Autor Wątek: Nie mogę ustawić wolnych obrotów na LPG  (Przeczytany 3640 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nie mogę ustawić wolnych obrotów na LPG
« dnia: Listopad 08, 2012, 16:52:29 pm »

Offline Łukasz_ERW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 372
  • Płeć: Mężczyzna
Pacjent: rover w polonezie, gaz na śrubie.
Niskie obroty na gazie na poziomie 600-800 i nie idzie ich podnieść regulując reduktor. Czy kręcę w jedną, czy w drugą to mogę zrobić co najwyżej gorzej. Wcześniej było dobrze, ale stopniowo się pogarszało. Teraz po zdjęciu nogi z gazu (np. dojeżdżając do świateł) przeważnie zgaśnie. Co z tym zrobić?

Odp: Nie mogę ustawić wolnych obrotów na LPG
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2012, 16:55:17 pm »

Offline wawrzyniec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN C+ 2.0 DOHC 1998
Nie ciągnie Ci przypadkiem gdzieś lewego powietrza? Masz stabilne te wolne obroty czy raz jest gorzej a raz lepiej? Powąchaj czy z rury wydechowej nie śmierdzi gazem - może mieszanka jest za bogata.
- To jesteś fanem polsko - włosko - koreańskiej motoryzacji

Odp: Nie mogę ustawić wolnych obrotów na LPG
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2012, 16:56:46 pm »

Offline Maxiu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1062
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro MR 91
Filtr gazu kiedy wymieniałeś?
FSO Polonez Caro 1.6 k16 :) lpg 92' L-46
4 elektryczne szyby , wspoma, lusterka elektryczne, podgrzewane, IG Standard podgrzewane, podłokietnik
były #1935

Odp: Nie mogę ustawić wolnych obrotów na LPG
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2012, 16:57:00 pm »

Offline zacekpl

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 723
  • Płeć: Mężczyzna
  • Maniak RWD
    • PN 1.8 VVC '95/Sierra 2.0 '91/BMW 7 3.0 '92/ Opel Senator 2.6 92'
Chyba jest przy przepustnicy taka sruba która można regulować położenie początkowe przepustnicy. Popatrz i cos pokombinuj, a mieszanke najlepiej ustaw na analizator.

Odp: Nie mogę ustawić wolnych obrotów na LPG
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 08, 2012, 20:31:34 pm »

Offline Łukasz_ERW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 372
  • Płeć: Mężczyzna
No nie są te obroty zbyt stabilne, ale gdzie miałby lewiznę łapać? I śmierdzi gazem właśnie... Ale w golfie też tak mam i chodzi. Filtr nie jest stary.

Odp: Nie mogę ustawić wolnych obrotów na LPG
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 08, 2012, 20:55:26 pm »

Offline wawrzyniec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN C+ 2.0 DOHC 1998
Chodzi Ci dobrze na benzynie? Trzyma wolne obroty? Nie masz przypadkiem problemów z odpalaniem na LPG (nie pali od strzała, trzeba wciskać pedał gazu przy rozruchu)?

Lewego powietrza szukał bym od miksera LPG do głowicy, dodatkowo trzeba sprawdzić podciśnienia podpięte do kolektora dolotowego (serwo, gruszka podciśnienia w Plusie). Jest taka metoda na dezodorant, psika się po podejrzanych miejscach i patrzy czy zmieniają się obroty.

Zapach gazu może świadczyć o za bogatej mieszance. Można spróbować skręcić go na registrze i dopiero kręcić na parowniku (robił bym to dopiero gdybym był pewny że nie ciągnie lewego powietrza).
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2012, 20:57:23 pm wysłana przez wawrzyniec »
- To jesteś fanem polsko - włosko - koreańskiej motoryzacji

Odp: Nie mogę ustawić wolnych obrotów na LPG
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 08, 2012, 20:57:34 pm »

Offline Maxiu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1062
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro MR 91
Po zatkaniu wlotu poowietrza (przy puszce) od razu gaśnie, jeżeli było ok wczesniej, a zaczyna się pogarszać i regulacje na parowniku nic nie dają to istnieje podejrzenie, że membrany w parowniku umierają.
FSO Polonez Caro 1.6 k16 :) lpg 92' L-46
4 elektryczne szyby , wspoma, lusterka elektryczne, podgrzewane, IG Standard podgrzewane, podłokietnik
były #1935

Odp: Nie mogę ustawić wolnych obrotów na LPG
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 08, 2012, 21:20:21 pm »

Offline Łukasz_ERW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 372
  • Płeć: Mężczyzna
Na benzynie chodzi dobrze, z tym, że obroty może trochę falują i mogłyby być może ciut wyższe. Na benzynie jest taki problem, że zimny pali i gaśnie kilka razy zanim zacznie chodzić, a jak chce się ruszyć zimnym to też gaśnie - tutaj podejrzenie pada na czujnik temperatury. No i za mocny to on nie jest ani na gazie, ani na benzynie.

Na gazie pali nieźle, nie strzela przy tym, ale jak jest zimniej trzeba parę razy zakręcić. Dodanie gazu może i pomaga trochę.

W sumie może i jest za bogato, bo jak przerywał/szarpał to myślałem, że może jest zbyt ubogo i trochę na registrze odkręciłem. A winne okazały się świece.

Gdyby przewody podciśnieniowe od gruszki były nieszczelne to regulacja nawiewów działałaby normalnie? Bo działa.

Odp: Nie mogę ustawić wolnych obrotów na LPG
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 08, 2012, 21:28:24 pm »

Offline wawrzyniec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN C+ 2.0 DOHC 1998
Ja miałem problem z lewym powietrzem które dostawało się przewodem od sterowania nawiewami. Działały normalnie z tego co pamiętam.
- To jesteś fanem polsko - włosko - koreańskiej motoryzacji

Odp: Nie mogę ustawić wolnych obrotów na LPG
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 10, 2012, 23:17:21 pm »

Offline Łukasz_ERW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 372
  • Płeć: Mężczyzna
Po zatkaniu dolotu gaśnie od razu. Pali na gazie ciężkawo, raczej trzeba dodać gazu nogą, chyba, że jest rozgrzany. Brat jakoś to ustawił i jest w miarę.