Autor Wątek: pływanie a ... opony  (Przeczytany 4362 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pływanie a ... opony
« dnia: Listopad 29, 2004, 13:09:15 pm »

Piotrek1982

  • Gość
mam problem. polega na tym ze po zmianie opon na zimowe (z 175 na 165) - bo slyszalem ze na wezszych w zime sie lepiej jezdzi moje auto sie duzo gorzej prowadzi. Najgorzej jest na koleinach wzdluznych, poprostu on jedzie nie tam gdzie ja chce tylko gdzie koleiny prowadza. Czy opony wezsze o 1 cm robia az taka roznice??? na oponach 175 bylo wszystko dobrze.jazda tym samochodem to od zmiany opon masakra.czuje sie jakbym nie jechal prosto tylko czasami mam uczucie jakby tyl jechal innym torem jazdy niz przod. pomocy...!!!

pływanie a ... opony
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2004, 13:15:31 pm »

Kowall#863

  • Gość
Opona to nie tylko jej szeroko?ć. Jak miałe? 175 to na pewno na profilu 70. Taka opona jest nie tylko szersza, ale też niższa a przez to mniej się wygina i auto się na takich gumach lepiej prowadzi. Poza tym jak to już gdzie? kto? napisał, opony zimowe s? dobre na warunki zimowe (?nieg, lód). Na czarnym asfalcie auto nie musi się super prowadzić na takich oponach i na takiej nawierzchni nie wykorzystasz zalet w?skich opon.

pływanie a ... opony
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2004, 06:59:54 am »

KARPIU#1848

  • Gość
heeee...ja z letnich 185/70 zmieniłem na zimowe175/70 i też zmiana w prowadzeniu autka mam wrażenie że jest trochę mniej stabilny na drodze na koleinach wzdłuznych to czuc najlepiej wysyarczy na nich lekki ruch kierownicą i autko reaguje "nerwowo" ale jak wiemy były dwa ataki zimy tego roku i jeden atak jezdziłem na letnich a drugi na zimówkach ludzie to kosmos na letnich to powiem że starałem się jakoś jechac i cód że się nie rozwaliłem :eek:  a na zimówkach śmigałem że aż miło się jezdziło  :P za cholerę nie oszczędzajcie na oponach ja kupiłem używki niepierwszej młodości ale jestem zadowolony :P

pływanie a ... opony
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 30, 2004, 07:38:23 am »

bickerss

  • Gość
ja z letnich 195 na 45 zmieniłem na 175 na 60 i lepiej mi sie je?dzi na zimowych :D jakos tak ciszej nie sciaga itp itd ale juz niemozna pokonywaqc zakretów z zawrotna predkoscia :(. no ale co do kolein to wiedz ze na czystym asfalcie mam takie samo uczucie ze dupsko jeedzie całkiem innym torem jak przednie koła :D cały czas jak by mi dupa latała na boki tak jakby pływała wrrrr niech spadnie snieg to bedzie jazda bokiem :D

pływanie a ... opony
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 01, 2004, 12:46:53 pm »

Easyrider

  • Gość
Niedawno wymieniłem oponki na zimówki, miałem 175/65 a teraz kupiłem SEMPERITki 155/80. A więc zasadniczo za w?skie do Poloneza! Mam alu i widać, że ciut za waska :)

Wrażenia?

Je?dzi się duzo, dużo lepiej! samochód jest dużo bardziej stabilny w koleinach - nie ma własciwie dużej różnicy czy jadę lewym czy prawym pasem:) Opona o wyższym profilu dużo lepiej się sprawuje... Wczesniej samochód jechał gdzie chciał, teraz jedzie gdzie ja chcę.

pływanie a ... opony
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 01, 2004, 13:11:05 pm »

ajk#1212

  • Gość
Easyriderowi jeżdzi sie lepiej wła?nie dlatego że te opony s? zaw?zkie i na feli z większym J (szeroko?ci) opona układa sie inaczej (zreszt? każdy jest chyba w stanie to sobie wyobrazić) "krawędzie" s? napięte ,auto ma większ? stabilno?ć i dużo mniejsz? tendencje do Pływania na boki/// z drugiej str. dużozależy od konstrukcji samej opony ,kiedy w caro wymienili?my  ze starym gumy z vivo na passio to k.... sie dwa tygodnie niemogłem przyzwyczaić tak sie auto dziwnie prowadziło.

pływanie a ... opony
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2004, 22:37:03 pm »

Maciek#938

  • Gość
Cytat: "EndrYoó"
Easyriderowi jeżdzi sie lepiej wła?nie dlatego że te opony s? zaw?zkie i na feli z większym J (szeroko?ci) opona układa sie inaczej (zreszt? każdy jest chyba w stanie to sobie wyobrazić) "krawędzie" s? napięte ,auto ma większ? stabilno?ć i dużo mniejsz? tendencje do Pływania na boki/// z drugiej str. dużozależy od konstrukcji samej opony ,kiedy w caro wymienili?my  ze starym gumy z vivo na passio to k.... sie dwa tygodnie niemogłem przyzwyczaić tak sie auto dziwnie prowadziło.

To co dopiero by było po wymianie na jakie? konkretne Michelinki, Continentale, lub Pirelli :)

Co się tyczy rozmiarów to z moich do?wiadczeń wygl?da to tak.

185/70 R13 - auto jest bardzo stabilne, je?dzi się bardzo przyjemnie i nawet wysokie krawężniki nie stanowi? ogromnego problemu

175/70 R13 - auto jest mniej stabilne niż na 185/70, ale również prowadzi się całkiem dobrze, na zimę optymalny rozmiar do felgi 13 calowej

175/65 R13 - opona zdecydowanie za mała do Poldasa. Auto traci wła?ciwo?ci trakcyjne, ponadto łatwo przywalić w co? misk? olejow?. Nie wskazane.

165/80 R13 - w swoim czasie standardowy rozmiar opon stosowanych w Polonezie. W stosunku do 175/70 auto zachowuje się bardzo "nerwowo" na trasie. Jest niestabilne, czasami może rzucać, przy "nagłych" manewrach nie gwarantuj? marginesu bezpieczeństwa. Do miasta jeszcze mog? być. Ponoć spisuj? się dobrze w kopnym ?niegu jednakże ja tego nie mogę potwierdzić

165/70 R13 - bardzo małe opony !!! Nie nadaj? się do Poloneza. Co prawda na trasie autem tak nie rzuca jak na 165/80, ale na zakrętach mamy znikom? rezerwę bezpieczeństwa. Przy każdej okazji ponadto przywalimy misk? olejow? w glebę i to jest bardzo wkurzaj?ce. Zdecydowanie nie polecam.

Pozdrawiam

pływanie a ... opony
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 02, 2004, 14:22:06 pm »

Cyneq

  • Gość
165/65/14
też niskie, ale misk? zawadza się "tylko" przy wjezdzie/zjezdzie na krawężniki

pływanie a ... opony
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 02, 2004, 16:08:58 pm »

niezalogowany Mikolaj#288

  • Gość
a ja mam 155/70 R13 na tylnej osi.... troche to komicznie wyglada i smiesznie sie jezdzi ale w zimie zdaje egzamin :) Oponki dostalem w prezencie.... a po co kupowac nowe :] z przodu mam 165/80 R13 standard w polonezach z rocznika 1982

Pozdrawiam

pływanie a ... opony
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 02, 2004, 18:58:08 pm »

Maciek#938

  • Gość
Cytat: "niezalogowany Mikolaj#288"
a ja mam 155/70 R13 na tylnej osi.... troche to komicznie wyglada i smiesznie sie jezdzi ale w zimie zdaje egzamin :) Oponki dostalem w prezencie.... a po co kupowac nowe :] z przodu mam 165/80 R13 standard w polonezach z rocznika 1982

Pozdrawiam

155/70 R13 to rozmiar opon stosowanych np. w Suzuki Swift !!! Chyba nic więcej nie muszę pisać.

pływanie a ... opony
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 04, 2004, 11:12:17 am »

niezalogowany mikolaj_288

  • Gość
dokladnie dostelem je od goscia ktory mail je w Fordzie Fiesta :) Wiem ze troche male :]

pływanie a ... opony
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 17, 2005, 16:51:27 pm »

ski24

  • Gość
Mam zamiar kupić opony zimowe 165/70/R13 ale trochę się waham. Ludzie pomóżcie bo nie wiem czy nadaj? się do poldka. Za jedn? mam zapłacic 25 zł więc chyba warto

pływanie a ... opony
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 17, 2005, 21:03:29 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
ja u siebie mam obecnie 2 sztuki 165/80 13 i 2 sztuki 165/82 13 i jest ok

pływanie a ... opony
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 18, 2005, 00:41:24 am »

zuczek!

  • Gość
ja ma obeznie 185/65/15 a;e pozimie wymieniam na 195/70/15!! to dopiero bedzi eopona! szerokosc felgi 7 cali!

pływanie a ... opony
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 18, 2005, 00:49:14 am »

Zuczek

  • Gość
w sumie natych oponach jezdzi mis iebardzo dobrze i komfortowo lae łatwo skrzywioc felge! a ze lubie zjecac z aswaltu wiekrze koła beda optymalnijesze! o moc auta si enieboje bo pod maska drzemie dohc 2,0T!!