Autor Wątek: jakie głośniki na przód oraz tył w caro minus  (Przeczytany 4537 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jakie głośniki na przód oraz tył w caro minus
« dnia: Wrzesień 04, 2012, 15:11:16 pm »

Offline pkpintercity

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 232
    • poldorover 1,4 16V
Witam chciałem się was zapytać jakie mogę wrzucic głośniki do przodu w miejsce seryjnych bez robienia paneliitp.p czy wejda wieksze niz te co seria byla to byly 100mm o ile się nie mylę a druga sprawa co wrzucic do tylu w sensie , tam gdzie sa te male kratki w polce bo bas mam JBL http://allegro.pl/tuba-basowa-jbl-1214t-wzmacniacz-magnat-neon-i2602604512.html  plus wzmacniacz z JBL radio z alpine kupie tylko nie wiem z tych 2 rzeczy co kupic poradzicie cos , z góry serdecznie dziekuję za pomoc
na przód myslalem cos takiego : http://allegro.pl/glos-hertz-dcx-100-wysylka-gratis-sklep-w-wa-i2581999999.html
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2012, 15:20:29 pm wysłana przez pkpintercity »

Odp: jakie głośniki na przód oraz tył w caro minus
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 04, 2012, 15:24:44 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
w miejsce serii wchodzą 130mm bodajże i tyle w tym temacie ... niestety to nie daje rady :D moim zdaniem, sam mam 160mm z przodu i już czuć różnicę sporą, Co do tyłu niestety nie pomogę Ci, niech inni się wypowiedzą
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: jakie głośniki na przód oraz tył w caro minus
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 04, 2012, 15:41:42 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Też poleciłbym dać 13 pod seryjne maskownice, ale jak chcesz koniecznie 10cm, to zarówno na przód jak i tył ( na 90% tam też są miejsca pod 10cm ale nie jestem pewny więc niech ktoś potwierdzi ) to zamiast tych Hertzów poleciłbym od siebie:
http://allegro.pl/glosniki-samochodowe-3droz-oryginal-diora-gdk1007-i2585378266.html
Dużo lepsze parametry, a droższe dosłownie symbolicznie

Odp: jakie głośniki na przód oraz tył w caro minus
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 04, 2012, 15:48:32 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Ten głośnik to chińszczyzna, a nie żadna diora.
Btw. widzę, że zaczynasz od dupy strony, bo głośniki 10cm i tuba w bagażniku nie ma prawa dobrze zagrać, co najwyżej tłuc...
A w Caro panele na przód to akurat nie jest taka trudność, rozumiem, jakbyś miał Plusa bo tam kieszeń jest połączona. 165mm odseparowane na przód to podstawa. :)
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: jakie głośniki na przód oraz tył w caro minus
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 04, 2012, 15:56:54 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Ten głośnik to chińszczyzna, a nie żadna diora.


Też tak słyszałem, ale stosunek cena/parametry bardzo korzystny no i chociaż nazwa Polska

Odp: jakie głośniki na przód oraz tył w caro minus
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 04, 2012, 16:07:23 pm »

Offline Jaro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 718
  • Ukryta opcja niemiecka
    • Caro Orciari OHV
Jak chcesz mieć do porządku to wygłusz drzwi, zrób/kup panele i włóż jakieś sensowne 165mm, wypieprz tubę i zrób skrzynkę na suba. Naprawdę warto, moim zdaniem wszystko inne to strata czasu i pieniędzy.
LOW & SLOW

Odp: jakie głośniki na przód oraz tył w caro minus
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 04, 2012, 19:32:41 pm »

Offline pkpintercity

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 232
    • poldorover 1,4 16V
aha oka nie nie bede tym jak debil napierzprzał , tylko chodzi zachowanie wysokich dzwiękow i basu zeby to nie buczało 13  na przod a tył tuba zostanie no trudno tylko do tej tuby cos trzeba dolozyc a szkoda mi tej polki ciąc

Odp: jakie głośniki na przód oraz tył w caro minus
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 04, 2012, 20:01:43 pm »

Offline Jaro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 718
  • Ukryta opcja niemiecka
    • Caro Orciari OHV
"Żeby nie buczało" i wożenie tuby w bagażniku kłóci się ze sobą, bo tuba jedyne co potrafi, to buczeć. Papierowy walec to nie jest idealna zabudowa dla subwoofera, uwierz mi. Piszesz jeszcze, że chcesz walnąć głośniki w tylną półkę. Po co? Żeby była już totalna kakofonia?

Poczytaj sobie to:

http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCarAudioFAQ01beta.pdf

Tu są absolutne podstawy, warto poświęcić trochę wieczoru i się doedukować. Zamiast wypieprzać kasę na "jajka" do tylnej półki i głośniki 13cm, dozbieraj parę groszy na chociażby najtańsze maty do drzwi, panele z MDF (można kupić wysyłkowo w Basserze, sam takie mam i są dobrej jakości, chociaż warto przerobić mocowania) i głośniki 165mm na przód. Suba z tuby nie musisz wywalać, policz sobie w BassBoxie objętość i zmontuj skrzynkę z MDF, to nic trudnego.
LOW & SLOW

Odp: jakie głośniki na przód oraz tył w caro minus
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 06, 2012, 22:22:14 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Nosz, nie wierze... Jaro ode mnie pokłony, nie wierze ze to tutaj widze, ktos poleca FAQ, no normalnie szacun !!

I nie koneicznie z MDF, bo szkoda kasy :) Dobry wiór 22mm daje rady swietnie i kosztuje raz mniej :)


I czytaj co kolega wyzej pisze bo nic dodac nic ujac...


Kiedy WY w koncu zaczniecie doceniac swoje samochody i szanowac siebie?

Od kiedy to siedzisz tyłem do telewizora ze chcesz montować głośniki w półce?
  • Jef
  • Czaku

Odp: jakie głośniki na przód oraz tył w caro minus
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 26, 2012, 22:20:46 pm »

Offline pkpintercity

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 232
    • poldorover 1,4 16V
aha , dobra nie chce mi sie bawic w wygłuszanie trudno , do przodu wsadze 130mm za przeproszeniem wale te 165mm tylko powiedzcie mi czy na 100% wejda w oryginalne maskownice no chyba ze je wywalic i te zalozyc co daja z glosnikami , jesli tyłem do telewizora to czemu seryjnie dawali nie mowcie ze to jakis glupek bo byl temu jakiś cel;p

Odp: jakie głośniki na przód oraz tył w caro minus
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 26, 2012, 22:31:27 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
aha , dobra nie chce mi sie bawic w wygłuszanie trudno , do przodu wsadze 130mm za przeproszeniem wale te 165mm tylko powiedzcie mi czy na

Rób, jak chcesz, ale między 165mm, a 130mm jest ogromna przepaść. Zresztą 130mm zdaje się nie pasują w seryjne maskownice. :)
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: jakie głośniki na przód oraz tył w caro minus
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 27, 2012, 13:55:07 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Nie pasują ale się mieszczą, trzeba pokombinować z mocowaniem i powiększyć otwór na głośnik, ja wyżynałem dokładnie te paski aby nie zasłaniały. Długo się zeszło. Dobre 13" z tweeterami zagrają nieźle, ale większy głośnik da lepszy efekt.

No ale skoro koledze "nie chce się bawić w wygłuszenie" to chyba nie ma sensu go przekonywać do czegokolwiek sensownego.

I tak wszystko zostało chyba powiedziane..
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .