Autor Wątek: prowadnice zaworowe Fiat Dohc  (Przeczytany 1881 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

prowadnice zaworowe Fiat Dohc
« dnia: Czerwiec 04, 2012, 08:33:49 am »

Offline Hagar

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 485
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.6 GSi 99r
Pannowie od czego przypasuja prowadnice zaworowe do głowicy fiata 2.0?
był 1.6 GSiE, 1.6GLE, 1.6TCGLE

Odp: prowadnice zaworowe Fiat Dohc
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 04, 2012, 21:03:52 pm »

Offline pold20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1044
  • Płeć: Mężczyzna
  • REDTOP
    • Panda I 1.2 75 fire, Borek 2.0 DOHC GSI, Caro Plus 1,4GTI 16V, Caro Plus RED TOP, Caro Plus RED TOP Turbo, Omega A 3000 24V
Pannowie od czego przypasuja prowadnice zaworowe do głowicy fiata 2.0?
Podobno z poloneza 1.6 pasują tak mi mówił pewien mechanik.  Napewno pasują też od tipo/tempra 2.0 A nie możesz założyć oryginalnych?? Mnie udało się dostać nowe.
Żyj tak jak jutro miał być koniec świata

Odp: prowadnice zaworowe Fiat Dohc
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2012, 23:29:19 pm »

Offline Hagar

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 485
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.6 GSi 99r
po pół dnia spędzonego przy przymiarkach ustaliłem że, polonezowska prowadnica nie podejdzie. Bo średnica prowadnicy jest za mała najbliższa prowadnice jaka można wsadzić to z fiata 125p, prowadnica ssąca. Tylko w niej brakuje osadzenia uszczelniacza ale to nie jest problem:] wiec temat do zamkniecia
był 1.6 GSiE, 1.6GLE, 1.6TCGLE

Odp: prowadnice zaworowe Fiat Dohc
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 05, 2012, 16:58:17 pm »

Offline waldi919

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 244
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 2.0 GSI PN 81r :-)
Bo głowice DOHC Fiata mają dwa wymiary prowadnic. Do jednej na 100% pasują prowadnice z Poloneza(niedawno taką robiłem) a druga ma 1mm większą średnicę. Jakieś 2  lata temu również taką robiłem i też miałem problem z doborem. Zakupiłem więc prowadnice z... Ursusa C360(nie pamiętam czy ssącą czy wydechową)ma te same wymiary zewnętrzne co i wewnętrzne. Jest dłuższa od oryginalnej, więc tokarka i trzeba ją skrócić i zatoczyć pod uszczelniacz. Silnik do dzisiaj pracuje bez problemów.
Masz tu link do firmy produkującej prowadnice. Solidna firma i bardzo szybka dostawa. Podają dokładne wymiary prowadnic,na pewno coś dobierzesz, jak nie z Fiata to z innych marek:
http://www.prowadnice-zaworow2.home.pl/Prowadnica_zaworu_Fiat_RitmoRegata_17D_nadwymiar_I_JFIA_019-156.html
Atu+2.0 DOHC:
Klima
4x el szyby
Webasto
el lusterka