Autor Wątek: "przejściówka" światła drogowe  (Przeczytany 3710 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

"przejściówka" światła drogowe
« dnia: Wrzesień 13, 2012, 13:01:34 pm »

Offline joanna1684

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 111
    • POLONEZ przejściówka
czy przepalona żarówka kontrolki świateł drogowych może skutkować nie dopalaniem się świateł środkowych?


Odp: "przejściówka" światła drogowe
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2012, 14:03:19 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
co znaczy "nie dopalaniem"?
kontrolka raczej nie ma nic wspólnego ze świeceniem świateł...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: "przejściówka" światła drogowe
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 13, 2012, 14:07:39 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
jeśli światła nie działają to najprawdopodobniej wina przekaźnika chyba że gdzieś jest zwarcie lub przerwany obwód.
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: "przejściówka" światła drogowe
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 13, 2012, 23:19:14 pm »

Offline joanna1684

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 111
    • POLONEZ przejściówka

światła mijania przełączając się na drogowe ale nie zapalają się dalekosiężne (środkowe oczy) o ile to dobrze nazywam  i nie pali się kontrolka długich



Odp: "przejściówka" światła drogowe
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 13, 2012, 23:38:32 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
czyli zaraz w przejściówce, po przełączeniu na długie działa osobny przekaźnik, czyli gdy na mijania jest zepsuty przekaźnik to długie i tak się włączą ... sprawa wygląda podobnie na odwrót zły przekaźnik od długich światła mijania działają. Z tymże nie rozumiem stwierdzenia "środkowe oczy" ponieważ w przejściówce z tego co kiedyś ogarniałem u siebie gdy przełącza się na długie to wszystkie cztery oczy się zapalają (zewnętrzne świecą mocniej, a wewnętrzne sie zapalają) z tymże działa to na osobnym przekaźniku, więc siłą rzeczy wydaje mi się że jeśli coś byłoby nie tak z przekaźnikiem to i zewnętrzne przestały by świecić (nie pamiętam w 100% czy tak jest na pewno) ... więc wychodziłoby że możliwe że coś nie tak z wewnętrznymi oczami jest... Ale sprecyzuj lepiej, zewnętrzne świeca normalnie czy może mocniej przy włączeniu długich?
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: "przejściówka" światła drogowe
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 14, 2012, 00:01:25 am »

Offline Maxiu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1062
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro MR 91
Asia a jak przyciągniesz dźwignie do siebie to zapalają się drogowe?
FSO Polonez Caro 1.6 k16 :) lpg 92' L-46
4 elektryczne szyby , wspoma, lusterka elektryczne, podgrzewane, IG Standard podgrzewane, podłokietnik
były #1935

Odp: "przejściówka" światła drogowe
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 14, 2012, 00:07:36 am »

myambo

  • Gość
Zapewne chodzi o drogowe, długie czy jak je tam zwał. Na 90 % winny przekaźnik, otworzyć maskę  i to będzie 2 albo 3 od szyby, zobaczyć i wyczyścić styki. Na postoju włącz zapłon, i zapal długie, wyłącz>włącz - czy słychać działanie przekaźnika (nie da się go nie usłyszeć) ?
Sprawdzić bezpieczniki. Reszta to może być coś z pająkiem. U mnie była taka sytuacja, że wysunął się jeden z przewodów dochodzących do przekaźnika i także było brak długich.

Światłą mijania nie zmieniają się na drogowe, drogowe zapalają się osobno, dalekosiężne to całkiem inna bajka  :P
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2012, 00:19:05 am wysłana przez JohnM »

Odp: "przejściówka" światła drogowe
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 14, 2012, 00:32:35 am »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
zapalają się może osobno ale wszystkie cztery, w zewnętrznych dodatkowo załącza się drugi żarnik ... przez co powinny świecić mocniej ...

Co do przekaźnika to ciekawe ale jeszcze nigdy w wnętrza auta nie udało mi się usłyszeć przekaźnika ;). Sprawdz jeszcze poganiacz :) jak napisał Maxiu
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: "przejściówka" światła drogowe
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 14, 2012, 07:51:42 am »

myambo

  • Gość
No może i tak, ale mowa jest o tym że w ogóle nie świecą "długie", chociaż z tego co napisane, ciężko cokolwiek przypuszczać.

