Autor Wątek: wybór podnosnika  (Przeczytany 11471 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wybór podnosnika
« dnia: Październik 20, 2011, 22:45:34 pm »

Offline Spoksik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 218
Witam.
mam zamiar kupic sobie do garazu podnosnik na kólkach.
Taki jak ten:
http://moto.allegro.pl/podnosnik-hydrauliczny-zaba-lewarek-2-tony-2000kg-i1867803633.html


Ma ktos moze taki? Daje rade z podnoszeniem czy raczej odpuscic sobie?
Brum, brum
Abimexem toczyc sie:)

Odp: wybór podnosnika
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2011, 23:00:32 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Używam takiego od kilku lat. Z tym, że wożę go w bagażniku. Daje rady spokojnie. Używam często bo ciągle coś robię przy aucie (nie tylko zmieniam koła).
Nie przeznaczył bym go jednak do "profesjonalnego warsztatu".
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: wybór podnosnika
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2011, 23:03:52 pm »

Offline RSilak

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GT
polecam jako mechanik :) mam trochę starszy model bo już około 6 lat albo i więcej i raz były zmieniane uszczelniacze i podnosi więcej niż 2t :)
FSO Polonez ATU GT
(Polsko-Japońsko-Szwedzka hybryda)
Serwis Bartniki. Mechanika Pojazdowa, Diagnostyka Komputerowa.
Jest 2.0 16v

Odp: wybór podnosnika
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 20, 2011, 23:05:25 pm »

Offline Spoksik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 218
No to jutro sobie prawdopodobnie go kupie.
Mi tez czestio by sie przydal, nawet do zmian opon na zimowe czy na letnie;)
Dzieki za odpowiedzi;)
Brum, brum
Abimexem toczyc sie:)

Odp: wybór podnosnika
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 20, 2011, 23:10:45 pm »

Offline Kris_phone_xp

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu'96 GLI Only PB WhiTe & RoSt & Omega A'92 + LPG with BLOS
Ja też mam taki od dawna, w zime przy ujemnych temperaturach dawał radę trzymać w górze uniaka przy wymianie sprężyn i amorków z tyłu, a stał tak cały dzień bo obota była z przerwami, więc test w ciążkich warunkach przeszedł, ogólnie bardzo przydatny do prac w garażu, jedyna wada jaką ja zaobserwowałem, to te kółeczka mogłyby być trochę szersze, bo przy podnoszeniu samochodu na nie utwardzonym terenie potrafią zapaść się w ziemie, ale to szczegół bo i tak jest stabilny:)
"Koło jest okrągłe i ma dwa końce"hahahah

Odp: wybór podnosnika
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 20, 2011, 23:14:40 pm »

Offline Spoksik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 218
No to dobrze. Myslalem ze to wiekszy szajs. Musze jeszcze poszukac dobrego zestawu kluczy do garazu. Nasadki, grzechotka itp...
Brum, brum
Abimexem toczyc sie:)

Odp: wybór podnosnika
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 20, 2011, 23:32:20 pm »

Offline Yahoo

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 80
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSi & GLi
Żaba to na prawdę super sprawa... Szybko i bez wysiłku podnosisz samochód. Tylko powiem szczerze, że zainwestował bym te kilka złotych więcej w coś solidniejszego, szczególnie kiedy używa się żabki do dłuższych robót - takie moje zdanie.

np. coś tego typu http://moto.allegro.pl/podnosnik-hydrauliczny-2t-coval-zaba-warsztat-i1862890133.html

Jak robię coś przy domu to zawsze pod spód podkładam płytkę z granitu, akurat mam taką z kawałka parapetu,
idealnego rozmiaru i gruba na ok. 2 cm.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.

Odp: wybór podnosnika
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 21, 2011, 09:54:33 am »

Offline Spoksik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 218
A narzedzia do garazu to lepiej kupic firmy stanley czy yato?
Brum, brum
Abimexem toczyc sie:)

Odp: wybór podnosnika
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 21, 2011, 09:58:07 am »

Offline Yahoo

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 80
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSi & GLi
Kolega w przydomowym warsztacie ma Stanleya i ma też Yato. Jedne i drugie chwali, chociaż kilka kluczy Yato nie wytrzymało presji.
Ja używam narządzi Coval'a i jestem zadowolony.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.

Odp: wybór podnosnika
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 21, 2011, 10:03:28 am »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Jak już kupujesz żabę, to od razu zainwestuj w podstawki/kobyłki, są tanie ale niezbędne przy robotach pod autem.
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Odp: wybór podnosnika
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 21, 2011, 10:59:43 am »

Offline damian6819

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1260
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4 95' PB/ LPG =>swap 1.6 16v LPG
Jak najbardziej żabcia busa podnosi bez jąknięcia i jak pisze bartek wskazane są kobyłki, co by było stabilnie i przede wszystkim bezpiecznie.
totalitarne forum fso jednak zweryfikuje wszystkich - pełna lustracja
Samochód jest dla człowieka, a nie człowiek dla samochodu.

