Autor Wątek: Instalacja przeciprzeciążeniowa w poldku???  (Przeczytany 2036 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Instalacja przeciprzeciążeniowa w poldku???
« dnia: Listopad 06, 2011, 14:40:29 pm »

adamkrasinski1984

  • Gość
witam wszystkich na forum, mam poldka 1.6gli z 1996r i mam ogromny problem z cieplem w samochodzie, albo nagrzewnica jest do d.. albo coś innego, mniejsza o to mam juz dość ładowania w niego kasy na naprawe a znalazlem na allegro coś takiego...


 
Przedmiotem sprzedaży jest
Fabrycznie nowy, wysokiej jakości samochodowy termowentylator  zasilany z gniazda zapalniczki samochodowej 12V 200W.

I MOJE PYTANIE JEST TAKIE, CZY POLONEZ MA INSTALACJE PRZECIPRZECIĄŻENIOWĄ? BO SIE TROCHE NIE ZNAM, PROSZE O POMOC, CZY TEN MÓJ CZOŁG POCIĄGNIE TĄ GRZAŁKĘ? PROSZE O ODPOWIEDZ...

 
Z uwagi iż jest to urządzenie elektrycznie pobierające dużą ilość energii elektrycznej nie należy podłączać nagrzewnicy do instalacji samochodowej nie posiadającej zabezpieczeń przeciwprzeciążeniowych.

Odp: Instalacja przeciprzeciążeniowa w poldku???
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2011, 15:01:37 pm »

Offline PiatasE

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 664
  • Płeć: Mężczyzna
Przecież tym gównem 200W to nawet ręki nie ogrzejesz. Napisz jaki masz problem czy jak włączasz na ciepło czyli oba suwaki w dół to powietrze est lekko ciepłe czy cieplejsze z prawych kratek, a zimniejsze z lewych? Zastosuj zawór z lublina za niecałe 30pln tu masz zdjęcia jak to wygląda http://imageshack.us/g/16/img0024ma.jpg/, ma lepszą przepustowość. I jeszcze jeżeli nie jesteś leniwy do możesz odkręcić deskę dostać się do nagrzewnicy i zrobić tak jak w tym wątku http://forum.fsoptk.pl/index.php?topic=22598.0
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2011, 15:16:45 pm wysłana przez PiatasE »

Odp: Instalacja przeciprzeciążeniowa w poldku???
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2011, 15:20:08 pm »

adamkrasinski1984

  • Gość
to jest tak poldek 1.6 gli z monowtryskiem po wymianie sprzegła uszczelki pod głowica z klawiatury szlife tłoków przepłukanej chlodnicy wymienionym czujniku przy chłodnicy uszczelnianionym mostem i po paru innych naprawach,  filtry wym po 10tys km na czas od 44tys u mnie na stanie służy na dojazdy do roboty... a i na muchozolu lata...

oj to jest dużo by pisać...
czerwony suwak w dół zielony góra :    ciepło troszke dmucha ale przy zero stopni nie odczuwalne jest to prawie. szyby nie weje wcale
czerony suwak w dół zielony dół : daje ostro te ciepło z silnika ale po 5 minutach znów daje zimne.. szyby daje ok
chłodnica przepłukana
ten zaworek pod maska przy grodzi wymieniony
wężyki od nagrzewnicy ciepłe jeden i drugi... wiec chyba nagrzewnica szwankuje
czasami sie sterownk grzana przycina ale za 2 lub 3 razem wentylator sie wlancza

i tak naprawde to nie wiem co jest.... i nie mam nikogo chętnego kto by to SOLIDNIE zrobil

i n ie piszcie że może termostat bo wymienany byl ze 3 razy.... <rotfl2>


 <rotfl2> <rotfl2>


a ta nagrzwnica 200w moze by chociaz szyby od środka nie zamarzały...

Odp: Instalacja przeciprzeciążeniowa w poldku???
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 06, 2011, 15:25:04 pm »

Offline PiatasE

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 664
  • Płeć: Mężczyzna
czasami sie sterownk grzana przycina ale za 2 lub 3 razem wentylator sie wlancz

Miałem taki problem zmieniłem guzik od wiatraka za 30pln na stornie APE i hula.

a ta nagrzwnica 200w moze by chociaz szyby od środka nie zamarzały...

Ogrzeje szybe, tyle że 15 na 15cm.

Odp: Instalacja przeciprzeciążeniowa w poldku???
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 06, 2011, 16:05:46 pm »

Offline Aetius

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1691
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI L-202 Polonez Atu+ 1.6 GSI 92U
moze masz nieuszczelnione coś i powietrze ci wywala bokami. Rury podarte albo co... ja jak nagrzewnicę czyścilem to potem sie mocowalem dlugo zeby pospinac to do kupy ale jak to sie dobrze zrobi to potem ciepelko wieje nawet przy 70st :)
Był:
1.6 GLE L115 Pn Caro
Jest:
1.4 GLI 16v L202 Pn Caro orciari / 1.6 GSI 92U Atu+ / Mazda 2.5 V6 / Saab 900i 2.0 LPG

Odp: Instalacja przeciprzeciążeniowa w poldku???
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 06, 2011, 16:10:16 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
A nagrzewnica jest gorąca ?
Masz do wymiany nagrzewnicę :)

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Instalacja przeciprzeciążeniowa w poldku???
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 06, 2011, 16:32:22 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
A może masz po prostu źle podłączony reduktor gazu pod układ chłodzenia i stąd problemy z wydajnością ogrzewania.

Odp: Instalacja przeciprzeciążeniowa w poldku???
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 06, 2011, 16:44:12 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
a ta nagrzwnica 200w moze by chociaz szyby od środka nie zamarzały...

Zobacz jaką to ma moc, zobacz jaką moc ma przeciętna suszarka do włosów, porównaj, myślę że przejdzie Ci...