Autor Wątek: rezerwa LPG  (Przeczytany 3537 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rezerwa LPG
« dnia: Listopad 12, 2004, 06:33:38 am »

Piotrek1982

  • Gość
Jak ożywić lampke sygnalizującą rezerwe gazu? nie wiem czy ona kiedykolwiek dzialala bo jak kupilem auto to byla martwa:( gdzie wogole szukac jakis przewodow od tego. Przerabial ktos podobny temat u siebie w aucie?

rezerwa LPG
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 12, 2004, 08:01:34 am »

sztywny13

  • Gość
Poszukaj kabelka, który biegnie z rurką gazową od zbiornika i dotknij go do masy to zobaczysz czy działa Ci led sygnalizujący rezerwę.

rezerwa LPG
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2004, 23:59:58 pm »

MAH

  • Gość
Jak dotkniesz masy i nie dziala, to kabelek idzie wzdluz przewodu zasilajacego Gdy zas  swieci to pokrec szkielkiem  przy butli na wskazniku gazu tam jest taki waleczek na wskazowce ale jesli chcesz ustawic rezerwe to miej tyle gazu i ma byc na rezerwie .  Najczesciej ta rezerwa i tak oszukuje nawet jak dziala ta dida .Nie  ufaj jej to jest jak kobieta   :asdf:

Pozdrowionka  :D

rezerwa LPG
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2004, 00:43:28 am »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
u mnie dioda działała ,czasami oszukiwała, a teraz juz nie działa , zawsze sobie ustawiam licznik kilometrów dziennych to najbardziej nie zawodny sposób moim zdaniem , mam określony limit kilometrów przejechać i jak się zbliza juz przebieg do określonego przy którym wyszło mi brak gazu to jade zatankowac
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

rezerwa LPG
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 17, 2004, 10:09:07 am »

Piotrek1982

  • Gość
ale u mnie nie ma zadnego przewodu ktory idzie do butli. Mozliwe zeby nie bylo wogole tego w instalacji? cos dziwnego sie tez dzieje ze wskazowka, jak zatankuje np ok 20 litrow to na chwile wskazowka sie podnosi a pozniej jest dluuugo na 0 i mozna jezdzic dalej. Jest jakis sposob na skalibrowanie jej?

rezerwa LPG
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2004, 17:47:09 pm »

MAH

  • Gość
Mysle ze  raczej  sie nieda  proponuje tego nie ruszac , mialem to samo . Sterciu dobrze Ci radzi  :) .Pewnie ta instalacja ma juz pare lat  i stad ten wskaznik szfankuje.

pozdro  :)

rezerwa LPG
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 17, 2004, 17:51:31 pm »

Darek S.

  • Gość
zerkinij czy pod podwoziem przez środek nad wałem napędowym nie zapierdziela kabelek od przodu właśnie na tył do butli. ja miałem ten sam problem i okazało się po długim szperaniu że to ten przewodzik. w dwóch miejscach był zerwany a po drugie troszkę był stary i wymieniłem . nic trudnego .  :P

rezerwa LPG
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 17, 2004, 20:44:23 pm »

Tomala#1829

  • Gość
Może lepiej nie trać czasu na poszukiwanie kabelka tylko od razu ładuj nowy a co do wskazówki to może zacinać się pływak gdzies w wielozaworze a tego sam nie zrobisz ja tak miałem w DF wskazówka zatrzymała się na połowie i byłem szczęśliwy ze mało pali aż jednego razu niezagdał,
ale ten sposób z kilometrami jest dobry pomyśl nad tym