Odp: wybór podnosnika
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 21, 2011, 14:54:33 pm »

Offline Spoksik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 218
No i zakupilem sobie dzisiaj podnosnik:)
59 zł dałem.
Teraz poszukam jakiegos fajnego zestawu kluczy.
A ten podnosnik od nie przemieszcza sie kiedy sie cos bedzie robic przy samochodzie?
Brum, brum
Abimexem toczyc sie:)

Odp: wybór podnosnika
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 21, 2011, 21:33:00 pm »

Offline Yahoo

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 80
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSi & GLi
Jeżeli dobrze go postawisz to nic nie będzie się przemieszczać.
Podnośnik jedzie na kółkach tylko jak podnosisz auto do góry, tak że spokojnie i bez obaw.

Tak jak koledzy wyżej napisali, na dłuższą robotę warto zaopatrzyć się w podpory, żeby samochód nie wisiał
na lewarku. Będzie bezpiecznie i zdrowo. A znam niestety przypadek kiedy samochód spadł z lewarka, na chłopaka,
jak ten siedział pod autem. Nie zabezpieczył się niczym, robił sam i efekt był tragiczny.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.

Odp: wybór podnosnika
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 21, 2011, 21:38:04 pm »

Offline Spoksik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 218
No musialbym tez zakupic kobyłki. Priorytet to teraz klucze;)
Brum, brum
Abimexem toczyc sie:)

Odp: wybór podnosnika
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 21, 2011, 23:53:01 pm »

Offline Spoksik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 218
http://moto.allegro.pl/yato-zestaw-narzedziowy-1-2-20-cz-yt-3869-i1873415813.html


Co powiecie o takim zestawie?
Oplaca sie? Wytrzymaly sprzet?
Brum, brum
Abimexem toczyc sie:)

Odp: wybór podnosnika
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 22, 2011, 03:14:44 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2611
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
kobyłki choćby najtańsze, to podstawowa rzecz gdy posiada się podnośnik który w jednej chwili puszcza. mam taki za 70 zł, 3 lata i zdechł. olej nie wyciekł. jak chcesz mieć klucze do pracy i roboty to szukaj na złomach, kluczy starych i zardzewiałych. jak chcesz je tylko oglądać to kup zestaw nowych, błyszczących. te chromowane klucze to ciężko w ręku utrzymać- same się wysuwają ale jak się błyszczą. odkręcając te ampule w hamulcach Lukas ukręciłem Yato i Cowal, dopiero nasadka ampulowa firmy HENS dała radę. tylko że ona kosztowała 28 zł. nasadka do klucza pneumatycznego.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: wybór podnosnika
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 22, 2011, 09:55:12 am »

Offline Yahoo

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 80
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSi & GLi
Nie oczekujmy od zwykłych kluczy wytrzymałości do zastosowań lekko mówiąc ponadprzeciętnych.
Zwykłe klucze do zwykłego stosowania, zgodnie ze sztuką, spokojnie wystarczają.

Mały zestaw http://allegro.pl/zestaw-kluczy-nasadowych-72-szt-coval-gratis-i1875076326.html

Duży http://allegro.pl/coval-klucze-nasadowe-108-szt-100-oryginal-i1873504225.html

Do przydomowych zastosowań spokojnie wystarcza, a do specjalnego "kręcenia" potrzeba specjalnych narzędzi.
Nic na siłę - wszystko młotkiem ;-)
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.

Odp: wybór podnosnika
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 22, 2011, 13:52:03 pm »

Offline Spoksik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 218
Jeszcze pojade do jednego sklepu w ktorym sprzedaja klucze ktore warte są swojej ceny.
Brum, brum
Abimexem toczyc sie:)

Odp: wybór podnosnika
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 22, 2011, 18:57:20 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Za Stanleyem bym sie nie ogladal, marka obecnie przereklamowana, Yato jak najbardziej, bardzo dobry stosunek ceny do jakosci.

Odp: wybór podnosnika
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 22, 2011, 22:38:50 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
A ja dziś nabyłem walizeczkę PD Tools, narzędzia chwalone przez wielu mechaników w moim mieście.
Coś takiego: http://www.fota-warsztat.pl/fw/web/pl/home/oferta/?selectedEquipment=5405
Kosztuje to około 300-350zł, ja nabyłem na mniej :P jeszcze tylko komplecik płaskich kluczy i będę wyposażony do grzebania przy Poldku :d
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2011, 22:40:28 pm wysłana przez Rafał#1951 »
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+