Autor Wątek: Pomóżcie przy kupnie  (Przeczytany 4799 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pomóżcie przy kupnie
« dnia: Grudzień 25, 2012, 10:38:18 am »

Achtung

  • Gość
Witam wszystkich.jestem nowym użytkownikiem Waszego forum i jestem na etapie kupna borka.Poniżej wklejam link do aukcji którą jestem zainteresowany.Wiem że ze zdjęć zbyt dużo nie wynika ale gdybyście mogli napisać na co szczególnie zwrócić uwage przy kupnie byłbym wdzięczny.Z poloneza jestem narazie zielony ale mam nadzieje ze szybko to sie zmieni z Waszą pomocą.
http://otomoto.pl/polonez-1-5-lse-oryginal-C26125007.html

Odp: Pomóżcie przy kupnie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 25, 2012, 10:48:47 am »

Offline Bartekcom#1982

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1545
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2x FSO Polonez
To nie jest borek.
Daewoo-FSO Polonez Atu Plus 1.6GSi 2001'
FSO Polonez 1.5SLE 1989'
Opel Vectra C FL Sedan 2.2DIRECT 2005'

Odp: Pomóżcie przy kupnie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 25, 2012, 10:52:53 am »

Achtung

  • Gość
No ten akurat nie ale po borka musiałbym jechac pól polski i chyba padnie na tego

Odp: Pomóżcie przy kupnie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 25, 2012, 11:00:20 am »

Offline Piteross_Rover

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 147
  • Płeć: Mężczyzna
    • Opel vectra A 3.0 V6
zwróc uwagę na blachę i tylko na blache silnik jest bardzo tani w remoncie :D

Odp: Pomóżcie przy kupnie
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 25, 2012, 11:04:12 am »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
http://moto.allegro.pl/polonez-2-0-dohc-i2886846737.html
nie Borewicz, ale samochód znany i szanowany..... wart tych pieniędzy.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Pomóżcie przy kupnie
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 25, 2012, 11:24:11 am »

Achtung

  • Gość
Tez ogladałem tylko problemem jest odległość  :(

Odp: Pomóżcie przy kupnie
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 25, 2012, 11:32:09 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
Jakbym szukał Poloneza na dłuższy okres czasu (całe życie), brałbym tego 2.0 DOHC, odległość to pikuś jak jest możliwość kupienia takiego rodzynka. Zastanów sie :)

Odp: Pomóżcie przy kupnie
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 25, 2012, 15:31:45 pm »

Offline damian6819

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1260
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4 95' PB/ LPG =>swap 1.6 16v LPG
Jak wyżej DOHC jest wart świeczki :)
totalitarne forum fso jednak zweryfikuje wszystkich - pełna lustracja
Samochód jest dla człowieka, a nie człowiek dla samochodu.

Odp: Pomóżcie przy kupnie
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 25, 2012, 15:35:34 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
ten biały wygląda na niezłego zgnilca, imo więcej jak 700-800zł nie jest wart.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: Pomóżcie przy kupnie
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 25, 2012, 18:59:43 pm »

Offline MichalSW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 857
  • Płeć: Mężczyzna
Ten biały to po prostu został przypicowany do handlu i czekają na odpowiedniego "żywca". Nie sprzedaje osoba fizyczna (nie jest to oczywiście gwarancja udanego zakupu), tylko firma, a ona już musiała na tym zarobić. Za remont blacharski z malowaniem zapłaciłem po znajomości ok. 10 tys zł (wymiana masy elementów, których z zewnątrz nie można było uznać jako do wymiany)- szczęśliwie w ratach bo na raz nie dałoby rady. Masz możliwości, żeby robić blachę (migomat, wiedza, kompresor, miejsce) to bierz białego - tyle, że za połowę tej kwoty. Ładne egzemplarze kosztują conajmniej 2-3 razy tyle co cena wystawiona w tym ogłoszeniu. Lepiej poszukać dłużej niż wywalić kasę i mieć tylko wątpliwą lokatę kapitału.
Pomóżmy Jackowi!

Odp: Pomóżcie przy kupnie
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 25, 2012, 20:07:43 pm »

Offline Mariusz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 674
    • 1.5 GLE
Witam wszystkich.jestem nowym użytkownikiem Waszego forum i jestem na etapie kupna borka.Poniżej wklejam link do aukcji którą jestem zainteresowany.Wiem że ze zdjęć zbyt dużo nie wynika ale gdybyście mogli napisać na co szczególnie zwrócić uwage przy kupnie byłbym wdzięczny.Z poloneza jestem narazie zielony ale mam nadzieje ze szybko to sie zmieni z Waszą pomocą.
http://otomoto.pl/polonez-1-5-lse-oryginal-C26125007.html

Szukasz borka, ale zacznij od Caro i potraktuj je jako stan przejściowy. O wiele łatwiej znaleźć dobre Caro niż Borka, a gdy już będziesz śmigał poldkiem i powoli zaczniesz wiedzieć o co biega i wejdziesz w ten klimat to dobrego borka znajdziesz o wiele łatwiej. Potrzeba trochę obycia z tematem, które o wiele łatwiej zdobyć na caro bez szkody dla siebie i portfela. Na człowieka zielonego w tej kwestii dobre borewicze nie czekają ;), tylko odpicowane sztrucle od handlarzy i ogólnie samochody w cenach nie przystających do wartości auta. Gdy masz już poloneza to znajomi sami zaczynają Cię informować "że dziadek ma do oddania za grosze" albo "gdzieś tam widziałem na wsi u znajomych" i tak można wejść w posiadanie dobrego auta za normalne pieniądze. Allegro to ostatnie miejsce na zakup dobrego Poloneza z przed 1989 roku. W ogóle 3/4 polonezów z allegro ma cenę zawyżoną o 3/4 , bo ludzie myślą,  że Pana Boga za nogi złapali, a tak naprawdę mają kupę złomu.

Odp: Pomóżcie przy kupnie
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 25, 2012, 21:44:23 pm »

Achtung

  • Gość
Mariusz pewnie masz i racje z tym że jak dla mnie caro to nie zabardzo.Nie widzi mi sie ten model.Chciałem borka do tego nowy lakier szeroko i nisko i nic poza tym.Z drugiej strony to chyba troche sie napaliłem ale dobrze że troche mnie ostudziliście.Może warto jeszcze poszukac i poczekac a nie brac pierwszego lepszego.

Odp: Pomóżcie przy kupnie
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 25, 2012, 22:27:15 pm »

Offline Excalibur#1937

  • Administrator
  • Wiadomości: 1904
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kilka ich było ;)
    • http://www.intermediaservice.pl
Szeroko = szerokie caro. Borek = przeszczep przodu i tyłu :) Kundel ale za to "custom made"

Odp: Pomóżcie przy kupnie
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 25, 2012, 22:40:04 pm »

Achtung

  • Gość
Przykład na golfie.Jestes zakochany w jedynce,masz jakąś tam wizje jak to ma wyglądać ale kupujesz dwójke bo łatwiej ten projekt zrealizowac.Dodając że dwójka wogóle ci sie nie podoba.