluczu to spokojna głowa. Nie urwie się... Jeśli śruba przepuści, rozwierć, przegwintuj i dorób po prostu szpilkę taką jak w nowych autach.

Odp: problem ze szpilkami w kole
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 25, 2011, 23:40:29 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
ja mam klucz pneumatyczny ;) wiec powinno wystarczyc :D
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: problem ze szpilkami w kole
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 26, 2011, 00:54:07 am »

Offline xmaniekx

  • Macher
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 658
    • C+ pinto turbo
Dłuższą śrubę możesz też spróbować wkręcić w ten uszkodzony gwint i spróbuj dociągnąć. Jeśli kluczem z przedłużką tak ok 0,5 m uda ci się dociągnąć ją stając i skacząc po kluczu to spokojna głowa. Nie urwie się... Jeśli śruba przepuści, rozwierć, przegwintuj i dorób po prostu szpilkę taką jak w nowych autach.
Tak drutować to można sobie obudowę filtra powietrza, a nie koła. Bo zabić siebie to mała szkoda - gorzej gdy wyleci się w kogoś z naprzeciwka.

Odp: problem ze szpilkami w kole
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 26, 2011, 01:14:46 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2609
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
brak słów!! takiemu typkowi powinno się połamać ręce.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: problem ze szpilkami w kole
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 26, 2011, 01:19:21 am »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
A mam pytanko nie przeszedłby tutaj sposób ze szpilkami nabijanymi? W sensie jak w nowych autach nabić ją z drugiej strony i nakrętkami dokręcać felge?

A co do typka no cóż jak go spotkam to mu je połamie, a co do mandatu to już drugi raz naszym autem służby miejskie się zainteresowały z tego co widziałem z tymże pierwszym razem nie mieli się do czego przyczepić.
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: problem ze szpilkami w kole
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 26, 2011, 01:43:25 am »

Offline jasso

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 625
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSM-BB 126p '95
U ojca w C+ na przednich piastach są założone właśnie szpilki nabijane z drugiej strony i felgi skręcane są nakrętkami i spisuje się to przyzwoicie ;)
"вор есть вор, мент есть мент"
Były:
2x PN C+ '98 GSI
 126p '87
Pn Caro 1.5 GLE '93

Odp: problem ze szpilkami w kole
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 26, 2011, 01:44:46 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)
A mam pytanko nie przeszedłby tutaj sposób ze szpilkami nabijanymi? W sensie jak w nowych autach nabić ją z drugiej strony i nakrętkami dokręcać felge?
W rajdówce tak jest zrobione.
Działa. I się nieźle trzymie dwa sezony już.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: problem ze szpilkami w kole
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 26, 2011, 02:14:09 am »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
okej dzięki to chyba będzie najlepsze wyjście ;) czyli mówicie że nic nie ociera i wogóle, a to mam jeszcze jedno pytanko trzeba te otwory w piaście rozwiercać czy szpilki z jakiejś furki pasuja P&P
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: problem ze szpilkami w kole
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 26, 2011, 09:17:13 am »

Offline Hagar

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 485
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.6 GSi 99r
trudno powiedz najprawdopodobniej bd musial rozwiercac ale wes suwmiarke zmierz i pojdz moze dobierzesz z jakis zachodnich lub japonskich aut ale musisz wiedziec ze te szpilki wciska sie lub wreca 2 nakretkami na wcisk robilem takie cos w KIA picanto bo skonczyl sie gwint na szpilce a tam sa wymienne jak dobrze pamietam a jak jezeli bd luz to piasta powie sam krec tym kolem :P  moze jak nie bedzie pasowac to przyspawac tez mozna ale pozniej szlifowanie
był 1.6 GSiE, 1.6GLE, 1.6TCGLE

Odp: problem ze szpilkami w kole
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 26, 2011, 09:47:57 am »

KAROLeski#1940

  • Gość
Cytat: KAROLeski#1940 w Wczoraj o 23:34:56

    Dłuższą śrubę możesz też spróbować wkręcić w ten uszkodzony gwint i spróbuj dociągnąć. Jeśli kluczem z przedłużką tak ok 0,5 m uda ci się dociągnąć ją stając i skacząc po kluczu to spokojna głowa. Nie urwie się... Jeśli śruba przepuści, rozwierć, przegwintuj i dorób po prostu szpilkę taką jak w nowych autach.

Tak drutować to można sobie obudowę filtra powietrza, a nie koła. Bo zabić siebie to mała szkoda - gorzej gdy wyleci się w kogoś z naprzeciwka.

To, że to druciarstwo jak chol... to się zgodzę. Najlepiej by było wymienić piastę, ale jeśli chłopak nie ma kasy i chce to zobić po taniości...
Kolego zapewniam Cię... Jeśli zrobi to solidnie i przyspawa gwint szpilki do piasty w 4-rech punktach to nie urwie się choćby bokami latał.
Sprawdzone. W Dużym Fiacie tak zrobiłem i jeździłem przez 3 lata (ok 70 000 km zrobiłem) i jak widać żyję, nie urwało się. Mało tego, za mocno dociągnąłem nakrętkę i jak złapałem gumę to pamiętam nie mogłem jej odkręcić. Więc jak zrobi solidnie i dokładnie to będzie trzymać.

Odp: problem ze szpilkami w kole
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 26, 2011, 09:59:10 am »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
znaczy ja wiem że napewno w roverze 200 są szpilki ale one chyba będą za małe :D nie będą się trzymać ale coś się znajdzie niedaleko mam wimot a tam gościu ma sporo tego ;) coś się dobierze

To też nie tylko o to chodzi tylko z tego co ogarnąłem to do półosi jest przyspawana ta część gdzie śruby się wkręca a u mnie nie wiem gdzie można kupić półoś do wąskiego mostu
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)