Autor Wątek: ODPOWIETRZANIE POLDZIA (układ chłodzący)_  (Przeczytany 3336 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ODPOWIETRZANIE POLDZIA (układ chłodzący)_
« dnia: Listopad 26, 2004, 17:43:19 pm »

Lutek

  • Gość
Mam zapytanie czy polonezy atu i caro + się odpowietrza ( niestety nie posiadam książki) jeśli tak to w jaki sposób POZDRO
 :help:

ODPOWIETRZANIE POLDZIA (układ chłodz?cy)_
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2004, 17:54:06 pm »

kowal

  • Gość
Jesli nie maja gazu to nie ma takiej potrzeby

ODPOWIETRZANIE POLDZIA (układ chłodz?cy)_
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2004, 18:32:31 pm »

Lutek

  • Gość
MA GAZ

ODPOWIETRZANIE POLDZIA (układ chłodz?cy)_
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 26, 2004, 23:32:36 pm »

OLO35

  • Gość
Nic sie nei odpowietrza. ewentualnie je?li masz reduktor podłaczony na długich wężach to mozesz go odpowietrzyćzdejmujac górny w?ż. Oczywi?cie zatykasz je?li zacznie lecieć płyn z króćca lub z weża. Ale to powinno sie samo poprzepychać...

ODPOWIETRZANIE POLDZIA (układ chłodz?cy)_
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 26, 2004, 23:55:12 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Nie odpowietrza się nic !
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

ODPOWIETRZANIE POLDZIA (układ chłodz?cy)_
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 27, 2004, 00:43:57 am »

maksu81

  • Gość
A w 1.4 MPI z gazem?

ODPOWIETRZANIE POLDZIA (układ chłodz?cy)_
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 27, 2004, 11:22:02 am »

Woj-o#772

  • Gość
uuu 1.4 odpowietrzanie i bez gazu to temat rzeka... z gazem jest pewnie jeszcze lepiej ;).
Bez gazu bardzo często podgzrewanie przepustnicy nie bardzo (bo jaki? ##@@$$$!! wpi?ł to na trójniki 90st jakie? 10 cm od siebie wlot i wylot - jak to ma działać ?? nie mam pojęcia) działa, i głównie to sie odpowietrza.
Jeszcze zaworek odpowietrzaj?cy w głwoicy mógł się zastać (jest z przodu silnika po lewej stronie tam gdzie wchodzi w?ż wodny przy kol ssacym) i się nie rusza.

ODPOWIETRZANIE POLDZIA (układ chłodz?cy)_
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 27, 2004, 15:04:02 pm »

paroos#1831

  • Gość
Jesli nie zachodza przypadki szczegolne (jak wymienione powyzej) albo przy instalacji gazu nie popelniono bledu (parownik za wysoko i zbyt dlugie kable), to poz zalaniu nowego plynu trzeba go po prostu podgrzac do ponad 90 stopniu, zeby termostat sie otworzyl i troche go przegazowac a pieknie sie sam odpowietrzy (chlodnica pusci banki ;) ). Ja mam 17-letniego pozeracza szos i zadnych klopotow z nim nie bylo.

ODPOWIETRZANIE POLDZIA (układ chłodz?cy)_
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 27, 2004, 15:11:15 pm »

Lutek

  • Gość
dzięki wszystkim za pomoc
POADRAWIAM

ODPOWIETRZANIE POLDZIA (układ chłodz?cy)_
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 25, 2004, 15:29:27 pm »

brajan#1871

  • Gość
A jak z odpowietrzaniem poldka 1,5 z instalka Land Renzo?? Robić co? czy można go zostawić w spokoju i sam sie upchnie??

ODPOWIETRZANIE POLDZIA (układ chłodz?cy)_
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 25, 2004, 15:33:30 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
raczej powinien sam się upchn?ć
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

ODPOWIETRZANIE POLDZIA (układ chłodz?cy)_
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 25, 2004, 15:42:27 pm »

brajan#1871

  • Gość
To dobrze w takim razie wymieniam cybanty bo nie trzymaja i kapie mi plyn w dwoch miejscach - na obudowe rozrz?du i na pokrywe silnika z przewodu który idzie z nagrzewnicy,. mam nadzieje ze wymiana pomoże bo to derwuj?ce.

ODPOWIETRZANIE POLDZIA (układ chłodz?cy)_
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 25, 2004, 15:49:19 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
wiem co? o tym też mi ciekło z jednego węża , ale się tym nie przejmowałem aż wkoncu jak pierdzieln?ł ten w?ż to się zrobiła jedna wielka fontanna pod mask? , ale dobrze ze to było w lecie i wodę miałem w układzie bo wcze?niej robiłem co? przy pompie wodnej i wlałem dla sprawdzenia czy ciekn?c nie bedzie , a szczelił mi wężyk ten co idzie do nagrzewnicy z tyłu silnika
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

ODPOWIETRZANIE POLDZIA (układ chłodz?cy)_
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 27, 2004, 10:04:34 am »

powgreg#1843

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
To dobrze w takim razie wymieniam cybanty bo nie trzymaja i kapie mi plyn w dwoch miejscach - na obudowe rozrz?du i na pokrywe silnika z przewodu który idzie z nagrzewnicy,. mam nadzieje ze wymiana pomoże bo to derwuj?ce.

A wyskrobałe? stary nalot kamień na miejscach zakładania węży jak go nie usuniesz dokładnie to będzie ciekło jaki? czas aż się znowu zakamieni :mrgreen: .
Ja u siebie kiedy? (dawno temu :mrgreen: ) przekręciłem pare opasek i nie pomogły nawet nowe wężę a po oczyszczeniu osadów było ok.