Autor Wątek: Strzaly w filtrze  (Przeczytany 3273 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Strzaly w filtrze
« dnia: Grudzień 27, 2004, 15:53:02 pm »

boczek#1851

  • Gość
Posiadam Poloneza 1.6Gli i niewiem czy wszystkie poldki na wrtrysku jednopunktowym tak maja bo w moim co jakis czas szczególnie jak jade gdzies pod górke i trzeba mocniej przycisnac strzela mi w gardziel. Musze dodac ze ten poldek jest na gaz. Wydaje mi sie ze to jest cos z zaplonem, ale niestety w tym poldku nie ma aparatu wiec nie mozna przestawic zaplonu. Dodam jeszcze ze zaplon tez chyba jest obrze ustawiony bo pali na rys.Prosze o pomoc!!!

Strzaly w filtrze
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2004, 15:58:44 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
masz rajdow? wersję jak ci strzela ;) ale tak na poważnie to wydaje mi się ze to wina zapłonu a w silnikach wtryskowych komputer jest za niego odpowiedzialny takze to może być wina jego , a jak jest na benzynie też strzela ? , bo może jeszcze gaz jest zle ustawiony
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Strzaly w filtrze
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2004, 16:11:05 pm »

boczek#1851

  • Gość
na beznynce tez sie to dzialo ale ostatnio jezdze na gazie wiec niewiem. Mam jeszcze jedno pytanko a da sie recznie ustawic zaplon.

Strzaly w filtrze
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 27, 2004, 16:24:06 pm »

Cyneq

  • Gość
Jak kto? chce się udzielić na temat strzałów, to looknijcie na mojego posta w temacie "Czyżby :zielony: kabelek????"
Niestey widzię ze dopisywanie się do w?tków wiele nie daje, za to jak sie założy nowy to jest jaka? szansa że kto? zajrzy.

Strzaly w filtrze
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 27, 2004, 16:45:16 pm »

Lodówa#1826

  • Gość
W twoim samochodzie nieda sie ustawic zapłonu. Zapłon jest elektroniczny i jest sterowany elektronicznie. Niesłyszałem jeszce zeby w silnikach z elektronicznym zapłonem, zapłon sie przestawiał. Może jest to możiwe ale tego niewiem. Pozostaje ci sprawdzić luzy zaworowe, bo one mog? byc przyczyn?, szczególnie jak silnik jest zimny. Jest jeszce jedna możliwo?c. Głowica:wypalone gniazda, zawory. Sprawdzić to można przez ?ci?gniecie głowicy i zalanie do kanałów w glowicy, dolotowych i wylotowych np. Nafty. Wtedy zobaczysz czy głowica jest szczelna!! Wtedy pozostajie jej naprawa, czyli docietanie zaworów.

Strzaly w filtrze
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 27, 2004, 16:55:21 pm »

boczek#1851

  • Gość
zawory sa dobrze ustawione w moim samochodzie, i nie dzieje sie to na zimym tylko na goracym silniku, co do kolegi który mówil o zielonym kabelko to go uswiadamiam ze polonez na wtrysku nie ma takiego kabelka.

Strzaly w filtrze
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 27, 2004, 17:03:50 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
czasami dziej? się takie rzeczy ja miałem tak w 1.4 ze mi strzelał ale przy szybkiej jeżdzie ,ale poznajomo?ci kumpel (elektryk  wtedy jeszcze z ASO Daewoo) podł?czył się pod komputer chwila momet i już problemu takiego nie było , a więc to co? ze sterowaniem zapłonu, u mnie była to wina komputera , nawet nie zaliczam tego do usterki
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Strzaly w filtrze
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 27, 2004, 17:10:39 pm »

Lodówa#1826

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)

czasami dziej? się takie rzeczy ja miałem tak w 1.4 ze mi strzelał ale przy szybkiej jeżdzie ,ale poznajomo?ci kumpel (elektryk wtedy jeszcze z ASO Daewoo) podł?czył się pod komputer chwila momet i już problemu takiego nie było , a więc to co? ze sterowaniem zapłonu, u mnie była to wina komputera , nawet nie zaliczam tego do usterki


Czyli to znaczy że jako? komputerowo idzie wyregulować zapłon, komputer itp.
a czy ?wieci ci sie jaka? kontrolka czeck engine czy co?? Proponuje ci jeszce zresetować komputer.Na zimnym silniku odpi?c od akumulatora jedn? kleme odczekać 15 minut. Podł?czyć. Odpalić. Niech auto chodzi na wolnych obrotach na benzynie, bez zadnych gazowań, przegazówek itp. Wł?czy sie Wentylator na chłodnicy, poczekaj aż sie wyl?czy, wtedy wył?cz auto i odpal ponownie. Przejedz sie i zobacz czy co? to dało.

Strzaly w filtrze
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 27, 2004, 17:14:08 pm »

kowal

  • Gość
Moze byc walniety czujnik polozenia walu, wtesy moze zaplon glupiec

Strzaly w filtrze
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 27, 2004, 17:21:02 pm »

Lodówa#1826

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
Moze byc walniety czujnik polozenia walu, wtesy moze zaplon glupiec


Wła?nie. Nawet o tym nie pomyslałem. Poczytam w ksi?żke o tym. mam opis AbimexA.

Strzaly w filtrze
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 27, 2004, 17:23:52 pm »

boczek#1851

  • Gość
czasem mi sie wlaczas kontrolka od komputera ale podobno to jest normalne jak sie jezdzi na gazie. bylem kiedys u mechanika i spawdzilem bledy na kompie wskazalo ze mam uszkodzona sade lambda. ale po wymianie sady dzieje sie to samo i niewiem czemu jak sie sprawdzi kody bledów na kompie dalej wskazuje ze sada tak jakby byla uszkodzona a przeciez ja wymienilem na nowa. Co chodzi do zresetowania komputera to robilem to pare razy. Ale to pomaga na chwile. Ppo jakims czasie objawy powracaja.

Strzaly w filtrze
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 27, 2004, 17:26:42 pm »

kowal

  • Gość
Gaz masz z kompem czy bez kompa?

Bo jesli po restarcie kompa wszystko jest ok, to oznacza ze ktorys z czujnikow jest uszkodzony i podaje bledne wartosci.

Strzaly w filtrze
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 27, 2004, 17:29:39 pm »

boczek#1851

  • Gość
Mam gaz chyba z kompem bo mam silnik krokowy zastosowany zamiast zwyklej regulacji na przewodzie.

Strzaly w filtrze
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 27, 2004, 18:21:03 pm »

RATMAN#1809

  • Gość
Cytat: "Gzres"
zawory sa dobrze ustawione w moim samochodzie, i nie dzieje sie to na zimym tylko na goracym silniku, co do kolegi który mówil o zielonym kabelko to go uswiadamiam ze polonez na wtrysku nie ma takiego kabelka.



WEEEEE????

Kurcze to ja jak?? fotomorganę mam pod mask?........
Archiwum XYZ kurza twarz

Strzaly w filtrze
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 27, 2004, 20:05:38 pm »

kowal

  • Gość
Ja tez nie mam zielonego kabelka - nie wystepuje on we wtryskowcach

Strzaly w filtrze
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 27, 2004, 20:28:11 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Cytat: "kowal#1356"
Ja tez nie mam zielonego kabelka - nie wystepuje on we wtryskowcach


ja też mam "wtryskowca" z gażnikiem i zamiast zielonego kabelka mam w kolorze różowym    :mrgreen:
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.