Autor Wątek: Temperatura pracy CP HPB-602 a zabudowa  (Przeczytany 2080 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Temperatura pracy CP HPB-602 a zabudowa
« dnia: Maj 03, 2012, 21:25:19 pm »

Offline Jaro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 718
  • Ukryta opcja niemiecka
    • Caro Orciari OHV
Siema,

Miał ktoś do czynienia z tym wzmakiem? Czytałem tu i ówdzie (elektroda, SCA), że grzeje się jak pieron. Trochę mnie to niepokoi, bo chciałem mu zrobić małą pseudozabudowę, w której sprawa wolnego miejsca wygląda następująco: po 1,5cm wolnego miejsca na bokach, wysokośc 4cm i oczywiście cała góra wzmaka odkryta, do tego sporo miejsca nad wzmakiem. Oczywiście porobiłbym dodatkowe otwory pod wzmakiem i na bocznych ściankach w celu polepszenia wentylacji.

Ogólnie nie ma strachu czy odpuścić sobie takie cudowanie przy tym wzmacniaczu?
LOW & SLOW

Odp: Temperatura pracy CP HPB-602 a zabudowa
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2012, 22:40:14 pm »

Offline RzR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + Dżi Ti Aj
Sam mam Soundstream'a, który w upalne dni lubił się wyłączyć mimo tego, że nie był zabudowany. Dobrą opcją pod taką zabudową byłby wymuszony obieg powietrza złożony z dwóch wentylatorów chociażby od kompa. Nie wiem jak jest z tym dokladnie wzmakiem ale podejrzewam, że też powinien mieć wyłącznik przeciwzwarciowy i temperaturowy także w razie czego po prostu się wyłączy zanim ulegnie uszkodzeniu.
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2012, 22:42:22 pm wysłana przez RzR »

Odp: Temperatura pracy CP HPB-602 a zabudowa
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2012, 22:56:52 pm »

Offline Jaro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 718
  • Ukryta opcja niemiecka
    • Caro Orciari OHV
Oczywiście ma wyłącznik, zresztą wykminiłem nieco inny rodzaj zabudowy i problem nie powinien wystąpić.
LOW & SLOW

Odp: Temperatura pracy CP HPB-602 a zabudowa
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 06, 2012, 23:07:10 pm »

Offline RzR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + Dżi Ti Aj
Jestem ciekaw jakie temperatury panują w miejscu gdzie w Caro jest worek na plyn do spryskiwaczy z tyłu. W polonezie miałem tak skitrany wzmacniacz tzn troche wyżej i bliżej nadkola, ale nie doczekał upałów, później w Sienie to jak wspominałem wyłączał się. Chyba, że chcesz jakoś pokazać ten wzmacniacz. Ja chciałem ukryć, żeby przypadkiem komuś w oczy nie wpadł ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2012, 23:09:05 pm wysłana przez RzR »

Odp: Temperatura pracy CP HPB-602 a zabudowa
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 19, 2012, 20:17:14 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Nie przejmuj sie, kazdy wzmacniacz sie grzeje. Rób zabudowe i tyle...
Moje od dlugiego czasu i to nie w pierwszym samochodzie jezdza pod podłoga... A sa to istne grzałki...
  • Jef
  • Czaku