Autor Wątek: ustawienia staga 100 w boschu gli  (Przeczytany 2572 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ustawienia staga 100 w boschu gli
« dnia: Listopad 28, 2012, 17:42:01 pm »

Offline barton

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 84
Witam ponownie...

Byłem na regulacji gazu, gaziarz raczej z tych dobrych.

Ustawił mi wszystko i nawet zaczęło to jeździć, aleee

1. Jadę sobie 100km/h na czwórce, zrzucam nogę z hamulca i hamuje silnikiem, naciskam gaz i się zaczyna dławić, jakby go zalewało, po chwili zaczyna jeździć normalnie i do momentu jak znowu puszczę gaz wszystko jest naprawdę super

2. Po przełączeniu na benzyne śmierdzi benzyną z wydechu jak jasna cholera :)

3. Po podłączeniu pod kompa boscha wypluwa sonda zwarta do masy, po przełączeniu na benzyne błąd znika, po przełączeniu na gaz się pojawia.

na dodatek nie odłączył zbierania sygnału tps - a podobno w polonezach się to wyłącza ?

Pojutrze będę miał kabel do tego staga to sobie bym poprzestawiał, tylko nie wiem co :) Na benzynie chodzi ładnie, odpala od strzała, ma wolne obroty ładne i na zimnym i na ciepłym , tylko po prostu śmierdzi.

Odp: ustawienia staga 100 w boschu gli
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2012, 18:37:17 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
1. wyglada na to jakby cutoff ustawil za mocne ,ale skoro TPS nie podlaczyl ,to rzeczywiscie moze go zalewac ,bo attuator wedruje w kosmos - tak glosno mysle

2. na bogato przechodzi bo 3...
3. akurat boscha najlepiej emulowac na mase ,bo lapie blad i nie zmienia mapy  - jednak mieszanke wzbogaca zanim ten blad zlapie i dlatego 2...

jezdizl ten gaziarz z toba i podlaczonym laptokiem ?
bo wyglada na to jakby ci goowniano to ustawil,
krokowiec nie ograniczony jak trzeba ,emulacja na pale MASĄ (jakby sie postarac to mozna mu zarzucic jakis przebieg ,bo stag ma oscyloskop i da sie dobrac,
w sumie to bosch jest na tyle tolerancyjny ,ze u emulacje AUTO mozna odchaczyc i nie protestuje)
no i jeszcze TPSa nei podlaczyl - niby nie zawsze trzeba ,ale czasami sie przydaje
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ustawienia staga 100 w boschu gli
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2012, 19:44:11 pm »

Offline barton

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 84
nie no - tps jest podłączony elektrycznie przeze mnie ... gdzieś tam tylko czytałem, że się go odłącza w programie, że jest nieliniowy i coś tam...

Odp: ustawienia staga 100 w boschu gli
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2012, 20:07:54 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
TPS sluzy jedynie jako wskaznik progu dla sterownia w IIgen (zazwyczaj),
jezeli nie ma takiej potrzeby to mozna go wylaczyc ,ale fizycznie warto miec ,to mozna na oscyloskopie obserwowac zmiany,

jednak u ciebie to nie brak TPSa robi problem ,ale ustawienia krokowca i emulacja
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ustawienia staga 100 w boschu gli
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2012, 20:19:24 pm »

Offline barton

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 84
rozumiem, że stag 100 ma wbudowany emulator sondy lambda tak ?
bo silver słusznie mi na privie wskazał, że emulator se muszę założyć, z tym że ja już mam założony tylko wyłączony :)
czy coś mylę ?:)

no i przede wszystkim muszę odpiąć ten stały plus do kompa benzynowego.

Odp: ustawienia staga 100 w boschu gli
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2012, 21:50:43 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
bo silver słusznie mi na privie wskazał, że emulator se muszę założyć
sluchaj srebrnego bolca ,to daleko nie zajedziesz,ale z pewnoscia troche kasy wydasz,
tak to jest ,jak ktos farmazony plecie nie majac pojecia o przedmiocie sprawy,

jak juz pisalem wyzej ,mozesz wlaczyc rozne emulacje,
masz w opcjach MASĘ ,AUTO ,BRAK i WŁASNA ,
jak sie lubisz bawic to mozesz ustawic WLASNA tak by sie pokrywala z praca sondy na biegu jalowym,
niestety pozniej sonda przyspiesza ,a emulacja nie,
na AUTO emulacja zageszcza ruchy przy wyzszych obrotach ,ale moze sie nie pokrywac z przebiegiem sondy,
jednak przy boschu nie ma duzego dylematu,
najczesciej odcina sie sonde MASĄ i daje przekaznik kasujacy pamiec,
podawalem mu FALE i nie protestowal ,ale mam u siebie przekaznik kasujacy pamiec,wiec nie wiem jak to na benzyne wplywalo,

ale emulacja to twoj mniejszy problem,
lepiej skup sie na ustawieniu dawkowania gazu tak,by samochod prawidlowo jechal,
potrzebny ci laptok i interface - dzieki funkcji oscyloskop mozna przejechac sie z podlaczonym laptokiem i nagrac wskazania,
to bardzo ulatwia dokonanie odpowiednich nastawow
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ustawienia staga 100 w boschu gli
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2012, 22:29:35 pm »

Offline barton

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 84
co do odcinania stałego plusa na kompa... na cholere tam przekaźnik ? Nie mogę po prostu kabla który idzie do sterownika na którym będzie stały plus przeciąć i podłączyć pod plusa po stacyjce ?

Odp: ustawienia staga 100 w boschu gli
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 28, 2012, 23:18:43 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
mozna by tak zrobic,ale gdy nie wiadomo ile pradu przez niego plynie to zawsze bezpieczniej dac przekaznik
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ustawienia staga 100 w boschu gli
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 29, 2012, 18:49:36 pm »

Offline barton

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 84
plus jest po stacyjce już, a co do poszarpywania to ... zmieniłem mu filtr gazu za 5 zł - czy to ma sens czy nie - nie wiem, ale poszarpywanie znikło

póki co ... nie śmierdzi na benzynie, zapindala na gazie jak zły, obroty przybite gwoździem :)