Autor Wątek: Parownie szyb  (Przeczytany 4600 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Parownie szyb
« dnia: Październik 19, 2011, 19:38:07 pm »

Offline Poldi98

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 800
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro+ GSI 2000r.
Witam, dzisiaj Pada cały dzień i zaobserwowałem dziwną rzecz a mianowicie ze straszliwie parują szyby jak chodzi ogrzewanie. trzeba otwierać szyby żeby pomogło. Ta przypadłość jest normalna dla polonezów? w czym może  tkwić problem?
Mam jeszcze jedno pytanie. Wypadają mi dźwigienki od sterowania kierunkiem nawiewu. Wsadziłem dźwigienkę i ustawiłem nawiew tylko na szybę. Ale dmucha i na szybę (letnie powietrze) i na nogi (gorące) Jak ustawić prawidłowo żeby to gorące szło na szybę a na nogi w ogóle nie dmuchało?
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2011, 19:43:53 pm wysłana przez Poldi98 »
Był : Caro+ 1.4 69E 98r.
Jest: Caro+ 1.6 GSI 2000r. 70u

"Handlarz kombinator ze znikomą kompetencją !"

Odp: Parownie szyb
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 19, 2011, 19:43:35 pm »

toudy

  • Gość
tak.. i nie tylko w polonezach..
tata w atu+ załozył sobie kratkę wentylującą z tyłu pod zderzakiem z prawej strony. Lepiej byłoby z lewej to by smród beny wyciągało przy okazji, ale niebardzo było gdzie :/

Odp: Parownie szyb
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 19, 2011, 19:46:12 pm »

Offline Poldi98

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 800
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro+ GSI 2000r.
A wiecie możne co z tym nawiewem się u mnie dzieje? morze mieliście podobnie?
Kolejną rzeczą to jest woda zbierająca się w miejscu na koło zapasowe. Skąd ona się tam bierze ? Tez to dzisiaj przypadkiem zauważyłem.
Był : Caro+ 1.4 69E 98r.
Jest: Caro+ 1.6 GSI 2000r. 70u

"Handlarz kombinator ze znikomą kompetencją !"

Odp: Parownie szyb
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 19, 2011, 19:48:30 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
Jak Ci szyby parują, to najpierw posprzątaj w aucie - piach idealnie trzyma wilgoć ;)

Jak to nie pomoże to poszukaj jakichś dziur w podłodze przez które wlewa Ci się woda do środka.

Edit
Jak masz wodę we wnęce koło to masz też odpowiedź dlaczego szyby parują. Szukaj dziur przez które ta woda się wlewa ;)
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Odp: Parownie szyb
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 19, 2011, 20:11:39 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Jak wsiadasz rano do samochodu proponuje go przewietrzyć zanim wsiądziesz, trochę to też pomaga. :)


Odp: Parownie szyb
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 19, 2011, 20:14:41 pm »

Offline Poldi98

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 800
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro+ GSI 2000r.
Jutro planuję malować ramki jak nie będzie padało. Pomaluje je i wybebeszę cały tył i będę szukał jakiejś dziury. Tylko nie wiem jak sobie poradzić z tym ogrzewaniem. Bo co prawda dmucha na ta szybę ale całe gorące powietrze idzie w nogi
Był : Caro+ 1.4 69E 98r.
Jest: Caro+ 1.6 GSI 2000r. 70u

"Handlarz kombinator ze znikomą kompetencją !"

Odp: Parownie szyb
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 19, 2011, 20:35:15 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
masz zwalone sterowanie nawiewem ,jezeli ustawiasz na szybe ,a powietrze leci na nogi,
dmuchajac na nogi nie odparujesz szyby ,
druga sprawa ,ze jezeli masz caly czas obieg zamkniety to wilgoc sie kumuluje ,bo ty tez wydzielasz wilgoc,
uchylaj lekko szybe w drzwiach to nie bedziesz jej zapaowywal swoimi wyziewami
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Parownie szyb
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 19, 2011, 20:50:46 pm »

Offline RSilak

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GT
tak.. i nie tylko w polonezach..
może to ot ale z tym się nie zgodzę, ja jak nawet jadę w komplecie osób zamknięte szyby dmuchawa na 3 i nic nie zaparowane...

