Autor Wątek: problem po wymianie termostatu  (Przeczytany 2175 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

problem po wymianie termostatu
« dnia: Listopad 28, 2004, 10:42:19 am »

markomarecki

  • Gość
Witam.
Mam poldka caro 1,6 gli abimex 95r. i wymieniłem w nim termostat.Na drugi dzień jak zajzałem pod maskę to zobaczyłem,że weże które id? z chłodnicy do termostatu i z chłodnicy (niewiem chyba do pompy na dole)s? całe spłaszczone.Odpaliłem go i otworzyłem korek wlewu do chłodnicy i zrobiły się dobre więc zamkn?łem maskę i w drogę.Na drugi dzień patrzę a tam to samo co ja żle zrobiłem i co muszę zrobić w takim wypadku(jak wymieniałem to spu?ciłem z niego jakie? 1,5l. płynu i zaraz po założeniu wlałem go z powrotem do chłodnicy
z góry dziękuję za odpowied?-Markomarecki

problem po wymianie termostatu
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2004, 10:56:11 am »

Gogu?

  • Gość
Sprawdz czy nie jest zatkany otworek w korku w zbiorniczku wyrownawczym plynu chlodniczego to moze byc przyczyna twojego problemu. Pozdro.

problem po wymianie termostatu
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2004, 23:46:48 pm »

Lodówa#1826

  • Gość
Wczesniej tego nie było?? Jesli tak moze co? zapycha przewód a pompa ci?gnie i przewód sie zpłaszcza??? Może termostat sie zapchał??? Dziwna sprawa....  :twisted: Sprawdz czy to sie dzieje gdy silnik jest zimny i gdy przewody sie spłaszcza jak wygl?da przewód przed pomp? wody?? czy też jest spłaszczony??

problem po wymianie termostatu
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2004, 01:44:53 am »

Darek S.

  • Gość
NIC INNEGO TYLKO ZATKANY KOREK W ZBIORNICZKU WYRÓWNAWCZYM NA 100%. ci?nienie się zmniejsza jak stygnie i nie ma sk?d powietrza nabierać  bo ciecz jak wiesz zapewne, przy stygnięciu  zmniejsza objęto?ć i dlatego efekt zassanych wężów. na korku s? dwie dziurki wyczy?ć je. :roll:

[ Dodano: 2004-11-29, 01:47 ]
lodówa ale on pisze że dzieje się tak jak wystygnie. a płyn jak się grzeje to jest ok bo powietrze ma większ? siłę by wylecieć ale przy stygnięci węże się zasysaj?.

problem po wymianie termostatu
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 30, 2004, 19:11:32 pm »

markomarecki

  • Gość
niestety sprawdziłem i w zbiorniczku w korku mam 3 dziurki i s? one drożne potem sprawdziłem korek od chłodnicy i był on już rozwalony więc go wymieniłem na nowy ale to niestety nie pomogło tylko teraz górny w?ż jest ok. a dolny mi wci?ga(od chłodnicy do pompy) i już nie wiem co mam robić
Markomarecki

problem po wymianie termostatu
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 30, 2004, 20:56:53 pm »

Chudson

  • Gość
Może te węże  wymień bo s? stare i za miękkie się zrobiły , i zamiast zasysać płyn przez korek chłodnicy to je wygina.

problem po wymianie termostatu
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2004, 16:49:07 pm »

Gogu?

  • Gość
Cytat: "Chudson#1423"
Może te węże  wymień bo s? stare i za miękkie się zrobiły , i zamiast zasysać płyn przez korek chłodnicy to je wygina.

A propo wezy czym sa starsze tym sa bardziej twarde kolego.  :D

[ Dodano: 2004-12-01, 16:56 ]
Musisz sprawdzic jeszcze czy po odkreceniu korka chlodnicy masz drozna rurke na ktora sie naklada waz ktory idzie do zbiornika wyrownawczego. Ale tez w samym zbiorniku sa dziurki ktorymi doprowadzany jest plyn do tego zbiorniczka moga tez byc zapchane musisz to sprawdzic.

problem po wymianie termostatu
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 01, 2004, 18:40:54 pm »

Chudson

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
A propo wezy czym sa starsze tym sa bardziej twarde kolego

Moje maj? 14 lat i s? mięciutkie jak gł?bka ,a widziałem nowe w sklepie s? duuuużo twardsze.