Autor Wątek: Dystanse-pomoc w doborze  (Przeczytany 4567 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dystanse-pomoc w doborze
« dnia: Marzec 31, 2012, 18:30:39 pm »

Offline Kleofas

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 428
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldoford 2.0 SLE & reszta gruzów
Witam, od razu napiszę ze w bezkresach naszego forum nie znalazłem odp na nurtujące mnie pytania. Nabyłem dla mojej maszyny kółka 14' 4x98 ET 38 6 cali jak dobrze pamiętam. Z przodu trze o wahacz. Wyliczyłem że dystanse 20 mm powinny załatwić sprawę. Teraz mam parę pytań:
- Czy np takie podejdą: http://img16.allegroimg.pl/photos/oryginal/22/35/78/48/2235784877 Głównie chodzi o to czy org. centrowanie nie będzie odstawać za dużo i czy dojdzie do piasty (chwilowo nie mam jak pomierzyć)
- Tarcza lub bęben są przykręcane na 2 takie śrubki pod 12tkę, dobrze będzie jak przewiercę dystans i przykręcę go razem z bębnem na dłuższe śruby?
- Może ktoś ma jakieś doświadczenia z dystansami tego typu
- Jakie mamy centrowanie w FSO (średnica)
- na laczkach 185/65/14 chyba będzie gitara?

Odp: Dystanse-pomoc w doborze
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 01, 2012, 02:19:56 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie wiem jak ci to o wahacz trze,ale przyjmijmy,ze 14' zaczepiaja gdziesz wczesniej,
w kazdym razie potrzebujesz dystansu 10mm z przodu,czyli dwie plytki po 5mm,
sorry,ale nie ufam twoim wyliczeniom na 20mm ,bo nie zmierzyles nawet sobie srednicy centrowania,
druga sprawa jest taka ,ze nie wlozysz dystansow z centrowaniem na przod ,wiec masz problem z glowy,czyli

- nie podejda na przod ,ale na tyl tak (15mm z centrowaniem lub wiecej oczywiscie)
-mozesz dac dluzesz sruby do alusow ,w ktorych lebki srub sie schowaja i nei beda przeszkadzac
-tak mam doswiadczenie z takimi dystansami
- 58.5mm ,czyli da sie pilniczkiem przerowbic z 58.1
- tak ,ten rozmiar opon jest bardzo dobry
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Dystanse-pomoc w doborze
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2012, 10:08:46 am »

myambo

  • Gość
To i ja na szybko zapytam. Jakie śruby pływające kupić, tzn. z jakim długim gwintem (35, 40 45mm ?) Typ hamulców heble (4 tarcze).
Dystans prawdopodobne będzie 20/25mm

Odp: Dystanse-pomoc w doborze
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2012, 13:42:11 pm »

Offline Kleofas

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 428
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldoford 2.0 SLE & reszta gruzów
KGB dzięki za odpowiedź. Mówisz że z przodu nie podejdzie, org. centrowanie jest aż tak długie czy przeszkadza co innego np ten czopek zakrywający łożysko? Zresztą widze że i tak musze to obczaić samemu. Po prostu chciałem być za sprytny i dobrać dystanse na odległość żeby jak wpadnę do domu na święta wszystko poskręcać.
Co do grubości dystansu, przy założeniu bez niczego fela trze o górny wahacz przy max skręcie. ET jest wyższe o ~10, fela szersza o 1 cal czyli pi*drzwi wychodzi 20mm. Poza tym profesjonalne pomiary na oko wykazały że taki dystans powinien być akurat, 10mm wydawało mi się na styk lub trochę za mało żeby nie obcierało.

Odp: Dystanse-pomoc w doborze
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2012, 13:53:21 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
ja na 6 cali i et37 mialem jedna plytke 5mm z przodu i nic nie obcieralo.

