Autor Wątek: Listwy mocujące szyby do podnośników  (Przeczytany 1093 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Listwy mocujące szyby do podnośników
« dnia: Luty 21, 2012, 07:59:06 am »

Offline MichalSW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 857
  • Płeć: Mężczyzna
Chciałbym zdemontować metalowe listwy mocujące szyby do podnośników (listwy są nieco pordzewiałe, ale rokują nadzieje więc idą do ocynku). Na szyby są wsadzone zdaje się na wcisk, pod tym jest jeszcze jakaś guma. Jak to zdjąć, żeby później dało się to jeszcze założyć? Próbowałem śrubokrętem, ale nie bardzo to idzie.
Pomóżmy Jackowi!

Odp: Listwy mocujące szyby do podnośników
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2012, 08:18:36 am »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3412
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Niestety trochę się trzeba siłować. Wg. mnie lepiej kupić nową rynienkę i ją dać do ocynku niż rzeźbić ze starą - są jeszcze gdzieniegdzie dostępne. Demontaż to rozchylenie ile się da rynienki i siłowe wyrwanie, montaż analogiczny kładziesz gumę na rancie szyby i dociskasz rynienką. Przydaje się woda + ludwik albo inny płyn do mycia naczyń w celu poślizgu. Ja stawiałem szybę "do góry nogami" pionowo na trawie (żeby była jako taka amortyzacja) i wciskałem.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;