Autor Wątek: [Polonez abimex] Nieprawidłowa praca układu paliwowego  (Przeczytany 11045 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: [Polonez abimex] Nieprawidłowa praca układu paliwowego
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 17, 2011, 21:54:35 pm »

Offline mikolaj211

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 53
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez abimex
Hmm, ale chodzi tu tylko o rodzaj konektora elektrycznego? Jeśli znajdę chwilę, to to sprawdzę, ale jeśli nie, to nawet jeśłi będzie odwrotny, to będzie tylko sprawa zaciśnięcia na przewodzie innego?

Odp: [Polonez abimex] Nieprawidłowa praca układu paliwowego
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 19, 2011, 12:41:19 pm »

Offline mikolaj211

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 53
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez abimex
Piszę post pod postem, ale mam zdjęcia pompy:







Proszę nie sugerować się podłączeniem masy, jest to zrobione tak tylko dla testu. Odczyściłem wszystkie styki (łącznie z tą masą), efektu zero...
Wszystko zardzewiałe, raczej nie było to nigdy ruszone, nie mogłem odkręcić nawet klapki od pompy...

Odp: [Polonez abimex] Nieprawidłowa praca układu paliwowego
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 19, 2011, 12:46:10 pm »

kazko kk

  • Gość
Nie przejmuj się tym w większości polonezów zardzewiałe są  zbiorniki przelecisz zbiornik szczotką drucianą i powychodzą ci dziury.

Odp: [Polonez abimex] Nieprawidłowa praca układu paliwowego
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 19, 2011, 13:14:52 pm »

Offline mikolaj211

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 53
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez abimex
W każdym razie dobrą pompę kupiłem? Ta na allegro wydaję mi się być inna niż moja, ale może mi się tylko wydaję :).
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2011, 16:22:40 pm wysłana przez mikolaj211 »

Odp: [Polonez abimex] Nieprawidłowa praca układu paliwowego
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 19, 2011, 13:39:08 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
To co masz na zdjęciu to jest czujnik poziomu paliwa, a nie pompa. Jest ona nieco wyżej po prawej stronie.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: [Polonez abimex] Nieprawidłowa praca układu paliwowego
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 02, 2011, 23:07:42 pm »

Zimny993

  • Gość
Odświeżam temat.
Mam bardzo podobny problem co kolega z taką różnicą że wymieniłem pompę paliwa razem z bakiem i auto na zimnym silniku strasznie kiepsko odpala na benzynie, co jeszcze może być powodem tego stany rzeczy ?

Odp: [Polonez abimex] Nieprawidłowa praca układu paliwowego
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 03, 2011, 07:46:45 am »

Offline Mifumi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 430
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.4 Caro '96
Przy odpaleniu wciskasz sprzęgło i gaz(w ~10-15%)?

U mnie potrafi chwilę pomielić tym wałem, a jak tak zrobię to zazwyczaj odpali "od tak", chociaż też zależy ile tego czasu musi mielić(u mnie do 2s).
Cytuj (zaznaczone)
wystarczy lekko obnizyc, zaspawac rozrzad [...] powinno wystarczyc na poczatek
  ______                             ______
/_|_____\.=[oo]=O=[oo]=./_____|_\
 ___                                          ___
[___]                                       [___]

Odp: [Polonez abimex] Nieprawidłowa praca układu paliwowego
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 03, 2011, 09:26:54 am »

Zimny993

  • Gość
No sprzęgło wciśnięte i gazem różnie albo w dechę albo tak pulsuję, dzisiaj spróbuję tak jak ty mówisz. Ale może to być wina filtru paliwa, bo już długo nie był wymieniany?

Odp: [Polonez abimex] Nieprawidłowa praca układu paliwowego
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 03, 2011, 12:16:18 pm »

Offline Mifumi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 430
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.4 Caro '96
Filtr wymienialem w zeszlym roku, bez zmian u mnie.
Jak odpalam bez sprzegla/gazu to chwile 'pomieli', jak wcisne na 10-15% gaz to zazwyczaj od razu zagada.
Nawet dzisiaj zapomnialem ze wieczorem zostawilem na gazie a nie na pb, zagadal od razu ale zdechl z braku paliwa.
Jak mi sie uda to nagram odpalanie na zimno z leciutkim gazem i dla porownania bez gazu.
'Pompowanie' czy wcisniecie za duze(nawet 1/2 a nie calosc) nie pomaga.
W instrukcji Abimex'a / Poloneza pisze aby w zime ulatwiac rozruch -lekkim- wcisnieciem gazu.
Cytuj (zaznaczone)
wystarczy lekko obnizyc, zaspawac rozrzad [...] powinno wystarczyc na poczatek
  ______                             ______
/_|_____\.=[oo]=O=[oo]=./_____|_\
 ___                                          ___
[___]                                       [___]

Odp: [Polonez abimex] Nieprawidłowa praca układu paliwowego
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 03, 2011, 20:21:09 pm »

Zimny993

  • Gość
dzieki wielkie, to  bylo to od dotyku odpalil teraz jak dalem mu 10-15% gazu.
@Edit
To jednak nie do końca to. Wczoraj stał na dworze ok. 5 h o 1 w nocy odpalałem go według twojego przepisu zapalił od razu. Dzisiaj przychodzę do garażu i chce go odpalić i kręcę kręcę i dopiero tak po 6 s odpalił, i w tym raz jakby przerwał rozrusznik i potem zaraz znowu załapał, co to może być?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2011, 18:59:18 pm wysłana przez Zimny993 »

Odp: [Polonez abimex] Nieprawidłowa praca układu paliwowego
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 17, 2011, 18:50:22 pm »

Offline mikolaj211

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 53
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez abimex
Witam. Dawno mnie nie było, co nie znaczy, że temat olałem. Pompa sobie leżała, aż się doczekała, dzisiaj zrobione. Wszystko fajnie chodzi, na benzynie idzie jak na gazie (może i trochę lepiej, ale nie testowałem długo, w każdym na razie nie przerywa, wchodzi na obroty). Odpala ładnie, chwilę trzeba kręcić, ale spróbuję z poradą, którą tu przeczytałem (z lekko wciśniętym gazem).

Dalej jednak nie działa wskaźnik paliwa. W baku jest 15 litrów teraz, wskazówka cały czas leży czasem na sekundę wskoczy na połowę i opada, tak kilka razy.
Czy dobrze wyczytałem, że jeden kabelek pod tą klapką z bagażniku jest od rezerwy, drugi od zegara? Jeżeli tak, to podając masę na jeden zaświeci się rezerwa, a na drugi - zegar wychyli się w pozycję FULL?
Wtedy będę wiedział, czy uszkodzony jest zegar/kabel, czy czujnik w baku. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2011, 18:56:22 pm wysłana przez mikolaj211 »

Odp: [Polonez abimex] Nieprawidłowa praca układu paliwowego
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 17, 2011, 20:29:12 pm »

yakuzo

  • Gość
Podepnę się i ja.Mam problem ze swoim Abimexem auto czasem nie odpala na benzynie, kręcę załapie i od razu gaśnie i potrzeba pokręcić z 6sek o ile nie rozładuje się akumulator.Samochód posiada LPG, ale nie równo pracuje na Pb i na LPG, sprawdziłem ładowanie i jest OK, po za tym jak kręcę to gasną wszystkie kontrolki i po odpaleniu zaświecają się, żaden bezpiecznik nie jest spalony i chwilę jak postoi na awaryjnych na postoju to nie mogę go odpalić rozładowuje akumulator nie wiadomo dlaczego.Z czym to może mieć związek?

Odp: [Polonez abimex] Nieprawidłowa praca układu paliwowego
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 18, 2011, 20:40:31 pm »

Rudolf

  • Gość
Jeżeli tak, to podając masę na jeden zaświeci się rezerwa, a na drugi - zegar wychyli się w pozycję FULL?
tak jak piszesz , a czy masz masę podłączoną do baku ??

Odp: [Polonez abimex] Nieprawidłowa praca układu paliwowego
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 05, 2012, 20:41:48 pm »

Offline mikolaj211

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 53
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez abimex
Witam ponownie. Wykonałem test, zegar wychyla się na max, przy drugim kablu rezerwa świeci. Kable masowy doprowadzony do masy, jednak jak widać na zdjęciu jest tam wszystko zardzewiałe, więc może i nie być styku tej masy, próbowałem odkręcić tą nakrętkę, jednak się nie udało, temat na razie zawieszam, nie chcę kusić losu - bak ocalał przy wymianie pompy, trochę by mi było szkoda, gdybym go rozwalił próbując odkręcić ten czujnik. Będę po prostu co jakiś czas tankował, uważając, by nie jeździć w okolicach "rezerwy". Pozdrawiam.

Odp: [Polonez abimex] Nieprawidłowa praca układu paliwowego
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 05, 2013, 20:37:17 pm »

Offline Janusz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 308
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 96 2.0 DOHC abimex
Odgrzeje kotleta  :].
Panowie wie ktoś jakie są objawy uszkodzonego,niesprawnego regulatora ciśnienia paliwa ?

Odp: [Polonez abimex] Nieprawidłowa praca układu paliwowego
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 08, 2013, 18:59:30 pm »

Offline WojciechFSO

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Poldek w remoncie...
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI 1997
Gdy regulator jest uszkodzony i ciśnienie jest za duże to komputer próbuje redukować czas otwarcia wtrysku. Dochodzi w końcu do momentu ,ze pomimo najkrótszego czasu wtrysku mieszanka jest za bogata .
Sygnał z sondy lambda przestaje oscylować i staje na za bogato a komputer wywala błędy mieszanki .
Gdy regulator jest uszkodzony tak ze ma za małe ciśnienie to auto szarpie, nie wchodzi na obroty.
Komputer próbuje zwiększać czas wtrysku i pomimo to jest za ubogo ,wywala błędy ze jest ubogo ,
sonda lambda nie oscyluje i jest na stanie ubogim.

Odp: [Polonez abimex] Nieprawidłowa praca układu paliwowego
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 11, 2013, 19:55:02 pm »

Offline Janusz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 308
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 96 2.0 DOHC abimex
Dzięki Wojciech za odpowiedź , u mnie jest na zimnym szarpanie,a na ciepłym za bogato  <co>