FSO Polonez ATU GT
(Polsko-Japońsko-Szwedzka hybryda)
Serwis Bartniki. Mechanika Pojazdowa, Diagnostyka Komputerowa.
Jest 2.0 16v

Odp: Parownie szyb
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 19, 2011, 20:58:44 pm »

Offline w0mbat

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 542
    • polonez 1500 88r.
atuwki mialy lepiej przemyslane ogrzewanie. ja w akwarium tez czasem marzne :/

Odp: Parownie szyb
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 19, 2011, 21:01:58 pm »

Offline Poldi98

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 800
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro+ GSI 2000r.
Juz znalazłem jeden z problemów. Pomijając to że jest ustawione na szybę a dmucha na szybę i na nogi. Wsadzając rękę od strony pasażera pod konsolę obok oczka gdzie jest zaczepiona linka (ciepłe zimnie) jest taki dzyndzelek. Odpaliłem auto dałem dmuchawę na 4 i max ciepłe. Przesunąłem dźwigienkę do góry i przy 70 stopniach na silniku grzało już gorącym. Lecz zmniejszając siłę dmuchawy dźwigienka przemieszcza się na dół i znów dmucha letnim na szybę. Po przekręceniu znów na 4 nie wraca do góry. pojęcia nie mam od czego jest ta dźwigienka. Jutro wyciągnę radio ten panel sterowania i zobaczę o co tam chodzi. Juz przynajmniej wiem gdzie w razie co, co potrzeba przesunąć.
TA dźwigienka opada jak zmnienia się moc dmuchawy. Na 4 ją ustawiłem ręką zmieniłem na 3 i juz opada
od czego ona moze być?
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2011, 21:09:29 pm wysłana przez Poldi98 »
Był : Caro+ 1.4 69E 98r.
Jest: Caro+ 1.6 GSI 2000r. 70u

"Handlarz kombinator ze znikomą kompetencją !"

Odp: Parownie szyb
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 19, 2011, 21:17:54 pm »

Offline RSilak

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GT
domyślam się że chodzi Ci o element zaznaczony na czerwono? Jeśli tak to jest dźwignia regulacji ciepło-zimno. I jak wyciągniesz panel to nie zapomnij przy wkładaniu zapiąć linki w białym zatrzaskiem w ten element zaznaczony na żółto na zdjęciu.
FSO Polonez ATU GT
(Polsko-Japońsko-Szwedzka hybryda)
Serwis Bartniki. Mechanika Pojazdowa, Diagnostyka Komputerowa.
Jest 2.0 16v

Odp: Parownie szyb
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 19, 2011, 21:22:13 pm »

Offline Poldi98

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 800
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro+ GSI 2000r.
Mógł byś mi dac to zdjęcie tak żebym mógł sobie powiększyć. bo jak daje na pełen obraz to mi się strona startowa wyświetla zeby zdjęcia dodać:) Dzięki:)
Był : Caro+ 1.4 69E 98r.
Jest: Caro+ 1.6 GSI 2000r. 70u

"Handlarz kombinator ze znikomą kompetencją !"