Odp: Dystanse-pomoc w doborze
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 01, 2012, 22:16:06 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ET jest wyższe o ~10, fela szersza o 1 cal czyli pi*drzwi wychodzi 20mm. Poza tym profesjonalne pomiary na oko wykazały że taki dystans powinien być akurat, 10mm wydawało mi się na styk lub trochę za mało żeby nie obcierało.
u mnie et35 7j 15' na dystansie 10mm felga szurala wahacz jedynie przy max skrecie do tylu,
teraz et37 6j 15' dystans 12mm (tak wyszlo przez tarcze) nic nie szura i jest zapas,
czyli na 10mm bedziesz mial dobrze ,a nawet na 5mm nic nie obetrzesz ,bo jak przymierzales to byles na styk - nie musisz dazyc do oryginalnych felg stalowych ,bo one maja duzy zapas do wahacza ,
dostales gotowe przetestowane juz romiary

To i ja na szybko zapytam. Jakie śruby pływające kupić, tzn. z jakim długim gwintem (35, 40 45mm ?) Typ hamulców heble (4 tarcze).
Dystans prawdopodobne będzie 20/25mm
musisz to sam sprawdzic,bo co felga to inna glebokosc otworu na sruby,
jak chcesz miec zapas to musisz wlozyc srube seryjna do stalowej felgi i zobaczyc ile gwintu od srodka wystaje,
pozniej wkladasz ta srube do alusa i mierzysz ile wystaje,
liczysz roznice jak  wystawala  i ta roznice dodajesz do 20mm lub 25mm (zalezy jaki dystans) i dodajesz dlugosc trzpienia sruby ,ktora mierzyles,
suma daje ci dlugosc sruby plywajacej jaka musisz kupic
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Dystanse-pomoc w doborze
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 12, 2012, 18:58:36 pm »

Offline Kleofas

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 428
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldoford 2.0 SLE & reszta gruzów
Witam ponownie, proszę o szybką odpowiedź - czy moge bezpiecznie wyrzucić te szpilki na klucz 12 przykręcane do tarczy lub bębna? One tylko "pomagają" założyć koło czy też mocują bęben/tarczę? Czy muszę wiercić dystanse i dać dłuższe?

Tak nawiasem, przy dystansach 10mm i feldze jak wyżej obciera o wahacz przy skręcie. 

Odp: Dystanse-pomoc w doborze
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 12, 2012, 20:24:58 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Te szpilki trzymaja beben kiedy kolo jest nie przykrecone, sam jezdze na dystansach przewierconych pod te szpilki trzeci sezon, wiec nic sie nie stanie jak je przewiercisz.
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Odp: Dystanse-pomoc w doborze
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 12, 2012, 22:34:57 pm »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
Szybciej będzie jak je wywalisz i o nich zapomnisz.
Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...

Odp: Dystanse-pomoc w doborze
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 13, 2012, 16:52:31 pm »

Offline Kleofas

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 428
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldoford 2.0 SLE & reszta gruzów
Szybciej będzie jak je wywalisz i o nich zapomnisz.
Tak też zrobiłem i działa.

Odp: Dystanse-pomoc w doborze
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 16, 2012, 23:40:50 pm »

Offline bear2493

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro +
Ja tak przez 3 lata jezdzilem i nic nie bylo bo przeciez cala tarcze pozniej dociska felga wiec bez obawe ;)

Odp: Dystanse-pomoc w doborze
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 09, 2012, 20:02:51 pm »

Offline radnus

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
  • sorry, jestem zielony z mechaniki
    • Atu+ 1.4 GTI 23E
Szybciej będzie jak je wywalisz i o nich zapomnisz.
Boże, ile ja się namęczyłem, żeby to gówno odkręcić...!
gwinty zjechałem, potem waliłem młotkiem, powyginały się całe, ale wtedy ruszyły..;D

Odp: Dystanse-pomoc w doborze
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 12, 2012, 19:03:30 pm »

Offline Maxior

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klekot 1.9 GLD '95
ja mam 15' aluski 6 calowe wrzuciłem dwie podkładki po 5 mm i gra :) oczywiscie na śrubach do alusów :)
Feel the 1.9 GLD power ;d  6,15 l/100 ON
Klekot in progress, od 7 lat ciągle ten sam :D
NO LPG!!!

Moim zdaniem Polonez jest najlepszy a wszystkie inne auta są do d*py, ponieważ nigdy innego pojazdu niż Polonez nie miałem :d