Autor Wątek: tak skończy też twój samochód.  (Przeczytany 10068 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tak skończy też twój samochód.
« dnia: Listopad 06, 2011, 15:40:48 pm »

Offline Tur-gsi

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 52
    • polonez atu 1,6 gsi
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2011, 15:45:27 pm wysłana przez Tur-gsi »

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2011, 15:47:22 pm »

Dawid_fso_bn

  • Gość
Ten polonez to faktycznie stan idealny. Szkoda Go.

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2011, 15:52:18 pm »

Offline Tur-gsi

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 52
    • polonez atu 1,6 gsi
Ten polonez to faktycznie stan idealny. Szkoda Go.
mieszkam nie daleko tej stacji,muszę tam podjechać i zobaczyć te felgi od czerwonego atu.

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 06, 2011, 15:59:33 pm »

Offline PutiN|FSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2108
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V
Szkoda nie tylko Polonezów ale wszystkich aut które mogły by bezproblemowo posłużyc jeszcze parę ładnych lat... <smutny>

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 06, 2011, 16:36:30 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Nie wiem,jakim trzeba być poje*bem,żeby oddawać takiego poloneza na złom.Ludziom już się chyba w dupach poprzewracało od tego dobrobytu.Taki utrzymany polonez ma być gorszy od szmelcu z zachodu wziętego ze złomowiska?  <blee> <blee> Co za poje*ani ludzie w tym kraju mieszkają.Widuję nieraz bardzo zgniłe poldki,którymi w dalszym ciągu ktoś jeździ,a tutaj taka buda i na złom.Biedny to kraj,gdzie ludzie zamiast wspierać rodzimą markę,nabijają kieszenie obcym koncernom.I potem się dziwią,że pracy nie ma,ale widocznie co niektórzy wolą zapier**lać na zmywaku,albo w marketach  <uoee>

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 06, 2011, 16:40:37 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Nie. Nie szkoda. Nikt ich nie chce.
A telewizory trzymacie te stare co maja po 15 lat. na pewno większość z nich dobrze by jeszcze działało. Nie bo chcecie mieć wielkie i płaskie - modne. Co prawda zepsują się wam za 2 lata ale to już inna sprawa... większość ludzi otumaniona reklamami żyje ponad stan na kredytach i wydaje im się, że tak będzie wiecznie. Jak się ockną będzie już za późno. Nie oni nigdy się nie obudzą.

Właściwie to szkoda tylko jednej rzeczy. Że zgodnie z durnymi komunistycznymi przepisami tych aut nie można jednak kupić i używać. Resztka normalnych ludzi na pewno dobrze by je wykorzystała. No ale to celowe działanie, żeby tą resztkę zmusić do zachowań reszty motłochu...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 06, 2011, 16:48:11 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Owszem. Mam same stare telewizory. Jeden nawet nie ma jeszcze pilota. :) Nie mam w domu ani jednego ekranu LCD. :) Komputerowe też kineskopowce. :) I mam Radmora, wzmacniacze Unitry oraz kolumny Altusy.


A takie scenki jak w artykule na początku, to ja oglądałem gdy mając 11 lat byłem w RFN. Na złomowisku 90% samochodów było w stanie do jazdy, niektóre wyglądały wręcz idealnie, miały metalizowany lakier, wnętrze np w skórze czy inne tego typu rzeczy, ale ponieważ były "już stare" to ktoś je po prostu wyrzucił na śmietnik. Po prostu Polska dogoniła właśnie zachód w marnotrawstwie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2011, 16:52:01 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 06, 2011, 16:48:46 pm »

Offline Arti28

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1011
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1996r. 1.6 16V GLI
DEBILIZM ...  <co> Zgadzam się w 100% z DF konkretna  wypowiedź tyle na temat ... Niejedna osoba która zdała dopiero prawko nauczyłaby się  coś pożytecznego przy samochodzie nie tylko bezsensowne rozwalanie ...
Grzech co to  wzmacniaczy unitraDiory czy Altusów   to chyba tego nikt nie zamieni tak dobrego sprzętu już nie dostanie się w sklepie  <smutny>
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2011, 16:56:05 pm wysłana przez Arti28 »

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 06, 2011, 17:01:23 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Dostanie się podobnie dobry sprzęt bez problemu. Tylko że każdy element musi kosztować po co najmniej kilka tysięcy złotych i pochodzić z firm robiących je na zamówienie.
Aktualnie jest tak, że:
 - to co kiedyś było "nic nie wartym szmelcem" to są tanie sprzęty na wyprzedaży,
 - sprzęt który kiedyś nazywano "chińską tandetą" to jest poziom normalny, 
 - to co kiedyś było zwyczajnym przeciętnym towarem jest już bardzo drogie,
 - a porządny sprzęt trzeba mieć wykonany na zamówienie.

 Dotyczy to absolutnie wszystkiego na rynku.

A i nie należy się ludzi czepiać, że kupują nowe, bo teraz to nie jest reklama tylko coś w rodzaju zbiorowego prania mózgu. Są całe sztaby, całe dywizje speców które zajmują się wyłącznie tresowaniem ludzi na posłusznych konsumentów.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2011, 17:05:31 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 06, 2011, 17:04:15 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
DF ja mam jeszcze stary telewizor,wcale nie płaski,ale już nie czarno-biały,żeby nie było  :P :P Kupiony bodajże w 95 roku i do tej pory zaliczył może ze 4 niegroźne awarie.nie powiem,bo chciałbym sobie kupić np. plazmę,czy inny szmelc,ale mnie po prostu nie stać.Z drugiej strony,telewizora używam głównie do oglądania wiadomości i filmów,więc mógłbym się obyć bez takich cudów techniki.na tym też wszystko widać.Oczywiście taki jest teraz pęd na świecie,bo reklamy,bo presja otoczenia,bo sąsiadom trzeba pokazać,że "ja mam" itd.  :P :P Z tych samych powodów ludzie pozbywają się aut,bo to już "niemodne" stare "sąsiedzi mają zachodnie" więc trzeba podrównać.Nie wiem jak to wygląda w miastach,ale na wsi jest jeszcze gorzej.Ludzie są gotowi zatyrać się na śmierć,byle kupić sobie porządne auto i nie jeździć dłużej gratami.I niestety najbardziej uwielbiane marki,to "szmelcwagen i ałdi " To jeśli chodzi o osobówki.Taki trend obowiązuje też przy kupnie dostawczaków.Żuka już ciężko uświadczyć,lublinów jeszcze trochę jeździ,a tak,to wszyscy kupują tylko i wyłącznie sprinty,lt-ki,potem jakaś cytrynka,fiacik,no i reno.Żeby nie było,piszę tylko ze swoich obserwacji,w mojej okolicy,ale podobnie jest wszędzie.Powód jest taki sam,jak w przypadku osobówek,bo niemodne,niewygodne,dużo pali,wolne,głośne itd. Zachodnie,to dopiero fury.Mój kuzyn na przykład,jest do tego stopnia zatwardziały,że swego czasu w 2001 roku walnął nową octavię "żeby pokazać" a zeszłym roku nowiutkiego sprintera,z tego samego powodu.Wcześniej miał też sprinta,ale 312 z 95 roku i tak już to wytłukł,ze się zaczynało rozciągać od przeładowania.W tym nowym ma już 900 kilo ładowności i tylko się modli,żeby nie wtopił,bo ładuje ze 3 tony.Koła bliźniacze,160 kucy,to jest gość  <lol2> <lol2>





Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 06, 2011, 17:23:09 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Nie wiem jak to wygląda w miastach,ale na wsi jest jeszcze gorzej.Ludzie są gotowi zatyrać się na śmierć,byle kupić sobie porządne auto i nie jeździć dłużej gratami.I niestety najbardziej uwielbiane marki,to "szmelcwagen i ałdi " To jeśli chodzi o osobówki.Taki trend obowiązuje też przy kupnie dostawczaków.Żuka już ciężko uświadczyć,lublinów jeszcze trochę jeździ,a tak,to wszyscy kupują tylko i wyłącznie sprinty,lt-ki,potem jakaś cytrynka,fiacik,no i reno.Żeby nie było,piszę tylko ze swoich obserwacji,w mojej okolicy,ale podobnie jest wszędzie.Powód jest taki sam,jak w przypadku osobówek,bo niemodne,niewygodne,dużo pali,wolne,głośne itd. Zachodnie,to dopiero fury.
Powód jest jeden.