Odp: Parownie szyb
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 19, 2011, 22:11:38 pm »

Offline Poldi98

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 800
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro+ GSI 2000r.
Ha ha i problem rozwiązany. Kolego RSilak jesteś wielki:) Miałeś rację, nie była wpięta ta winka. I pomimo tego że ogrzewanie było ustawione na full nie otwierała się klapka do nagrzewnicy na fulla. I stąd to letnie temperatury. Równo rok się z tym męczyłem  a taka pierdoła. W zeszłym roku w zimę było najgorzej.Już obstawiałem strzeloną chłodnice, nagrzewnice, pozapychane przewody itd...A to okazała się nie wpięta wpinka ta co jest na tym cięgnie od ogrzewania. Było oczko wpięte tylko.. Dziękuję wam :) Ale jestem szczęśliwy.Teraz zima nie straszna;)
Trzeba na to uważać, Bo tak jak ja ktoś wepnie oczko a nie zapnie wpinki w czarny uchwyt na nagrzewnicy i będzie problem.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2011, 22:22:25 pm wysłana przez Poldi98 »
Był : Caro+ 1.4 69E 98r.
Jest: Caro+ 1.6 GSI 2000r. 70u

"Handlarz kombinator ze znikomą kompetencją !"

Odp: Parownie szyb
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 19, 2011, 22:29:46 pm »

Offline RSilak

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GT
he he nie przesadzaj :) ja to rozgryzłem jak zmieniałem podświetlanie, złożyłem do kupy i coś mi słabo się pokrętło kręciło i zacząłem myśleć jak to ma być i po co jest ten biały uchwyt po patrzyłem po myślałem i tak się udało :)
FSO Polonez ATU GT
(Polsko-Japońsko-Szwedzka hybryda)
Serwis Bartniki. Mechanika Pojazdowa, Diagnostyka Komputerowa.
Jest 2.0 16v

Odp: Parownie szyb
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 19, 2011, 22:40:00 pm »

Offline Poldi98

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 800
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro+ GSI 2000r.
Nie przesadzam, tylko poprzednia zima była pod hasłem od skropmy szybę od środka. Masakra jest jeździć w kurtce, czapce i rękawiczkach ze skrobaczką w ręku i co chwile odskrobywać szybe bo zamarza od środka. Auto jak lodówka .Nikomu nie życzę takiego czegoś.
Był : Caro+ 1.4 69E 98r.
Jest: Caro+ 1.6 GSI 2000r. 70u

"Handlarz kombinator ze znikomą kompetencją !"

Odp: Parownie szyb
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 19, 2011, 23:07:02 pm »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
ja w tym roku czyscilem kanaly wentylacyjne, ile tam bylo syfu :( ale teraz wszystko dziala tak jak powinno ;)
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D

Odp: Parownie szyb
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 20, 2011, 00:08:39 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)
Witam, dzisiaj Pada cały dzień i zaobserwowałem dziwną rzecz a mianowicie ze straszliwie parują szyby jak chodzi ogrzewanie. trzeba otwierać szyby żeby pomogło. Ta przypadłość jest normalna dla polonezów? w czym może  tkwić problem?
Brak nadmuchu.


Cytuj (zaznaczone)
tak.. i nie tylko w polonezach..
Nie -... wystarczy na kilka minut przed zaparkowaniem.. przewietrzyć samochód(wylaczyć ogrzewanie i otworzyć na full szyby)  i na noc nie domykać szyb do końca tylko zostawić 4-5mm szparkę. Inna sprawa to wystarczy za wycieraczki włożyć karton....

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Parownie szyb
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 20, 2011, 07:03:58 am »

Offline RSilak

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GT
Nie przesadzam, tylko poprzednia zima była pod hasłem od skropmy szybę od środka. Masakra jest jeździć w kurtce, czapce i rękawiczkach ze skrobaczką w ręku i co chwile odskrobywać szybe bo zamarza od środka. Auto jak lodówka .Nikomu nie życzę takiego czegoś.
wiem coś na ten temat bo w Caro miałem to samo ale mało nim jeździłem w zimę i się nie przejmowałem :)
FSO Polonez ATU GT
(Polsko-Japońsko-Szwedzka hybryda)
Serwis Bartniki. Mechanika Pojazdowa, Diagnostyka Komputerowa.
Jest 2.0 16v

Odp: Parownie szyb
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 20, 2011, 13:24:39 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
karton na całą szybę i nic nie zamarza nie paruje nie szroni.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...