Autor Wątek: tak skończy też twój samochód.  (Przeczytany 10069 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 07, 2011, 20:56:12 pm »

piciek

  • Gość
Nie liczy się bo nikt inny do Poloneza tego nie robił
i tu się mylisz, bo produkowała na pewno firma lider, przynajmniej ostatnio na jednej carówce widziałem (delikatnie węższa niż heko)

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 07, 2011, 21:12:52 pm »

Offline SeBa

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1049
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSOAK
    • Polonez 1.4 GTi 16V'97 i 2.0 GLI'95
    • http://www.fsoautoklub.pl
Nie liczy się bo nikt inny do Poloneza tego nie robił
i tu się mylisz ;)
Cytat: Szymon
Rover ma jedną zasadniczą przewagę, jak po pijaku dasz w pizdę na zlocie na jakimś kretowisku to będziesz miał szacun, a z OHV cię wyśmieją, żeś wieśniak i biedak.

Auto Detailing-info PW

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 09, 2011, 22:53:58 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
No, tak jak pisaliscie o jakosci polskich wyrobow, tak mysli 90% spoleczenstwa o polonezie. Nie ma co sie wiec dziwic, ze dobre egzemplarze trafiaja na zlom. Nie oczekujmy powszechnego dobrobytu w tym kraju nie wspierajac rodzimych producentow. Jak na razie najbardziej bogaca sie importerzy, ale kiedys kolo sie zamknie i juz nie beda mieli komu sprzedawac.

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 10, 2011, 10:55:58 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Cytat:  utek
Tankujecie na małych polskich stacjach czy mega dobre paliwo na stacjach zachodnich koncernów?
Swojego czasu najgorsze paliwa były w sieci BP. Za to bardzo dobra benzyna trzymająca jakość jest na małej stacyjce koło mnie, która kiedyś była stacją przy POM'ie.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 11, 2011, 09:37:39 am »

Offline Bogdan611

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polonez Caro 1.6 GLi 96'
To że coś jest produkowane w Polsce i pod Polską marką to nie znaczy że jest polskie,teraz większość firm jest wykupiona przez zachodnie koncerny a my tylko jesteśmy tanią siłą roboczą.
Poloneza chwalić nie trzeba,bo by to było jak wlewanie wody do morza.
OSTERZEGAM PRZED ZLODZIEJSKIMI PRAKYTKAMI T-MOBILE
Pożyczki bez Bik-u,teren Częstochowy zapraszam 797-603-075 lub PW

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 11, 2011, 20:14:18 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
No i dobrze, może tyle złodziejstwa nie ma. Kasa z wypłat zostaje w kraju i ludzie mogą za to coś kupić. Inaczej wypłaty dostają chinczyki i pośrednicy, a kasa z Polski wypływa.

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 11, 2011, 20:15:10 pm »

Offline Wojt@s

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 749
prawda jest taka że większa część ludzi ma gdzieś kluby, sentymenty do aut, takie osoby traktują samochód jako narzędzie do pracy, zarabiania na życie, mówiąc wprost dla wielu ludzi samochód znaczy tyle co kupa złomu do wożenia tyłka i przemieszczania, takim gadaniem że szkoda, że ładny nic się nie zmieni, taka kolej rzeczy, w 80% przypadków oddawania aut do kasacji słyszy się "mam go już dość" "stary jest" "trzeba co nieco porobić a szkoda mi kasy" - mówię tu o autach które o własnych siłach dojeżdżają na demontaż, pozostałe 20% auto takie które złamały się po wpadnięciu w dziurę, powypadkowe itp.
Ciekawe ilu z Was za rok, dwa lub pięć powie że nie oddało swojego auta na stacje demontażu....
1.4 K16
1.6 K16
1.6 OHV
1.6 T  in progress...

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 11, 2011, 20:19:10 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Ja zawsze oddaje tylko to co magnes przyciąga:)

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 12, 2011, 01:28:24 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Ludzie w większości traktują wszystko jak przedmioty użytkowe i się do niczego nie przywiązują. W sumie nie o to chodzi. Chodzi raczej o fakt, że wyrzucanie samochodu, który mógłby jeszcze przez lata jeździć to zwyczajne marnotrawstwo i nie myślenie o innych. W sumie nic fajnego i w dodatku bez sensu. Ale niektórym się niestety nie wytłumaczy i koniec.

Znajomi moich rodziców oddali za zniżkę dealerowi Forda Ka. Ów dealer opuścił im na Focusie 4000. Ówczesna wartość rynkowa owego Ka = 12 000 złotych. Ale oni uważają że zrobili świetny interes. Tak samo jak wszyscy ci, którzy auta po kilka tysięcy pooddawali na złom, żeby dostać 1000 złotych zniżki. Po prostu - tresura.

Proponuję żeby zamiast się koncentrować na przykrościach, koncentrować się na rzeczach fajnych. Aktualnie na forum mamy dwa tematy defetystyczne. Jeden o oddawaniu dobrych aut na złom, a drugi o tym, że ludzie nie szanują Polonezów. Może popatrzmy na to nie jak Polacy wreszcie. Że mnóstwo coraz więcej ludzi zaczyna doceniać stare samochody i naprawdę dużo młodych ludzi "odkrywa" Poloneza.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 12, 2011, 07:25:09 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2612
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
gdybym miał się przywiązywać do każdej rzeczy którą posiadałem to na podwórku stałoby dziś- 10 samochodów, 10 motocykli, 2 motorowery i mnóstwo innych rzeczy mniejszych lub większych. w domu miałbym zbrojownię w postaci kilkunastu wiatrówek produkcji NRD i kilkudziesięciu lornetek. samochody poszły wszystkie na złom, motocykle, motorowery, wiatrówki i lornetki zostały sprzedane "na pniu" bo z tą myślą były kupione. samochody, tak jak większość przedmiotów które posiadamy to tylko narzędzia, służące do uprzyjemnienia lub ułatwienia życia. trudno wiązać się uczuciowo z imadłem, młotkiem lub wiertarką. naprawiam poloneza dlatego że nim jeżdżę a nie że go darzę jakimkolwiek uczuciem.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 12, 2011, 09:07:11 am »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
samochody, tak jak większość przedmiotów które posiadamy to tylko narzędzia, służące do uprzyjemnienia lub ułatwienia życia. trudno wiązać się uczuciowo z imadłem, młotkiem lub wiertarką.
MSPANC
hehehe
Włodek niby oczywista oczywistość ale chyba część osób myśli inaczej.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 12, 2011, 14:24:24 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
No cóż - ja mam swoje ulubione narzędzia których nie wyobrażam sobie żebym mógł się ich pozbyć. Raz w życiu sprzedałem ulubione auto i do dziś nie mogę tego odżałować. Właściwie, to niczego nie potrafię używać obojętnie. Nawet komórki. Niektórych sprzętów po prostu nie lubię, niektóre lubię i tak musi zostać. Nie lubiłem np Łady Kombi, mimo że jeździło się nią bardzo wygodnie i jak nadwozie wypróchniało a silnik się rozwalił to ją oddałem na złom.
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2011, 14:26:25 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 20, 2011, 18:56:00 pm »

Offline Janek

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tuner From Hell
    • Polski Fiat 125p 2.O GTJ Turbo
Z Jakiej paki polskie klasyki sa traktowane jak wiesniackie golfy 2 i innne wynalażki,Polska Mentalność mnie Roz.......Poldek caro zielony praktycznie całe swoje zycie w garazu przsiedział
i zostal oodnay na złom
dla mnie jest no coment panowie

Jak Sie Bawic ,To Sie Bawic Turbo Wstawic-Fiat 125p 2.0 Gtj Turbo Initial D
http://polskajazda.pl/Samochody/Fiat/125P/68774asnopolski