Autor Wątek: Syrena Sport  (Przeczytany 24827 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Syrena Sport
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 04, 2012, 00:54:35 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
50 lat temu to ramy nie było...

Przypominam że nadwozie Sporta w przeciwieństwie do seryjnej Syreny było samonośne bo testowali na tym płytę podłogową która miała trafić do zwykłej Syreny ,a poza podłogą cała buda była z tworzywa.
albo nie wytrzezwiales jeszcze ,albo poprostu nie wiesz co jest czym,
samonosne nadwozia z tworzyw jeszcze nie istnieja




Nie wplatajcie tutaj wątków politycznych bo zaraz będzie zadyma. Pisu dawno nie ma, a Platfusy rzadzą jak widać. Jedni drugich warci. Koniec OT
a tobie co sie stalo ? jak pisalem to samo kilka lat temu to bany dostawalem od pewnego osobnika ,co sie w moim podpisie lansuje ,
zawod milosny przezyles ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Syrena Sport
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 04, 2012, 01:14:47 am »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: Syrena Sport
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 04, 2012, 02:38:01 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jak zostalo napisane to prototyp o blizej nie znanej konstrukcji ,
nie wiadomo z czego jest plyta podlogowa ,wiec nie wiadomo czy to nadwozie samonosne,
jest tez ciekawa wzmianka ,ze "wladza" nie pozwolila produkowac ,czyli typowe sranie w banie - wtedy przynajmniej mieli wymowke dla wszelkich niepowodzen ,w;adza nie pozwolila i ch...,
teraz musza sie glowic nad innymi wymowkami
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Syrena Sport
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 04, 2012, 02:47:20 am »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
ty chyba widzisz, to co chcesz widzieć.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: Syrena Sport
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 04, 2012, 03:46:30 am »

Offline KristofX

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro+ 1.4GSi16v :D
Są gdzieś wymiary tego auta i rysunki żeby można zrobić pełną odbudowę? Powstaje kilka rekonstrukcji, więc wtedy będziecie mogli powybrzydzać.
Dokumentacji na temat tego auta jest stosunkowo dużo.
Poczytaj stronę przytoczoną w pierwszym poście. Tam już kilka lat się tym zajmują a jeszcze nie skończyli modeli wirtualnych, a wszytko po to by jak najwierniej odwzorować to auto. Natomiast pan Mirek nadwozie wykonał niejako na oko. Oczywiście nie przeczę, iż całe takie przedsięwzięcie jest godne podziwu i szacunku, ale jestem zdania, że lepiej coś robić dłużej i dobrze, niż szybko i po łepkach.
Cytat: BMW Autoklub
...wstąp do PTK... Poza doradzeniem w kwestii silnika i ustawień samochodu, potrafią przeprojektować pół auta na odległość.

'97 FSO Polonez Caro 1.6GLi "F-18"
'00 Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.4GSi16v "Wisienka"
'98 Subaru Impreza GT

Odp: Syrena Sport
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 04, 2012, 11:29:53 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ty chyba widzisz, to co chcesz widzieć.
;>
a ty widzisz to co inni chca,zebys zobaczyl ?,
problem jest taki,ze malo widac ,wiec duzo trzeba sie domyslac,
a domysly to nie fakty
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2012, 11:35:41 am wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Syrena Sport
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 04, 2012, 18:49:09 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Są gdzieś wymiary tego auta i rysunki żeby można zrobić pełną odbudowę? Powstaje kilka rekonstrukcji, więc wtedy będziecie mogli powybrzydzać. Docenić trzeba, że ktoś się tego podejmuje.
 

