Autor Wątek: Spawacz aluminium Radom  (Przeczytany 7394 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Spawacz aluminium Radom
« dnia: Lipiec 31, 2012, 17:36:05 pm »

Offline bear2493

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro +
Witam.

Potrzebuje jakiegos spawacza w radomiu albo okolicach. Mam do zespawania gniazdo lozyska w karterze od motoru. Pekniecie okolo 2cm w srodku. Ten "tutejszy" spawacz powiedzial mi 80zł za zespawanie tej rysy. Prosil bym o nr. telefonu/adresy.

Odp: Spawacz aluminium Radom
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 31, 2012, 17:38:29 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
pisz pw do mnie to ci podeśle namiar na dobrego kolesia

Odp: Spawacz aluminium Radom
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 31, 2012, 17:39:00 pm »

Offline centurion

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
8 dyszek to normalna cena za spawanie alu takich kawałków.
Caro minus odbudowa na wypasie. Części na stanie czas na pakowanie.

Odp: Spawacz aluminium Radom
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 31, 2012, 17:49:16 pm »

Offline bear2493

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro +
To jest "rysa" powierzchowne pekniecie i max to ma 2cm. 10 sekund roboty. Wiec za co tu 80zl? Slyszalem ze jakis gosc jest w radomiu co bierze dosc tanio.

Odp: Spawacz aluminium Radom
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 31, 2012, 17:54:37 pm »

Offline centurion

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
Spawałeś kiedyś alu? To tak zeby ci takie rysy naswietlic ale nieupieram się że to 100 % reguły.
To jest "rysa" powierzchowne pekniecie
a w głab ucieka czasem na calej głębokosci i tego nie widac.

i max to ma 2cm
plus kolejne 2 cm w jedna i 2 w druga łacznie 6 cm. Jak tylko zblizysz TIGa to zobaczysz jak ładnie pękniecie wychodzi jakie jest duze. Zaraz sie otwiera i zapada.


10 sekund roboty. Wiec za co tu 80zl?
Nieobrazaj fachowców ze 10 sekund. Jak to takie proste to czemu sam tego nie zrobisz? bo co sprzetu niemasz który swoje kosztuje nie? bo doswiadczenia nie masz które zeby miec trzebabyło cos spieprzyć.

30 minut na wszystko to realnie o ile nie wyjdzie że to jakis jeb...y ZNAL cynkal.
Caro minus odbudowa na wypasie. Części na stanie czas na pakowanie.

Odp: Spawacz aluminium Radom
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 31, 2012, 23:32:53 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
wystarczy isc do castroramy i zobaczyc jaka jest cena 10szt elektrod do zeliwa i porownac ja do ceny 100szt elektrod do stali,
tak samo mozna wyszperac cene drutu do spawania alu i porownac do ceny drutu do stali,juz o butli argonu nie wspominajac,
niestety,ale jezeli ktos nie spawa charytatywnie to cena spawania aluminium jest wysoka,
i tak mysle,ze taniej niz za 60pln nikt tego nie pospawa
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Spawacz aluminium Radom
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 01, 2012, 12:22:00 pm »

Offline bear2493

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro +
Dowiedzialem sie ze zaklad 2km odemnie ma palniki do spawania aluminium. Pojechalem i naswietlilem sprawe. Kazali przywiesc czesc. Przywziolem obejzeli i powiedzieli ze da sie zrobic. Pytam sie o cene a tam 20zl. Zrobili od reki a spaw na dodatek wyszlifowali. Pytam sie co tak tanio bo konkurent bierze 80zl to mnie chlopaki wysmiali. Mowia ze na tych 20zl wystarczajaco zarabiaja.

Co do cen to wiem jakie sa ceny bo kiedys pracowalem w takim zakladzie. I nie mow mi ze gaz czy drut jest drogi bo taka butla czy drut starczaja na naprawde dlugo a branie 80zl za pekniecie 2cm jest smieszne. On przy jednym zakupie drutu czy gazu wyda 1000zl a na nich zarobi 5000zl z takim przelicznikiem Juz nie mowiac o tym ze co niektorzy to by z czlowieka skore zdarli tylko po to zeby zarobic zlotowke wiecej. Wiec pozdrawiam wszystkich "tratnych" co im za 50zl nie oplaca sie spawac pekniecia dwu-centymetrowego bo przeciez gaz czy drut sprowadzaja z marsa. A gdzie czlowieka potrzeba?

Odp: Spawacz aluminium Radom
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 01, 2012, 17:32:19 pm »

Offline centurion

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
Dowiedzialem sie ze zaklad 2km odemnie ma palniki do spawania aluminium
No to jak jechali palnikami i spoiwem to tak samo byś sobie tanio zrobił. Spoiwo na allegro pod palnik kupisz. To raczej jest lutowaie nie spawaniem Tigiem czy MigMagiem. Pomyliłeś pojecie zalanie a zespawanie. Taksamo jakbys kitem to przyozdobił.
Caro minus odbudowa na wypasie. Części na stanie czas na pakowanie.

Odp: Spawacz aluminium Radom
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 01, 2012, 20:53:35 pm »

Offline bear2493

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro +
Nie wiem czym spawali. WIem ze zespawane jest bardzo dobrze i jestem zadowolony