Autor Wątek: Opadająca, kładąca się antena w Kombi (Caro/Atu+).  (Przeczytany 2818 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Opadająca, kładąca się antena w Kombi (Caro/Atu+).
« dnia: Marzec 21, 2013, 08:05:06 am »

MR90

  • Gość
Czy znacie jakiś sposób na usztywnienie przegubu seryjnej anteny?
W tej chwili mam tak, że można ją postawić pionowo ale przy silniejszym podmuchu wiatru antena kładzie się na dach. Może wystarczy wyjąć zaślepkę i dokręcić jakąś śrubkę na której obraca się przegub? Albo wetknąć blaszkę między podstawę anteny a podstawkę? Albo wpuścić jakiś siuwaks który zwiększy tarcie? Nie wiem, zgaduję tylko.

Jeździłem tak kilka lat, ale ostatnio wpadłem na pomysł założenia dłuższej anteny. Oryginalna ma 55 cm, natomiast mam od starego Poloneza bacik 75 cm - nie wyrzucałem myśląc, że się przyda, i owszem, wczoraj miałem eurekę.



Wprawdzie sposób montażu jest inny - w Plusie antena musi mieć na końcu śrubę M6, natomiast antena z Przejściówki ma gwint M4, ale w szufladzie pełnej skarbów przewracał mi sie od dłuzszego czasu adapter M4->M6 oraz gumki które posłużą za uszczelnienie które zabezpieczy gwint w podstawie anteny przed wodą:








Po zmontowaniu wygląda to tak:



Nie wiem tylko jaka będzie wytrzymałość adapterka, bo jeśli jest ze stali gwoździowej, a pewnie jest (kupiony chyba w sklepie metalowym) to przy regularnym wyginaniu się długiej i elastycznej anteny może po prostu dojść do zmęczenia gwoździostali i jej ukręcenia. Ale prędzej się złamie przy luźnej podstawie niż przy usztywnionej, tylko jak to zrobić?

Odp: Opadająca, kładąca się antena w Kombi (Caro/Atu+).
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 21, 2013, 09:22:42 am »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
powiem ci tak, antena na takiej przejściówce dawała rade ;) jeździłem z tak zrobioną anteną przez rok po czym ją zmieniłem bo strasznie zbierała zakłócenia.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2013, 19:33:57 pm wysłana przez Mariusz# »
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D

Odp: Opadająca, kładąca się antena w Kombi (Caro/Atu+).
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2013, 08:46:43 am »

MR90

  • Gość
powiem ci tak, antena na takiej przejściówce dawała rade ;) jeździłem z tak zrobioną anteną przez rok po czym ją zmieniłem bo strasznie zbierała zakłucenia.

To znaczy, że założyłeś antenę na dachu w Polonezie Plusie w miejsce oryginalnej 55cm?
Jaka była długość tej anteny? I czy się nie kładła, bo mi się kładzie oryginalna, więc dłuższa antena na pewno będzie się kładła jeszcze łatwiej. Antena będzie służyć jako odbiornik CB w radiu samochodowym za pośrednictwem konwertera zakresu częstotliwości CB na fale średnie.

Odp: Opadająca, kładąca się antena w Kombi (Caro/Atu+).
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2013, 09:28:07 am »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Antena będzie służyć jako odbiornik CB w radiu samochodowym za pośrednictwem konwertera zakresu częstotliwości CB na fale średnie.
Czytam kolejne Twoje posty i niezły z Ciebie kombinator.

Nie prościej kupić CB i bat 1.5m i zamontować sobie jako całkiem oddzielny zestaw ? I będzie porządnie odbierało, a nie przez jakieś konwertery i drucik 75cm...
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: Opadająca, kładąca się antena w Kombi (Caro/Atu+).
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2013, 19:15:08 pm »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
To znaczy, że założyłeś antenę na dachu w Polonezie Plusie w miejsce oryginalnej 55cm?
tak przykręciłem sam bat inny bo fabryczny komuś się spodobał :P
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2013, 19:34:21 pm wysłana przez Mariusz# »
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D

Odp: Opadająca, kładąca się antena w Kombi (Caro/Atu+).
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 25, 2013, 19:44:14 pm »

MR90

  • Gość
Czytam kolejne Twoje posty i niezły z Ciebie kombinator.

To chyba dobrze?
Ty zdaje się kombinujesz jakby tu nie pomóc.

Nie prościej kupić CB i bat 1.5m i zamontować sobie jako całkiem oddzielny zestaw ? I będzie porządnie odbierało, a nie przez jakieś konwertery i drucik 75cm...

A po co mam kupować bat, skoro mam już dwa za darmo?
A ja się uparłem że będzie kontwerter i basta!
Miałem Pioneera DEH-424R ale kupiłem drugiego za 50 zł z wysyłką DEH-525R bo DEH-424R nie ma pasma MW ani LW. Nie chcę mieć drugiego radia ani drugiej głupawej anteny, takie moje zdanie, za to chcę nasłuchiwać w głośnikach samochodowych.

tak przykręciłem sam bat inny bo fabryczny komuś się spodobał :P

No dobrze, ale czy to było dłuższe niż oryginał i czy się nie kładło?
Chyba będę próbował wciskać tam żyletki żeby przegub był ścisło.
Nierdzewna stal więc przynajmniej nie zgnije a i grubość odpowiednia do regulacji jak wahaczy na podkładki.

A w ogóle to na zaślepce podstawki jest taki sam symbol jak na antenie 75 cm, to wyroby firmy UNICON i na ich stronie obydwie anteny są nadal w ofercie.

Odp: Opadająca, kładąca się antena w Kombi (Caro/Atu+).
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 25, 2013, 21:13:12 pm »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
u mnie sie nie kładła bo jak ktoś sobie brał stary bat to skrzywił troche środek anteny i w efekcie nie dało się ani podnieść ani położyć anteny, kupiłem uniwersalną antenę która ma śrubkę na osi, którą wystarczy dobrze dokręcić żeby bat się nie kładł ;)
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D