Moim zdaniem to dobrze, że w ogóle cokolwiek powstaje. Nie ma co wybrzydzać tylko się trzeba cieszyć, że robią Syrenę Sport zamiast się bawić np w Porsche 956 co jest i łatwiejsze, i w Polsce bardziej szanowane, i nikt się nie czepia jakichś tam niezgodności z oryginałem...
Po prostu będziemy mieli egzemplarze bardziej wierne oryginałowi i mniej - i po co od razu krytykować, narzekać i tak dalej?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2012, 18:54:58 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Syrena Sport
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 04, 2012, 20:00:27 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
A później się dziwią, że w Polsce się nic nie produkuje. Buduje auto które było widziane przez mniej osób niż Yeti, ale oczywiście komentarze, że koleś robi to źle

Nie zakazuję mu budowania, jednak stwierdzam że robi to źle. Jak zrobi poczwarę i wszyscy będą mówić że to G to będzie dobrze dla FSO?

albo nie wytrzezwiales jeszcze ,albo poprostu nie wiesz co jest czym,
samonosne nadwozia z tworzyw jeszcze nie istnieja

Istnieją od lat... Konstrukcja prototypu jest znana, mam nawet kontakt z jednym z niewielu żyjących inżynierów który robił to auto. I powtarzam, w oryginale BYŁA PŁYTA PODŁOGOWA. Sport testował m.in. konstrukcję płyty bo zwykła Syrena miała zostać posadzona na płycie!

Są gdzieś wymiary tego auta i rysunki żeby można zrobić pełną odbudowę?

Rysunki które przytoczył kolega Grzech wykonał technik Zygmunt Grochowski, były robione dla modelarzy więc trzymają skalę. Konstruktor jakby by mu się chciało mógł sobie precyzyjnie policzyć co ma mieć jaki kształt.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2012, 20:11:45 pm wysłana przez Sparrow »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Syrena Sport
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 04, 2012, 20:12:09 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
A później się dziwią, że w Polsce się nic nie produkuje. Buduje auto które było widziane przez mniej osób niż Yeti, ale oczywiście komentarze, że koleś robi to źle

Nie zakazuję mu budowania, jednak stwierdzam że robi to źle. Jak zrobi poczwarę i wszyscy będą mówić że to G to będzie dobrze dla FSO?

albo nie wytrzezwiales jeszcze ,albo poprostu nie wiesz co jest czym,
samonosne nadwozia z tworzyw jeszcze nie istnieja

Istnieją od lat... Konstrukcja prototypu jest znana, mam nawet kontakt z jednym z niewielu żyjących inżynierów który robił to auto. I powtarzam, w oryginale BYŁA PŁYTA PODŁOGOWA. Sport testował m.in. konstrukcję płyty bo zwykła Syrena miała zostać posadzona na płycie!

Są gdzieś wymiary tego auta i rysunki żeby można zrobić pełną odbudowę?

Rysunki które przytoczył kolega Grzech wykonał technik Zygmunt Grochowski, były robione dla modelarzy więc trzymają skalę. Konstruktor jakby by mu się chciało mógł sobie precyzyjnie policzyć co ma mieć jaki kształt.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Syrena Sport
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 04, 2012, 21:52:09 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Najpierw należało by zmierzyć to auto i sprawdzić czy na pewno nie trzyma proporcji. Równie dobrze to może być złe ujęcie, albo aparat zniekształca.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Syrena Sport
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 04, 2012, 23:43:41 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
A później się dziwią, że w Polsce się nic nie produkuje. Buduje auto które było widziane przez mniej osób niż Yeti, ale oczywiście komentarze, że koleś robi to źle

Nie zakazuję mu budowania, jednak stwierdzam że robi to źle. Jak zrobi poczwarę i wszyscy będą mówić że to G to będzie dobrze dla FSO?


Ile aut zbudowałeś / odbudowałeś?

Odp: Syrena Sport
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 05, 2012, 10:50:14 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Ile aut zbudowałeś / odbudowałeś?

A co to ma za znaczenie? 20 idiotów na ulicy jest gotowych to zobaczyć i stwierdzić że to jednak brzydkie badziewie było.

Najpierw należało by zmierzyć to auto i sprawdzić czy na pewno nie trzyma proporcji. Równie dobrze to może być złe ujęcie, albo aparat zniekształca.

