Autor Wątek: światła w przejściówce  (Przeczytany 4501 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

światła w przejściówce
« dnia: Grudzień 31, 2011, 10:46:22 am »

Offline joanna1684

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 111
    • POLONEZ przejściówka
w moim polonezie ( przejściówka) przestały świecić oczy drogowe nie świeci też kontrolka od nich - żonglerka przekaźnikami pod maską nie przyniosła rozwiązania - po za oczami drogowymi wszystko działa - i skończyły mi się pomysły

Odp: światła w przejściówce
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2011, 10:48:52 am »

Offline Aetius

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1691
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI L-202 Polonez Atu+ 1.6 GSI 92U
może gdzieś na kablach ci przebija, i nie pali. Ja tak miałem z halogenami, okazało się że mocowanie żarówki się zluzowało i coś tam gdzieś latało i dotykało metalowej obudowy halogena przez co nie świeciły. Jak umocowałem poprawnie to problem zniknął. też kontrolka nie świeciła i bezpiecznik się palił więc u ciebie obstawiam podobnie :)
Był:
1.6 GLE L115 Pn Caro
Jest:
1.4 GLI 16v L202 Pn Caro orciari / 1.6 GSI 92U Atu+ / Mazda 2.5 V6 / Saab 900i 2.0 LPG

Odp: światła w przejściówce
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2011, 10:52:36 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Sprawdź też stan kostek przy lampach.

Odp: światła w przejściówce
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2011, 11:04:41 am »

Offline Hagar

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 485
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.6 GSi 99r
sprawdź mase :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2011, 11:08:21 am wysłana przez Hagar »
był 1.6 GSiE, 1.6GLE, 1.6TCGLE

Odp: światła w przejściówce
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 31, 2011, 11:46:24 am »

Offline joanna1684

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 111
    • POLONEZ przejściówka
może gdzieś na kablach ci przebija, i nie pali. Ja tak miałem z halogenami, okazało się że mocowanie żarówki się zluzowało i coś tam gdzieś latało i dotykało metalowej obudowy halogena przez co nie świeciły. Jak umocowałem poprawnie to problem zniknął. też kontrolka nie świeciła i bezpiecznik się palił więc u ciebie obstawiam podobnie :)

jedną żarówkę obejrzałam drugiej nie deszcz mnie pogonił


Sprawdź też stan kostek przy lampach.

kostki są porządku nie ma żadnych widocznych uszkodzeń

sprawdź mase :)

masa - każde światła mają swoje podłączanie do masy ?


o jednym nie wiedziałam że mijana tez się przełączając. Myślałam że długie to tylko włączenie środkowych oczu a tu niespodzianka - wcześniej przez to że wali po oczach tego nie dostrzegłam hm
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2011, 11:55:27 am wysłana przez joanna1684 »

Odp: światła w przejściówce
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 31, 2011, 12:12:01 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
A bezpieczniki ?
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: światła w przejściówce
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 31, 2011, 15:17:27 pm »

Offline graczol1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 563
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borek 1.4 & Caro 1.6
A bezpieczniki ?
dokładnie - wewnętrzne światła są na jednym bezpieczniku, ale teraz już nie pamiętam którym
nic się tak wzajemnie nie uzupełnia jak szlifierka kątowa i migomat...
...i sto koni w Borku goni...
FSO POLONEZ Your best discovery

Odp: światła w przejściówce
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 31, 2011, 15:30:49 pm »

Offline joanna1684

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 111
    • POLONEZ przejściówka
    A bezpieczniki ?

dokładnie - wewnętrzne światła są na jednym bezpieczniku, ale teraz już nie pamiętam którym

no to muszę posprawdzać dokładniej - może nie trawiłam na ten właściwy a z wierzchu mogą tylko wyglądać na całe - oby to było to

Odp: światła w przejściówce
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 31, 2011, 20:15:49 pm »

myambo

  • Gość
Pierwsze jak radzą powyżej bezpieczniki i żarówki. Może coś przy pająku ?  Słuchać kliknięcie przekaźnika przy włączaniu, mruganiu ?
Sprawdź jeszcze miernikiem czy prąd dochodzi do kostek ;).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2011, 20:17:42 pm wysłana przez johnmyambo »

Odp: światła w przejściówce
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 01, 2012, 00:41:21 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Nie ma wszystkich czterech? Czy dzieje się to tylko przy przełączaniu czy przy mrugnięciu również? Czy słychać przekaźnik jak się załącza?
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: światła w przejściówce
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 01, 2012, 02:35:23 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2103
jeśli nie działa nawet przekaźnik to sprawdź czy nie wypadły konektory w podstawie przekaźnika . miałem kiedyś taka usterkę i się naszukałem . Konektor się podnosił gdy wyciągałem przekaźnik gdy wkładałem opadał . Ale na samym początku ustal tak jak pisali poprzednicy czy działa mrugnięcie gdy pociągniesz dźwignię do siebie .

Odp: światła w przejściówce
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 01, 2012, 08:45:32 am »

Offline joanna1684

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 111
    • POLONEZ przejściówka
Nie ma wszystkich czterech? Czy dzieje się to tylko przy przełączaniu czy przy mrugnięciu również? Czy słychać przekaźnik jak się załącza?

zewnętrzne są środkowych nie ma - reszta oświetlenia działa

Odp: światła w przejściówce
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 02, 2012, 00:08:03 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Tylko się upewnię - czy w zewnętrznych cały czas świecą się krótkie czy się zmieniają na długie?
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: światła w przejściówce
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 02, 2012, 09:03:16 am »

Offline joanna1684

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 111
    • POLONEZ przejściówka
Tylko się upewnię - czy w zewnętrznych cały czas świecą się krótkie czy się zmieniają na długie?

tu mnie trochę zdziwiło bo się przełączając czego wcześniej nie zauważyłam jak zapalały się cztery

Odp: światła w przejściówce
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 02, 2012, 23:51:36 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Instalacja długich wygląda tak, że z z przekaźnika prąd idzie na 2 bezpieczniki. Z jednego (nr 3) zasilane są dwie lampy zewnętrzne i kontrolka, a z drugiego (nr 4) dwie lampy wewnętrzne.
 Skoro nie działają ci dwie wewnętrzne i kontrolka to znaczy, że masz dwie różne awarie.

 - Jedna to nie kontaktujący bezpiecznik, albo brak połączenia między nim a przednimi żarówkami w wewnętrznych lampach.
 - Druga to problem z kontrolką.
(Jakby po przełączeniu wajchą pod kierownicą się wszystkie nie świeciły, to by mógł to być przekaźnik, ale skoro świecą się zewnętrzne to jest w porządku).

 Trzeba sprawdzić czy na bezpieczniku nr 4 jest napięcie na obu końcach, jak jest to czy żarówki są na pewno w 100% sprawne, jeśli są to czy na końcach idących do nich przewodów jest napięcie, a jeśli jest to poszukać przerwy na przewodach. Może wylazły ze skrzynki bezpieczników? 

A co do kontrolki, to na początek sprawdź żarówkę, a potem czy napięcie jest na oprawce jak się ją wpakuje na miejsce i czy jest na tym kawałku drukowanego miedzią laminatu, w którym się ją mocuje. Jeśli nie ma to trzeba sprawdzić złączkę na przewodach idących do zegarów.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: światła w przejściówce
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 03, 2012, 11:08:17 am »

Offline joanna1684

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 111
    • POLONEZ przejściówka

Instalacja długich wygląda tak, że z z przekaźnika prąd idzie na 2 bezpieczniki. Z jednego (nr 3) zasilane są dwie lampy zewnętrzne i kontrolka, a z drugiego (nr 4) dwie lampy wewnętrzne.
 Skoro nie działają ci dwie wewnętrzne i kontrolka to znaczy, że masz dwie różne awarie.

 - Jedna to nie kontaktujący bezpiecznik, albo brak połączenia między nim a przednimi żarówkami w wewnętrznych lampach.
 - Druga to problem z kontrolką.
(Jakby po przełączeniu wajchą pod kierownicą się wszystkie nie świeciły, to by mógł to być przekaźnik, ale skoro świecą się zewnętrzne to jest w porządku).

 Trzeba sprawdzić czy na bezpieczniku nr 4 jest napięcie na obu końcach, jak jest to czy żarówki są na pewno w 100% sprawne, jeśli są to czy na końcach idących do nich przewodów jest napięcie, a jeśli jest to poszukać przerwy na przewodach. Może wylazły ze skrzynki bezpieczników?

A co do kontrolki, to na początek sprawdź żarówkę, a potem czy napięcie jest na oprawce jak się ją wpakuje na miejsce i czy jest na tym kawałku drukowanego miedzią laminatu, w którym się ją mocuje. Jeśli nie ma to trzeba sprawdzić złączkę na przewodach idących do zegarów.

dziękują za informacje
bezpieczniki i żarówki sprawdzę jeśli to nie to dokładniejsze sprawdzanie z miernikiem jak się do ojca wybiorę bo tu na tym cholernym osiedlu za dużo gapiów

a jeszcze jest tak że kontrolka świateł mijania świeci tylko długich nie świeci - czy to coś zmienia?

Odp: światła w przejściówce
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 03, 2012, 13:56:10 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
jeszcze jest tak że kontrolka świateł mijania świeci tylko długich nie świeci - czy to coś zmienia
A słychać, że przekaźnik cyka jak włączasz długie ?

Jeśli nie słychać znakiem tego sygnał nie dochodzi do przekaźnika lub przekaźnik szlag trafił - jeśli bezpieczniki napewno są całe.
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: światła w przejściówce
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 03, 2012, 14:35:46 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
a jeszcze jest tak że kontrolka świateł mijania świeci tylko długich nie świeci - czy to coś zmienia?
Masz zegary nie od przejściówki?
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: światła w przejściówce
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 03, 2012, 23:02:48 pm »

Offline joanna1684

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 111
    • POLONEZ przejściówka
Cytat: joanna1684 w Dzisiaj o 11:08:17

    a jeszcze jest tak że kontrolka świateł mijania świeci tylko długich nie świeci - czy to coś zmienia?

Masz zegary nie od przejściówki?

jeśli mam inne to nic o tym nie wiem - odkąd auto w rodzinie to ma takie :



przekaźniki zamieniałam miejscami tak jak kiedyś ojciec jak padły mijania


teraz to już w sobotę jak warunki pozwolą będę szukać do skutku- nie lobię ja coś jest nie tak  - teraz druga zmiana nie mam czasu do domu rodzinnego jechać podłubać a tu na osiedlu to troszkę kiszka
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2012, 23:07:19 pm wysłana przez joanna1684 »

Odp: światła w przejściówce
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 04, 2012, 14:09:34 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
No to w tych zegarach nie ma kontrolki mijania. :]  Są jest tylko od pozycyjnych i od długich. Kontrolka mijania pojawiła się dopiero w nowszych. :)
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap