Autor Wątek: Wyprzedaż w FSO  (Przeczytany 8459 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Wyprzedaż w FSO
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 14, 2012, 19:23:15 pm »

Offline MichalSW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 857
  • Płeć: Mężczyzna
Czas najwyższy przesiąść się w inne fury, a poloneza używać tylko od święta, na spoty i zloty.
Ja już tak niestety robię. A szkoda, że to się tak kończy.
co do części to trzeba kupować w małych sklepach hurtownie wycofują się z Poldka, poza tym praktycznie wszystko w polonezie da się włożyć z innego auta trzeba się tylko nakombinować ale da się!
Tylko jeśli masz mało czasu, a samochód Ci jest potrzebny od zaraz to będziesz dobierał, kombinował itd itp.? Wszystko się da tylko w jakim celu i co na to ekonomia? Fajna wyprzedaż, ale kwota i ilość jest kosmiczna...
Pomóżmy Jackowi!

Odp: Wyprzedaż w FSO
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 14, 2012, 20:39:43 pm »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
u mnie z czesciami do poldka nie ma problemow mam dwa sklepy w okolicy i ide i mam czasami musze poczekac i na drugi dzien mam ;)
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D

Odp: Wyprzedaż w FSO
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 14, 2012, 20:45:04 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2611
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
było już kilka takich wyprzedaży, cały numer polega na tym że masz np. kilka dni na opróżnienie magazynu. kiedyś w jednym ogłoszeniu były zdjęcia regałów pełnych rozruszników, skrzyń biegów, kompletnych wydechów. a cena była znośna- 26 000 zł. tylko termin na opróżnienie magazynu - 3 dni.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Wyprzedaż w FSO
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 14, 2012, 20:59:31 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Wynająć kilka tirów,skrzyknąć ludzi z forum i do dzieła.  <lol2> <lol2> A jak nie,to pisać do tego gościa,co ostatnio w lotto wygrał 35 baniek.Może by nam pożyczył na czas nieokreślony z ratami 0%  <lol2> <lol2> Taka suma przy całej jego wygranej,to pryszcz  :P
My tu gadu gadu,ale tego może nawet nikt nie kupić,bo u nas jest tak,ze wolą na złom oddać,zamiast zejść z ceny.O wiele bardziej by się przydały wytłoczki do produkcji kompletnych nadwozi,bo cała reszta wyposażenia nie stanowiła by większego problemu.Całe wykończenie wnętrza,tj. fotele,deski i inne gadżety mogą dorobić inne firmy,tak chyba przecież było,prawda?Silnik nie stanowi problemu,bo można się przerzucić na coś,do czego na rynku jest bardzo,bardzo dużo części.Mosty też można zastosować od czegoś innego.Ktoś tu wspominał o fiacie 132 montowanym w Turcji.Chyba by nam mogli "kilka" mostów odsprzedać,prawda?tak jak mówię,gdyby były wytłoczki,to z resztą nie ma problemu i mamy "nowe" polonezy  :-) Szkoda tylko,ze te głąby wszystko wywalili,ale to POlska właśnie  <uoee>

Odp: Wyprzedaż w FSO
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 14, 2012, 21:07:51 pm »

Offline MichalSW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 857
  • Płeć: Mężczyzna
Byłbym zdziwiony jakby ktoś to wziął.
...zamiast zejść z ceny
Buźka, myślę że nie cena jest problemem a ilość sztuk x mała cena.
Całe wykończenie wnętrza,tj. fotele,deski i inne gadżety mogą dorobić inne firmy,tak chyba przecież było,prawda?
No nie wiem, szukam od roku firmy która mi odnowi podsufitkę w tym deseniu co był fabrycznie i jakoś nie mogę znaleźć. Nawet nie ma takich materiałów... To samo z deską rozdzielczą od Plusa. Trudny temat ogólnie.
u mnie z czesciami do poldka nie ma problemow mam dwa sklepy w okolicy i ide i mam czasami musze poczekac i na drugi dzien mam ;)
To jeśli możesz zapytaj czy mają nowe wygłuszenie maski do Plusa oraz takie blaszki (oslony) przy zwrotnicach przednich też do Plusa. Szukam tego i znaleźć nie mogę.
Pomóżmy Jackowi!

Odp: Wyprzedaż w FSO
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 14, 2012, 21:21:56 pm »

Offline cezek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 676
Już jedna partia części poszła na złom :) Tylko ze tam nowe silniki szły odrazu pod palnik :)
Co do tego, to nie szpachla. Fabryczna izolacja i podkład.[]

Odp: Wyprzedaż w FSO
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 14, 2012, 22:38:07 pm »

Offline Tur-gsi

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 52
    • polonez atu 1,6 gsi
Już jedna partia części poszła na złom :) Tylko ze tam nowe silniki szły odrazu pod palnik :)
od Poldków szły nowe silniki na złom?

Odp: Wyprzedaż w FSO
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 14, 2012, 22:39:49 pm »

Offline qziok

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 601
    • Coupé Plus
nie wiem czy nie było czegoś takiego z blokami dohc 2.0 czy fordowskimi ?? ale mogę się mylić

Odp: Wyprzedaż w FSO
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 15, 2012, 01:00:41 am »

Offline Daniel#1981

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez atu+ 1.4 98, 125p 1.8 16V 88
Jeździłem 2 razy do Sokołowa Podlaskiego na wielki złom i kupowałem za 2,44 za kg nowe części oryginalne FSO.
1.4 GLI 16V

Odp: Wyprzedaż w FSO
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 15, 2012, 06:32:50 am »

Offline zazikupl

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.8GTI 16V Rover L-98, Polonez Caro 1.8GTI 16V Rover L-90
pamiętam, że kiedyś policja chyba w szczecinie sprzedawała swoje polonezy i cały magazyn części do niego. Na tamto kupiec się chyba znalazł ale było tego o wiele mniej. To ze 3 lata temu było
Polonez Caro 1.8GTI 16V Rover L-98 96'
Polonez Caro 1.8GTI 16V Rover L-90 96'
Mazda 6 2.0 16V Sedan "Exclusive" 03'
3x Romet Chart 210/211 89', 2x Romet Ogar 200 89', MZ ETZ 250 88', 4x WSK 125 68' 83', Romet Pegaz 710, WFM M06 125 59' 62'

Odp: Wyprzedaż w FSO
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 16, 2012, 16:58:37 pm »

Offline Kleofas

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 428
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldoford 2.0 SLE & reszta gruzów
Powiem, że gdyby nawet zrobili wyprzedaż pojedynczych części to nie sprzedaliby za wiele. Kto jest chętny na przekładnię zf za ~1k PLN czy płat drzwi za >100  :] Chociaż jest tam sporo unikalnych pierdół za grosze. Było by miło jakby ktoś się na to pokusił i graty trafily do sprzedaży. Ale 2,3 M PLN to chyba muszą podzielić najpierw conajmniej przez 10 <mysli>

Odp: Wyprzedaż w FSO
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 16, 2012, 18:15:51 pm »

Offline michros

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 330
Gdyby mnie było stać to bym kupił co tylko się da. Nawet najmniejszy kawał blachy. Jeszcze parę lat i nawet na szrocie nic nie dostaniesz do poldka więc warto się zabezpieczyć

Odp: Wyprzedaż w FSO
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 16, 2012, 18:21:12 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Gdyby mnie było stać to bym kupił co tylko się da. Nawet najmniejszy kawał blachy. Jeszcze parę lat i nawet na szrocie nic nie dostaniesz do poldka więc warto się zabezpieczyć
Taaa, jeszcze parę lat i to forum będzie liczyło 10, w porywach 20 posiadaczy Poloneza. W tym każdy będzie na niedzielną przejażdżkę. :P
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: Wyprzedaż w FSO
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 16, 2012, 18:28:48 pm »

Offline michros

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 330
Niestety. Ja już się przymierzam powoli do budowy pomieszczenia na poldka a jak już będzie to pomyślę nad tym jak go wyrejestrować bo pozbywać się szkoda a jeździć i ciągle coś naprawiać i co roku robić zaprawki to mnie przerasta. Już nie wspomnę o dziurawej podłodze i sypiących się progach. Wszystkie mankamenty poloneza mam gdzieś i nie przejmuje się niskim komfortem wyjącym mostem czy różnymi dziwnymi dźwiękami ale zdecydowanie nie jest to samochód do parkowania na ulicy gdzie jest narażony na warunki atmosferyczne. To jest fajne jak się ma garaż i w wolnych chwilach można go dopieszczać. A do mojego użytku niestety szkoda go. Tak więc jeszcze rok , może 2 lata i będę zmieniał auto. To nie ulega wątpliwości. Gdyby dało się nie płacić OC to bym go pieścił i jeździł sobie co roku na zlot a że jest jak jest to pozostaje jedynie wyrejestrować i patrzeć jak się rozkłada

Odp: Wyprzedaż w FSO
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 17, 2012, 20:33:11 pm »

Offline seba601s

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • polonez 1.9 GLD
Mogli by zrobić jak w markecie,wózek bierzesz i śmigasz miedzy półkami...bierzesz co i ile chcesz...ale nawet ostatnio słyszałem że likwidowano jakiś sklep z cześciami do Trabanta,bo umarł właściciel i ludzie jacyś po znajomości "szabrowali"sklep z nowiutkich czesci m.in.3 nowe silniki kompletne 1.1 vw polo,fotele i inne rzadkie czesci co wielbiciele marki brali by w ciemno...z polonezami bedzie podobnie,znajomy opowiadał że w fabryce opla wolą zniszczyć czesci niż sprzedać,bo jak twierdzą oni produkują a nie sprzedają..nowe auta ,silniki,szyby no wszystko prawie pełnowartościowe jest prasowane lub niszczone...
Ja poldkiem bede jezdził do oporu do samego końca...mojego lub jego :] nie sprzedam burakowi jakiemuś co bedzie nim woził buraki i ziemniaki do zajeżdżenia..
a co do tych czesci to faktycznie rarytasów nie ma...to co było chodliwe poszło juz bokiem...
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2012, 20:36:31 pm wysłana przez seba601s »
Tylko tchórze obwiniają innych za swoje porażki...

Odp: Wyprzedaż w FSO
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 17, 2012, 21:05:52 pm »

Offline Szymon

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 353
  • Płeć: Mężczyzna
    • B01AAA
To co chodliwe i niestandardowe było produkowane daleko poza fabryką właściwą (np. groki przyjeżdżały z zakładu w Grodzisku Wlkp.) i wcale się nie dziwię, że w fabryce właściwej nie ma ich na stanie.
Sam polonez jest dla mnie hobby i kupiłem go trochę z sentymentu do FSO i dla samej przyjemności z posiadania starego wozu, mimo że auta do codziennego użytku w ogóle nie potrzebuję i mógłbym się bez niego obyć. :)

Odp: Wyprzedaż w FSO
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 21, 2012, 21:17:15 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
I znowu nasi spieprzyli wszystko, powinni byli przygotować oferty np, na pakiety części po 50tys. i to by chociażby Polmozbyty kupiły...

Choć jak patrzę na tę listę to 3/4 można od razu dać na złom, pewnie nawet tylu aut nie starczy... Wszystkie bardziej chodliwe rzeczy sprzedały się lata temu, np. kompletne podłogi.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2012, 21:18:59 pm wysłana przez Sparrow »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E