To jest banda baranów chcących się pokazać sąsiadom.
Mój kuzyn na przykład,jest do tego stopnia zatwardziały,że swego czasu w 2001 roku walnął nową octavię "żeby pokazać"
Pokazał, że nie stać go na VW i kupił sobie jego podróbę :d <lol2>
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 06, 2011, 17:35:41 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2612
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
DF to już nie są "komunistyczne" przepisy. to są te kapitalistyczne- najnowsze. a że jesteśmy narodem wielbiącym rzeczy wyprodukowane przez odwiecznego wroga to inna sprawa. ktoś uwierzył w "lepszość" rozklekotanego golfa i pozbył się dobrego poloneza. znajomy szukał pracy i podjechał pod firmę swoim 125. już po rozmowie która dawała nadzieję, prezio spytał czym jeździ- DF 125p, czym? dużym fiatem. jak pan chce zarobić coś dla firmy jeśli nie potrafi pan zarobić dla siebie. i po robocie. wiec nie dziwmy się ludziom, może właściciel spotkał się z podobną sytuacją.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 06, 2011, 17:39:42 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Musicie się nauczyć że w naszej "demokracji" rządy dbają o interesy korporacji czy banków a nie obywateli.Wystarczy przejrzeć kilka ustaw wprowadzonych w życie i już wiadomo o czyje interesy zadbano.

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 06, 2011, 17:58:50 pm »

EmpTy212

  • Gość
No, niestety polskie prawa i przepisy wymagają gruntownych popraw. Oc powinno być wymagane do jazdy ale powinna być możliwość zawieszenia bez musu wyrejestrowania auta na złom bo inaczej się nie da. Auto wyrejestrowane na złom po przejściu przeglądu powinno być zarejestrowane ale niestety nie można... W niemczech idzie się do ich wydziału komunikacji i dostaje się kwitek i auto można nawet zjeść ich to gówno obchodzi a potem można je zarejestrować. U nas wyrejestrowanie = złom... Nasz kraj sam pod sobą dołek kopie niedługo się zapadniemy i obudzimy z pięknego snu i zobaczymy, że nic nie mamy a trzeba jeszcze zapłacić za to i za tamto. Będziemy kolejną grecją, tyle, że przed nami jeszcze parę krajów.

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 06, 2011, 18:03:51 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2612
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
kapitalizm jest dla tych którzy jeżdżą Lexusami a nie polonezami. polski robotnik z pełnym poświęceniem wywalczył sobie ustrój który ma go w dupie, dla którego jest zerem, tanią siłą roboczą i ciemnym ludem który wszystko kupi.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 06, 2011, 18:57:15 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Nie wiem,jakim trzeba być poje*bem,żeby oddawać takiego poloneza na złom.Ludziom już się chyba w dupach poprzewracało od tego dobrobytu.

Czasem problemem jest to, że polonez jest np. po zmarłym dziadku, procedura przepisywania na innego właściciela jest dość skomplikowana i trwa dłużej niż zadzwonienie na stacje rozbiórki i pojechanie zgłoszenia zezłomowania samochodu...

U nas na stacji rozbiórki też ładne samochody się trafiają, choć chwała za to, ze u nas chłopaki ostatnio skarpetę w rewelacyjnym stanie odratowali i nie dali jej do kontenera wrzucić. :)

A co do artykułu - te dwa poldki z pierwszych dwóch zdjęć powinny cieszyć jeszcze ludzi (ten pierwszy stanem wizualnym przebijał połowę tego co było na Czerniewicach w tym roku...

.Biedny to kraj,gdzie ludzie zamiast wspierać rodzimą markę,nabijają kieszenie obcym koncernom.

Bo typowy polak rano jest budzony przez japoński zegarek, ściąga swoją chińską piżamę, wkłada ją do szwedzkiej pralki, ubiera się i jedzie do pracy niemieckim samochodem słuchając japońskiego radia, dzwoni do żony z finlandzkiego telefonu, potem w pracy czyta gazetę i dziwi się, że następna polska firma zbankrutowała...
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2011, 19:11:11 pm wysłana przez kuba92 »

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 06, 2011, 19:11:42 pm »

e1mo

  • Gość
Czasem problemem jest to, że polonez jest np. po zmarłym dziadku, procedura przepisywania na innego właściciela jest dość skomplikowana i trwa dłużej niż zadzwonienie na stacje rozbiórki i pojechanie zgłoszenia zezłomowania samochodu...

Tak właśnie skończył mój dawca .. jeździł nim dziadzio, ktoremu się zmarło.. poldek miał 53 tys km przebiegu i folie w środku, i środek pachnacy nowością...

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 06, 2011, 19:30:17 pm »

Offline Aetius

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1691
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI L-202 Polonez Atu+ 1.6 GSI 92U
Bo typowy polak rano jest budzony przez japoński zegarek, ściąga swoją chińską piżamę, wkłada ją do szwedzkiej pralki, ubiera się i jedzie do pracy niemieckim samochodem słuchając japońskiego radia, dzwoni do żony z finlandzkiego telefonu, potem w pracy czyta gazetę i dziwi się, że następna polska firma zbankrutowała...


+100 pkt dla Ciebie... smutne ale bardzo prawdziwe. Jeśli mam wybór między polskim a zagranicznym o tej samej jakości zawsze wybiorę polskie... nawet jeśli troche trzeba dopłacić...
Był:
1.6 GLE L115 Pn Caro
Jest:
1.4 GLI 16v L202 Pn Caro orciari / 1.6 GSI 92U Atu+ / Mazda 2.5 V6 / Saab 900i 2.0 LPG

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 06, 2011, 21:24:53 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Mała uwaga. Przestańcie w końcu powtarzać te głupoty z telewizora, że teraz jest kapitalizm. kapitalizm to był gdzieś do połowy XX w. w niektórych państwach. Teraz już dawno niemal wszędzie jest socjalizm i "demokracja" nieważne jak to będą Wam przekazywać/nazywać w wiadomościach...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 06, 2011, 22:02:41 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6592
  • Płeć: Mężczyzna
Oc powinno być wymagane do jazdy ale powinna być możliwość zawieszenia bez musu wyrejestrowania auta na złom bo inaczej się nie da

Towarzystwa ubezpieczeniowe prędzej zaczną strzelać niż pozwolą żeby uchwalono taki przepis.

kapitalizm jest dla tych którzy jeżdżą Lexusami a nie polonezami. polski robotnik z pełnym poświęceniem wywalczył sobie ustrój który ma go w dupie, dla którego jest zerem, tanią siłą roboczą i ciemnym ludem który wszystko kupi.

Kapitalizm skażony przez korporacjonizm.

dziwi się, że następna polska firma zbankrutowała...

Wcześniejsza część wypowiedzi super ale konkluzja jest błędna. Polskie firmy stoją stosunkowo dobrze. Gdyby nie szwindle i głupie prawo byłoby im lepiej oczywiście ale np: żarcie kupujemy swoje, kosmetyki coraz częściej swoje, materiały budowlane różnie ale często polskie.

Musicie się nauczyć że w naszej "demokracji" rządy dbają o interesy korporacji czy banków a nie obywateli

Grizzli, polecam Ci książkę T.Nace "Gangi Ameryki" - spodoba Ci się, to co tam jest opisane to masakra. Od państwa zabezpieczonego przed korporacjonizmem i opierającego się na małym i średnim przedsiębiorstwie, po opanowane przez gigant korporacje które wprowadzają swoich ludzi do sądów, kongresu, na fotel prezydenta i twory w których nikt nie jest za nic odpowiedzialny. Najbardziej rozwalające jest to jak nadano korporacjom status osób w rozumieniu 14 poprawki: w rozprawie która nie rozstrzygała kwestii konstytucyjnej, protokolant 2 miesiące po rozprawie dopisał że takie rozumienie miejsce zdaniem sędziego znajduje. Wstęp nie miał żadnej mocy ale na nim oparto tezę że korporacje osobami czego dowodził facet na korporacyjnej pensji uważany za największą kongres gnidę epoki, przed sądem najwyższym w którym siedzieli sędziowie związani z korporacjami, a dowiódł tego na podstawie dziennika komisji konstytucyjnej. I po 60 latach okazało się że w tym dzienniku jest co innego niż mówiono przed Sądem Najwyższym...
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E