Autor Wątek: wkłady reflektorów  (Przeczytany 3378 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wkłady reflektorów
« dnia: Grudzień 03, 2004, 07:19:05 am »

KARPIU#1848

  • Gość
czy jest możliwo?c wymiany tylko samych wkładów reflektorów czy trzeba cał? lampę wymienic? :? czy s? dostępne w sklepach czy trzeba kombinowac? :?  Mam strasznie daremne ?wiatła pomimo zmiany żarówek H4 wkurza mnie jeszcze to że padła hydr. regulacja ?wiateł
 :mad: czy to się naprawia czy już tylko wymiana na nowy zestaw no i czy rozwi?zanie z innych samochodów będzie pasowało bo to w poldkach to straszna kicha musi byc bo słyszałem że często i szybko padaj? :mad: .Kurcze nawet jak ręcznie kręcę t? nakrętk? plastykow? to swiatła się nie reguluj? jedynie jak j? do?c mocno poruszam góra-doł to co? tam chodzi ale po wpadnięciu w pierwsz? lepsz? dziurę ?wiatła ?wiec? tak że widzę wrony na drzewach albo 2 metry drogi przed autkiem . :(
Ile mniej więcej kosztuj? same wkłady do atu+ no i jaka? regulacja pytam was o cenę by nie dac się wyjuniorzyc na giełdzie podczas zakupu bo skubańce jak tylko wyczuj? że kto? jest zielony to kroj? na straszn? kasę
 :mad:  :mad:  :mad: Pozdrawiam

wkłady reflektorów
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 03, 2004, 08:33:20 am »

Janek#1612

  • Gość
Zdaje się że wkłady s? do dostania. U Ciebie prawdopodobnie wkład odczepił się od obudowy reflektora i od tej czę?ci regulacyjnej również. Możliwe że masz połamane zaczepy wewn?trz reflektora.

Aby się do tego dobrać musisz wyj?ć przedni? "szybę" reflektora która jest wklejona w obudowę. Rób to ostroznie aby jej nie stłuc. Pó?niej wklejasz sobie t? szybe na silikon tylko porz?dnie żeby? nie zgubił jej przy hamowaniu  ;)

Nara

wkłady reflektorów
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 03, 2004, 17:27:49 pm »

Woj-o#772

  • Gość
Janek - widziłe? gdzie? wkłady (odbły?niki) do reflektrorów w caro ??
Bo we Wrocławiu jedynie szybki s?; wkładów jako? nie trafiłem a, nie powiem, przydałyby się ;).
P.S. Regulacja hydrauliczna ?wiateł jest produkcji firmy Hella z Niemiec - pewnie jedna z niewielu cze?ci niemieckich a jedna z najszybciej się psuj?cych ;).

wkłady reflektorów
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 03, 2004, 18:48:48 pm »

macho

  • Gość
karpiu- ja zamiast wkładów włożyłem żarówki tej samej mocy ale o podwyższonej o 30% wydajno?ci ?wietlnej (cena 1 szt. kilkana?cie PLN) i na razie jestem zadowolony. Zgadzam się z Jankiem, że odczepił się wkład od ?ruby regulacyjnej. Jest tam taki dings który trzeba do?ć mocno wcisn?ć do tej nakrętki regulacyjnej

wkłady reflektorów
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 04, 2004, 06:27:28 am »

KARPIU#1848

  • Gość
no tak u mnie w Tychach wkłady nie do dostania  :x same szybki s? reflektory kpl. s? a wkładów nie  :mad: ma muszę się poważnie przyłożyc i wymyc reflektory wewn?trz bo w jednej szybce dziurka jest od kamyka i syf się pewnie dostaje  :oops: macie moze jaki? płyn sprawdzony by wymyc odbły?niki? :?  a co do regulacji to j? pierniczę zablokuję jako? na stałe i mam to gdzie? :twisted:  bo za now? pewno słodko ?piewaj??
Macho napisałe?
Cytuj (zaznaczone)
karpiu- ja zamiast wkładów włożyłem żarówki tej samej mocy ale o podwyższonej o 30% wydajno?ci ?wietlnej (cena 1 szt. kilkana?cie PLN) i na razie jestem zadowolony

a co to za żarówki znaczy jakiej firmy no i jaki symbol czy oznaczenie :?

wkłady reflektorów
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 04, 2004, 07:06:18 am »

markomarecki

  • Gość
ja miałem ten sam problem i okazało się,że lampy były ?le osadzone i przez to nie trzymały się (wyskoczyły z zaczepów).Zaczepiłem je i kupiłem nowe żarówki H4 philipsa GT 150 (koszt na allegor 54-61zł za komplet i teraz ?wiec? dużolepiej

wkłady reflektorów
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 04, 2004, 07:14:49 am »

KARPIU#1848

  • Gość
o cholercia 60 zeta to trochę dużo

wkłady reflektorów
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 04, 2004, 07:31:07 am »

markomarecki

  • Gość
możesz kupić inne s? naprzykład philipsa zwykłe +20%czy jako? tak w cenie około15 zeta za komplet czy jako? tak nie pamiętam dokładnie

wkłady reflektorów
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 04, 2004, 10:18:36 am »

macho

  • Gość
Karpiu- ja kupiłem firmy OSRAM BILUX H4 SUPER +30%

wkłady reflektorów
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 04, 2004, 11:52:21 am »

KARPIU#1848

  • Gość
dzięki za namiary muszę co? zrobic bo jak jest ciemno to "widzę ciemno?c ...ciemno?c widzę"

wkłady reflektorów
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 26, 2004, 18:53:06 pm »

wiciu

  • Gość
Podczepię się pod temat.
Mam problem z regulacj? ?wiateł. Lewy reflektor da się regulować góra-dół, natomiast prawy zastrajkował i ani drgnie. Nie zawracałbym sobie tym głowy gdyby nie fakt, że teraz prawy ?wieci mi pod maskę a poza tym za 2 dni mam przegl?d (chyba że sobie trochę ten termin przedłużę  ). Nie mam pojęcia od jak dawna ta regulacja nie działa, ale ze 2 miechy temu jeszcze była ok. Ostatnio zdejmowałem plastik, który jest naokoło tego pokrętła, ale raczej nic nie uszkodziłem. Wszystkie sugestie mile widziane.

wkłady reflektorów
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 27, 2004, 09:15:40 am »

Janek#1612

  • Gość
No to ta sama bajka jak u kolegi Karpia.

Aaa je?li chodzi o kupno wkładów to nie pytałem/niewidziałem ale s?siad co? kiedy? wspominał o tym że wymienił.

C.D.
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 27, 2004, 09:33:15 am »

ajk#1212

  • Gość
Ja też się kiedy? na forum pytałem o rególację ?wiateł (jak j? zregenerować) i dostałem odpowied?, że płynem hamulcowym ale przyznam się że jeszcze się za to nie brałem.
Pozdrowienia.

wkłady reflektorów
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 27, 2004, 09:57:45 am »

wiciu

  • Gość
ok, tylko dlaczego przestalo działać? Czy układ sie rozszczelnił czy zapowietrzył? Trzeba przede wszystkim znale?ć przyczynę i j? usun?ć.