Autor Wątek: LPG - II GEN odcięcie wtrysku  (Przeczytany 8344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LPG - II GEN odcięcie wtrysku
« dnia: Wrzesień 12, 2012, 23:51:38 pm »

Offline michau

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1651
  • rover team
Witam. Jestem na etapie podlączenia LPG z 1.6 na 1.4 rovera.
Wszystko ok, odciecie wtryskow zrobilem wpinajac sie w kabelek idacy do wtryskow, jednak slyszalem ze ma to byc przez przekaźnik, musi on byc czy nie? W instrukcji oblugi jest zawarte ze są kable do ew odciecia wtryskow, tak sie wpialem ale moge to tak zostawić?
Drugie pytanie ,wydaje mi sie ze po wylaczeniu zaplonu gaz jest dalej podawany do przystawki, o co chodzi? podpiete wszystko chyba tak jak byc powinno[a raczej tak jak bylo]... ?nie jestem pewien, musze kupic nowa barylke i zarobic przy "wlocie" gazu do parownika bo to moze tam ale tak mi sie wydawalo ze dalej podaje mimo wylaczonego zaplonu, w sumie kable od zasilania sterownika itpo nie byly ruszane i chodzi wszystko teoretycznie jak wczesniej ale nie jestem pewien . prosze o porady ;)
instalacja landi les 98
in garage : 1.4 16v, 1.5 8v  1.6 16v, 1.8 16v VVC, 2.0 OHC, 2.0DOHC
czy da się więcej? ;)

Odp: LPG - II GEN odcięcie wtrysku
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2012, 18:17:11 pm »

Offline michau

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1651
  • rover team
dzieki za pomoc, wiedzialem że można tutaj na to liczyć :*
in garage : 1.4 16v, 1.5 8v  1.6 16v, 1.8 16v VVC, 2.0 OHC, 2.0DOHC
czy da się więcej? ;)

Odp: LPG - II GEN odcięcie wtrysku
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 13, 2012, 18:58:06 pm »

Offline jondrownik

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 GLE 91r
Ja Ci nie pomogę.
Ale mam nadzieje że koledzy z forum tak.
Wystarczy poczekać cierpliwie.
Ale polecam zapytać KGB.
Jest: Caro MR91 1.6GLE
         WSK 125 M06B3 rocznik 81
http://www.youtube.com/watch?v=tuVhH_s1KiM&feature=youtu.be

Odp: LPG - II GEN odcięcie wtrysku
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 13, 2012, 19:43:46 pm »

Offline michau

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1651
  • rover team
dobra juz odciecie na przekaźniku sam wykminilem, ide zamontowac, jednak pytanie czy tak to moze byc?
in garage : 1.4 16v, 1.5 8v  1.6 16v, 1.8 16v VVC, 2.0 OHC, 2.0DOHC
czy da się więcej? ;)

Odp: LPG - II GEN odcięcie wtrysku
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 13, 2012, 20:04:32 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
no i nastepna placzaca dziewczynka,
jezeli dobrze podlaczyles ,to gaz po wylaczeniu zasilania po stacyjce, nie jest podawany,
jezeli pomyliles staly plus z plusem po stacyjce to elektrozawory beda podlaczone caly czas - co oczywiscie latwo sprawdzic zwyklym miernikiem napiecia,

nie wiem po co wsadzac takiego antyka jak landi 98 - moze byc problem ze znalezieniem dzialajacego programu i schematow,

a co o odciecia wtryskow to trzeba dac 4 przekazniki ,bo z kompa wychodza 4 przewody sterujace (polaczone sa zworami wewnatrz ECU,
chyba ze sobie nowa wiazke stworzysz ,albo jednym przekaznikiem odetniesz 4 przewody na raz przy calym ECU
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: LPG - II GEN odcięcie wtrysku
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 13, 2012, 20:11:55 pm »

Offline michau

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1651
  • rover team
ale ja tego nie wsadzam tylko jest i podlaczam pod nowy silnik ;)
jezeli dobrze podlaczyles ,to gaz po wylaczeniu zasilania po stacyjce, nie jest podawany,
jezeli pomyliles staly plus z plusem po stacyjce to elektrozawory beda podlaczone caly czas - co oczywiscie latwo sprawdzic zwyklym miernikiem napiecia,
no widzisz, akurat tego nie ruszalem ale cos jest nie tak, sprawdze ;)
a co o odciecia wtryskow to trzeba dac 4 przekazniki ,bo z kompa wychodza 4 przewody sterujace (polaczone sa zworami wewnatrz ECU,
chyba ze sobie nowa wiazke stworzysz ,albo jednym przekaznikiem odetniesz 4 przewody na raz przy calym ECU
to jakim cudem rozcialem jeden kabel idacy do wtryskiwaczy [wspolny] i po jego odcieciu wtryski przestaly pracowac, podpialem na "krotko" do centralki na jej niby odcięcie i wszystko hula, ale zrobie na przekaźniku bo inaczej lipa bedzie moim zdaniem
in garage : 1.4 16v, 1.5 8v  1.6 16v, 1.8 16v VVC, 2.0 OHC, 2.0DOHC
czy da się więcej? ;)