Coś tu za dużo tych zniekształceń. W obu atutach felgi mają 15 cali. I spójrz co się dzieje. Ta odbudowana Syrena stoi z tyłu bardzo wysoko ,a i tak koniec błotników idzie idealnie poziomo choć na rysunku wyraźnie widać że koło powinno chować się w błotnik ,a przedni błotnik nawet przy czymś takim opadać w dół. Widać też wyraźnie że błotnik przedni jest za wysoki. Patrząc z boku przy szybie maska powinna wystawać ,a potem chować się za opadającym błotnikiem. Tymczasem nie ma szans żeby z boku zobaczyć maskę z pozycji równej błotnikowi ,a błotnik zamiast na wysokości koła zacząć opadać i to coraz bardziej jest praktycznie cały czas poziomy. Poza tym kształt wnęk na koła jest nieprawidłowy. Sporo niedociągnięć zostanie, pozostaje mieć nadzieję że konstruktor przynajmniej zeszlifuje jeszcze przednie błotniki i to mocno.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2012, 10:53:38 am wysłana przez Sparrow »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Syrena Sport
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 05, 2012, 11:50:11 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Ile aut zbudowałeś / odbudowałeś?

A co to ma za znaczenie? 20 idiotów na ulicy jest gotowych to zobaczyć i stwierdzić że to jednak brzydkie badziewie było.


Takie ma znaczenie, że skoro komuś sugerujesz, że robi coś źle, znaczy że musisz mieć w tej materii jakieś doświadczenie.

Co do ładne czy brzydko, to kwestia gustu, a nie jak to będzie odbudowane. Na tym forum niektórzy ludzie nie odróżniają poloneza coupe od 3D, a Ty się przejmujesz, że na ulicy przypadkowi ludzie będą krytykować Syrenkę, której nikt wcześniej nie widział.

Odp: Syrena Sport
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 05, 2012, 14:07:00 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Totalna
A co to ma za znaczenie? 20 idiotów na ulicy jest gotowych to zobaczyć i stwierdzić że to jednak brzydkie badziewie było.
Żarty sobie robisz. <lol2>
 Przeciętny człowiek z ulicy nie odróżnia tyłu przejściówki od Caro, czy Plusa od Caro i trzeba różnice pokazywać palcem pilnując czy aby na pewno dobrze patrzy... :d
Jak się przeciętnemu pokaże zdjęcie coupe to uważa, że to Polonez jak wszystkie i dopiero po dłuższym przyglądaniu przestają się upierać że "tam jest przecież normalnie 5 drzwi!".   <lol>
Kiedy pytałem mechanika czy to nie szkodzi, że wspomaganie kierownicy ma odłączone chłodzenie, to mi zaczął wmawiać, że "nie ma wspomagania, bo w Polonezach nigdy go nie było", a kupowanie części do GSI za każdym razem kończy się wbijaniem sprzedawcom do głów, że naprawdę mi się nie wydaje że w Polonezie jest wielopunktowy wtrysk.
 Nawet jakby ktoś wykonał tę Syrenkę jako 4-drzwiowy kabriolet, to by się niemal nikt nie zorientował, a już widzę te tabuny co w ogóle pomyślą że to polskie auto. <lol>
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Syrena Sport
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 05, 2012, 15:10:57 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Takie ma znaczenie, że skoro komuś sugerujesz, że robi coś źle, znaczy że musisz mieć w tej materii jakieś doświadczenie.

Co do doświadczenia patrz mój avatar, a jeżeli chodzi o sam wygląd auta to przecież ślepy nie jestem i nie jedyny który ma zastrzeżenia.