A co do przekaźnika, jak pisałem nie da się go nie usłyszeć, zgaś silnik, włącz zapłon i bankowo usłyszysz cyknięcia, chyba że masz poważny problem ze słuchem  ;)

Odp: "przejściówka" światła drogowe
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 14, 2012, 09:22:30 am »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
z auta na 100% nie usłyszę :P te przekaźniki nie chodzą tak głośno ... u mnie słychać tylko przekaźnik od świec żarowych ten od kontrolki i ten od podgrzewania :D bo on to chodzi głośno moim zdaniem 2 albo i 3 razy głośniej od tego normalnego małego przekaźniczka .... A problemów ze słuchem hmm wydaje mi się że nie mam :D badania wyszły mi bardzo dobrze :P. mam tylko dodatkowe wygłuszenie w aucie :P na ścianie grodziowej :P.
Ale z tego co kojarzę u mnie jest to inaczej chyba rozwiązane ... jak padł mi przekaźnik z długich to automatycznie i mijania przestawały świecić ... wyglądało to tak :D jadę w nocy zapalam długie albo poganiacza używam i robi się przed oczami czarno jak w d... :D bo u mnie prąd z mijania odłącza podczas przełączania na długie ... po co mają brać prąd dwa obwody ... a jak wyłączałem długie to mijania znowu świeciły :P od taka ciekawostka :P do tego dodam jeszcze iż w aucie nie było nic grzebane przy tym od nowości :P
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: "przejściówka" światła drogowe
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 14, 2012, 22:59:00 pm »

Offline joanna1684

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 111
    • POLONEZ przejściówka
światła mijania działają zapala się den drugi żarnik świecą mocniej, cykanie przekaźnika słychać. Z tego co piszecie to mają  cykać dwa ?

teraz nie wiem czy słyszałam jeden czy dwa


Odp: "przejściówka" światła drogowe
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 14, 2012, 23:10:26 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
nie, nie nie troche pewnie pogmatwaliśmy :) cykać ma jeden przekaźnik :) bo światła długie są na jednym przekaźniku, skoro zewnętrzne zapalają się mocniej a wewnętrzne wogóle to szukał bym przyczyny dlaczego, wydaje mi się że one są ze sobą połączone ... więc jedyna opcja to spalony żarnik, albo utleniony, przecięty przewód, sprawdź jak możesz czy dochodzi prąd do nich :)
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: "przejściówka" światła drogowe
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 14, 2012, 23:23:29 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
mają cykać dwa przekaźniki, załączający się od długich i wyłączający się od krótkich świateł.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: "przejściówka" światła drogowe
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 15, 2012, 00:34:39 am »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
no dobra :D o tym nie pomyślałem :) fakt :D nie załapałem że skoro cyka przy włączaniu to i przy wyłączaniu też :)
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: "przejściówka" światła drogowe
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 15, 2012, 12:42:00 pm »

Offline McPacky

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro+ GLI
Przejściówka ma jeden przekaźnik od świateł mijania i jeden przekaźnik wspólny od wszystkich 4 świateł drogowych - dopiero w skrzynce bezpieczników jest mostek i podział: bezpiecznik C drogowe zewnętrzne, bezpiecznik D drogowe wewnętrzne.  kontrolka jest podłączona do wewnętrznych. Jeśli zewnetrzne zmieniają się prawidłowo to pogmerałbym w bezpiecznikach -konkretnie ozn D
Optymista widzi światełko w tunelu, pesymista widzi nadjeżdżający pociąg, ślepy nie widzi nic, a maszynista widzi trzech idiotów na torach...

oƃǝuɹɐuoɾɔɐʇs po ʎzsɾǝıuɾɐɟ ʇsǝɾ doʇdɐl oƃǝzɔɐlp oʇo

Odp: "przejściówka" światła drogowe
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 15, 2012, 21:57:51 pm »

Offline joanna1684

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 111
    • POLONEZ przejściówka
Przejściówka ma jeden przekaźnik od świateł mijania i jeden przekaźnik wspólny od wszystkich 4 świateł drogowych - dopiero w skrzynce bezpieczników jest mostek i podział: bezpiecznik C drogowe zewnętrzne, bezpiecznik D drogowe wewnętrzne.  kontrolka jest podłączona do wewnętrznych. Jeśli zewnetrzne zmieniają się prawidłowo to pogmerałbym w bezpiecznikach -konkretnie ozn D

przekaźniki są z mostkowe (jest kabelek od spodu który łączy jeden z drugim)
 
bezpieczniki sprawdzone miernikiem wszystkie całe, przekaźniki podmieniałam na inne (mam ich trochę)

Odp: "przejściówka" światła drogowe
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 15, 2012, 22:48:22 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
przekaźniki są z mostkowe (jest kabelek od spodu który łączy jeden z drugim)
mostkowe jest zasilanie i pewnie masa cewki.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: "przejściówka" światła drogowe
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 16, 2012, 01:08:47 am »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
zaraz a jak światła są zrobione w przejściówce? Czy długie nie są połączone ze sobą razem? w sensie lewe oba razem i prawe oba razem? bo jeśli nie to trzeba szukać po kablach gdzie prąd nie idzie
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)