Autor Wątek: Wiatrak na chłodnicy trochę za wcześnie?  (Przeczytany 1071 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wiatrak na chłodnicy trochę za wcześnie?
« dnia: Listopad 20, 2011, 13:22:56 pm »

Offline Mifumi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 430
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.4 Caro '96
Witam.
Byłem świadkiem dziwnego zjawiska u siebie w Polonezie.
Otóż, przy zamkniętym zaworku od nagrzewnicy, nagrzewa się ładnie, na zegarach ~93* to załącza się wiatrak, wszystko cacy.
Parownik spięty równolegle względem nagrzewnicy, wejście tuż przed zaworkiem, wyjście przed rurką(nad kolektorem ssącym) od strony nagrzewnicy.

Objaw jest taki, w momencie kiedy otwieram zaworek na nagrzewnice, auto nagrzane do tych 90*, jest fajnie, wiatrak od ogrzewania chodzi, temperatura stoi.
Po zgaszeniu i odczekaniu kilku-nastu minut(standardowa procedura jak się siedzi/czeka w aucie a zimno), temperatura wynosi załóżmy 80*, powoli wzrasta, cały czas zaworek na nagrzewnicę otwarty, wiatrak od ogrzewania chodzi, układ bardzo powoli nabiera temperatury aż tu nagle przy wskazaniu 85* załącza się wiatrak na chłodnicy, wyłącza się po krótkiej chwili, temperatura spada w układzie może o 1-2* i scenariusz się powtarza.

Po zamknięciu zaworka na nagrzewnicę sytuacja wraca po pewnym czasie(jakieś 5-10min maksymalnie) do normalności(wiatrak przy 93*).

Termostat Mera 88*, sprawny, silnik nabiera równo temperaturę na postoju aż do ~85*, wtedy mniej-więcej zaczyna się otwierać i temperatura stoi aż do momentu wymieszania się całego układu.

Zastanawia mnie to czy takie coś może się dziać.
Dodatkowo jakiś czas temu użyłem specyfiku(wlany nie w chłodnicę tylko do zbiorniczka, chłodnica "zamknięta") do uszczelniania chłodnic bo lekko się sączyło, ogrzewanie bez wyczuwalnych zmian więc raczej nie powinno zatkać/przytkać nagrzewnicy.

Ktoś się kiedyś spotkał z takim czymś?
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2011, 14:00:43 pm wysłana przez Mifumi »
Cytuj (zaznaczone)
wystarczy lekko obnizyc, zaspawac rozrzad [...] powinno wystarczyc na poczatek
  ______                             ______
/_|_____\.=[oo]=O=[oo]=./_____|_\
 ___                                          ___
[___]                                       [___]