Przeciętny człowiek z ulicy nie odróżnia tyłu przejściówki od Caro, czy Plusa od Caro i trzeba różnice pokazywać palcem pilnując czy aby na pewno dobrze patrzy... :d

Wytłumacz mi zatem dlaczego zatrudnia się setki stylistów którzy miesiącami pieszczą detale każdego samochodu (jak nie latami) żeby się podobał? Bo ludzie mają oczy i im się auto może nie spodobać z zależności od samego kształtu zderzaka przedniego.
Jak w FSO robili Syrenę Sport, po godzinach pracy dodajmy, to miesiącami rzeźbili żeby to wyglądało równie ładnie jak na rysunku Nawrota. A to że ludzie czasami mają problem z odróżnieniem jednego auta od drugiego to inna para kaloszy.

a Ty się przejmujesz, że na ulicy przypadkowi ludzie będą krytykować Syrenkę, której nikt wcześniej nie widział.

Równie dobrze można twierdzić że wszystko jedno czy kobieta której jeszcze żaden z nas nie widział ale zobaczy np. idąc do pracy jest wcięta w talii czy nie. Przykro mi, nie jestem anatomem ani absolwentem akademii sztuk pięknych ale dla mnie ma to znaczenie ,a nawet ci dla których liczy się tylko to czy ma cycki czy nie, zauważą różnicę i wcięta będzie podobać im się bardziej.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2012, 15:15:39 pm wysłana przez Sparrow »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Syrena Sport
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 05, 2012, 15:51:01 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Wytłumacz mi zatem dlaczego zatrudnia się setki stylistów którzy miesiącami pieszczą detale każdego samochodu (jak nie latami) żeby się podobał?
Dla kasy. Aktualnie produkowane samochody mają kształt opracowywany z udziałem psychologów. Poszczególne fragmenty mają oddziaływać na podświadomość, a całość udawać że nie jest plastikowym g*****.

Warto czasem przyjrzeć się współczesnym samochodom z takim świeżym stanem umysłu. Widać wtedy, że to zlepek kawałków nie pasujących do siebie, a całość robi pokraczne wrażenie i jest potworkiem na kołach.


Artykuł w temacie: http://www.autogen.pl/news-2151-syrena-sport-fundament-odrodzenia.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2012, 17:38:05 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Syrena Sport
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 05, 2012, 19:01:02 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
albo nie wytrzezwiales jeszcze ,albo poprostu nie wiesz co jest czym,
samonosne nadwozia z tworzyw jeszcze nie istnieja

Istnieją od lat... Konstrukcja prototypu jest znana, mam nawet kontakt z jednym z niewielu żyjących inżynierów który robił to auto. I powtarzam, w oryginale BYŁA PŁYTA PODŁOGOWA. Sport testował m.in. konstrukcję płyty bo zwykła Syrena miała zostać posadzona na płycie!
teraz juz jestem pewny,ze nie wiesz co to jest nadwozie samonosne i konstrukcja ramowa,
rama to nie tylko zlepek pretow przytrzymujacych plastikowe czesci karoserii,
wlasciwie to nie jest rama auta ,tylko jakas rama przestrzenna do karoserii,

rama to odpowiednio uksztaltowana podloga ,ktora trzyma wszystkie elementy pojazdu,
wiec posiadajac podloge stalowa i plastikowa karoserie SS nie mogla miec samonosnej budowy nadwozia ,bo mogla miec co najwyzej polramowe nadwozie,
polramowe od ramowego roznic sie niewiele ,za to samonosne odstaje od nich sporo ,bo w samonosnym to cala konstrukcja nadwozia przenosi obciazenia

a tobie sie pewnie wydawalo,ze jak karoseria sie sama trzyma to juz jest samonosna
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Syrena Sport
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 05, 2012, 20:49:37 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Natomiast możliwe jest jak najbardziej laminatowe nadwozie samonośne. Mogę wskazać co najmniej parę aut, które były tak wykonywane.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Syrena Sport
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 05, 2012, 21:47:51 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
to wskaz,
poki co ,to aluminium ma modul younga 3x mniejszy od stali i zrobienie aluminiowej budy wymaga stosowania odpowiednich profili ,
chcialbym zobaczyc taka bude z plastiku
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Syrena Sport
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 05, 2012, 23:00:24 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Proszę - laminatowe nadwozie:



« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2012, 23:14:07 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap