Autor Wątek: Czy przez uszkodzoną instalacje może dostawać się woda do silnka?  (Przeczytany 2183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline comeone

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez caro plus 1.6 gli
Pytanie takie jak w temacie. Dodam, że wszelkie inne przyczyny wykluczam, dlatego, że wymieniłem cały silnik, a problem z ubywaniem wody jest nadal. Znalazłem wycieki przy nagrzewnicy i malutki przy chłodnicy, ale niepokoi mnie to, że co jakiś czas pluje troszkę wodą z rury (no chyba, że to niespalone paliwo). Tak czy owak czy istnieje taka możliwość, żeby wrzucało wodę do silnika przez instalację? Samochód całkowicie sprawny silnik pracuje równo.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2012, 17:44:09 pm wysłana przez comeone »

Odp: Czy przez uszkodzoną instalacje może dostawać się woda do silnka?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2012, 18:27:35 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2609
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
woda a raczej para wodna to wynik spalania LPG. to normalne że czasem pluje z rury wodą.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Czy przez uszkodzoną instalacje może dostawać się woda do silnka?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2012, 19:30:36 pm »

Offline comeone

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez caro plus 1.6 gli
Dzięki za odpowiedź.  <spoko>

Odp: Czy przez uszkodzoną instalacje może dostawać się woda do silnka?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 13, 2012, 13:02:46 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
do silnika nie moze przeciekac woda z parownika,
do cylindra moze sie dostawac woda przy uszkodzonym parowniku,ale musialby byc pekniety/uszkodzony parownik co skutkowaloby tez dostawaniem sie gazu do ukladu chlodzenia i smierdzialoby gazem w zbiorniczku wyrownawczym
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Czy przez uszkodzoną instalacje może dostawać się woda do silnka?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 14, 2012, 12:18:25 pm »

Offline comeone

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez caro plus 1.6 gli
Nie raczej nie śmierdzi gazem. Z resztą wyciek już zlokalizowałem meczę się właśnie z wymianą nagrzewnicy. Mam nadzieje, że jak zmienię będzie wszystko O.K. Życzcie mi powodzenia:]