Odp: LPG - II GEN odcięcie wtrysku
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 13, 2012, 20:17:32 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie wiem ,moze masz inna wiazke ,ale jak cialem kable,zeby podlaczyc staga4 to byly 4 zolte przewody ,kazdy z paskiem w innym kolorze,
moze pozniej sie schodza w jeden i odcinales na tym laczeniu,
glupie by to bylo ,ale to w koncu angole robily  ,to madre nie musi byc :p
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: LPG - II GEN odcięcie wtrysku
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 13, 2012, 20:25:09 pm »

Offline michau

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1651
  • rover team
ja rozcialem brazowy z rozowym paskiem ktory wg schematu idzie od kompa do przekaźnikow pod kompem, a potem z przekaźnikow do kazdego wtrysku [wspolny kabel], i dziala no dobra ide podlaczac przekaźnik zdam relacje co i jak :)
in garage : 1.4 16v, 1.5 8v  1.6 16v, 1.8 16v VVC, 2.0 OHC, 2.0DOHC
czy da się więcej? ;)

Odp: LPG - II GEN odcięcie wtrysku
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 13, 2012, 20:30:53 pm »

Offline mikolaj211

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 53
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez abimex
Nie wiem jaką masz instrukcję, ja znalazłem fajny opis do instalki po Polsku, łopatologicznie jaki kabel gdzie. Może się przyda, chyba, że już to masz :).
http://wyslijto.pl/plik/61g7ametxg

KGB, tak jak Michau mówi, instalka jest antyczna, natomiast muszę przyznać, że problemów nie sprawia żadnych, trochę mnie nastraszyłeś jedynie, że może być problem z ustawieniem u gazownika (bo chodzi o moje auto  w tym temacie).

Odp: LPG - II GEN odcięcie wtrysku
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 13, 2012, 20:37:54 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ja rozcialem brazowy z rozowym paskiem ktory wg schematu idzie od kompa do przekaźnikow pod kompem
to pewnie odciales zasilanie,
w sumie tez tak mozna ,ale wtedy nie podlaczysz emulatora - jezeli nie lapie bledu rozlaczonych wtryskow ,to mzoesz tak zostawic


może być problem z ustawieniem u gazownika
no wlasnie roznie z tym podlaczaniem tych starych kapci wyglada,
jezeli gazownik bedzie  mial stary program i starego lapka to jest szansa ,ale poza DOSem to raczej sie nie da
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: LPG - II GEN odcięcie wtrysku
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 13, 2012, 23:39:34 pm »

Offline michau

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1651
  • rover team
to pewnie odciales zasilanie,
w sumie tez tak mozna ,ale wtedy nie podlaczysz emulatora - jezeli nie lapie bledu rozlaczonych wtryskow ,to mzoesz tak zostawic
no wlasnie pytam o to bo nie mam pojecia, kumpel w sumie tak ma zrobione w roverku i lata to bez problemu ;) tutaj odcialem wtryski troche po swojemu, na przekaźniku ale wszystko dziala jak nalezy i to się liczy :)
gaz na pewno trzeba bedzie ustawic, dziala przelacza sie ale jest problem podczas zejscia z obrotow [rover szybciej z nich schodzi niz wczesniejszy abimex] poza tym wszystko jest ok ;) co do syczenia to sa dwie mozliwosci - brak masy na elektryce [jeden kabel sie zaplatal i nie podpialem] i mozliwe ze przez to, a drugie to po prostu zamontowalem nowa barylke na koncowce przewodu wchodzacej do parownika, teraz jest wszystko git :) dziala jak nalezy ;)
co do regulacji juz kompem to mowie ja sie w to nie bawie bo nie umiem i nie mam czym, trzeba do gaziarza..
in garage : 1.4 16v, 1.5 8v  1.6 16v, 1.8 16v VVC, 2.0 OHC, 2.0DOHC
czy da się więcej? ;)

Odp: LPG - II GEN odcięcie wtrysku
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 17, 2012, 20:57:45 pm »

Offline mikolaj211

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 53
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez abimex
Zrobię mały odkop. Instalacja niby dobrze chodziła w roverze, pomijając szerszy opis teraz jest tak, że dioda od instalki mruga co kilkanaście sekund, nawet na wyłączonym zapłonie. Choć opinie w internecie różne, to prawdopodobnie jest to uwalona centralka. Używana na allegro to koszt około 100zł, moim zdaniem bez sensu.

Myślę nad zakupem innego sterownika, co myślicie o Bingo M? Jeśli kupię takie coś http://allegro.pl/e4-uklad-sterujacy-komplet-kme-bingo-m-ac-stag-i2853347481.html to bez problemu wszystko będzie działać, bez zakupu dodatkowych rzeczy? Parownik, butla i reszta zostaje moja? Ile może powiedzieć gazownik od montażu i regulacji czegoś takiego?

Ew proszę o polecenie innej instalacji w podobnej cenie. Widzę np jeszcze autronica al700 nie wiele drożej (nie dalej jak 3 msc temu oddałem na złom inne auto ze sprawną instalacją właśnie al700, bez komentarza zostawię swoją głupotę).

Chyba, że ktoś ma jakiś pomysł jak naprawić to co mam.

Pozdrawiam!

Odp: LPG - II GEN odcięcie wtrysku
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 17, 2012, 21:16:02 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
bingo M lub stag100/stag50+przekaznik bedzie dobre,
al700 nie bierz - drozszy i slabszy (w kazdym razie nei lepszy),
jezeli masz brac cos drozszego to stag100 ,bo bedziesz mial wskazanie ilosci gazu w zbiorniku na 4 diodach
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: LPG - II GEN odcięcie wtrysku
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 17, 2012, 21:22:38 pm »

Offline mikolaj211

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 53
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez abimex
Stag 100 droższy o 15zł od bingo m, 25zł od staga 50, czyli różnica praktycznie żadna, jeśli jest on rzeczywiście najlepszy w nich wszystkich, to chyba się zdecyduję na niego.
Ile może kosztować montaż tego? Może ktoś zna DOBREGO gazownika z okolic Częstochowy?

Odp: LPG - II GEN odcięcie wtrysku
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 17, 2012, 23:33:57 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
stag100 ma jeden wbudowany przekaznik do odciecia wtryskow i ma pelne wskzanie stanu ,a poza tym nie rozni sie mozliwosciami od stag50,
co do podlaczenia,to sam sobie nie poradzisz ?
daja kolorowa instrukcje podlaczenia ,raptem kilka przewodow trzeba przylutowac
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: LPG - II GEN odcięcie wtrysku
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 18, 2012, 11:58:47 am »

Offline Szyna

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lanos HB 1.5 16V
stag100 ma jeden wbudowany przekaznik do odciecia wtryskow i ma pelne wskzanie stanu
Sory ze sie wtrace, ale jezeli mam teraz bingo M ktore wskazuje tylko rezerwe, to przy zmianie na stag 100 musialbym cos zmieniac przy elektrozaworze przy butli, a wlasciwie przy jego wskazniku?

Odp: LPG - II GEN odcięcie wtrysku
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 19, 2012, 01:31:48 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
czyjnik przy butli musialbys zmienic - nie jestem pewny,czy jest w zestawie ,ale chyba tak,
jednak majac bingoM nie warto zmieniac calej elektroniki,
mozna poszukac samego wskazania ,kiedys byly na alledrogo po ~50pln wskazniki o duzej ilosci diod,
ale kiedys to wogole bylo wiecej fajnej drobnej elektroniki na alledrogo ,jak te wskazniki ilosci ,wskazniki AFR ,obrotomierze ,a teraz jakas posucha  w tych sprawach
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: LPG - II GEN odcięcie wtrysku
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 25, 2012, 15:29:20 pm »

Offline mikolaj211

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 53
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez abimex
Jeszcze jedno pytanie, podobno powinno być jakieś podgrzewanie kolektora, u mnie to jest niby nie podłączone i przez to nie będzie zimą chodzić na gazie, wie ktoś coś o co chodzi mniej więcej?

Odp: LPG - II GEN odcięcie wtrysku
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 26, 2012, 09:35:17 am »

Offline Szyna

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lanos HB 1.5 16V
kolektor z tego co wiem sam sie nagrzewa i to w miare szybko sonda lambda co najwyzej moze byc podgrzewana i to nie we wszsytkich poldkach (plus bosch i gsi z tego co pamietam no i roverki)

Odp: LPG - II GEN odcięcie wtrysku
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 26, 2012, 15:44:39 pm »

Offline markus

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 242
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez caro plus 1998 - 1,6 GSI mpi
Ja w GSI mam jednoprzewodowa czyli bez podgrzewania.