Autor Wątek: Telepanie silnika.........  (Przeczytany 5693 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Telepanie silnika.........
« dnia: Grudzień 31, 2004, 05:13:58 am »

Lodówa#1826

  • Gość
Więc sprawa wygl?da tak: Zmieniłem dzisiaj termostat(85 stopni), ?wiece z 3 elektrodowych Isry na 1 lektrodowe Iskra Gaz i podci?gnołem linke z gazu, zmieniłem filtr powietrza, w poniedzialek autko jedzie na załozeni gazu. Wszystko git. Auto wkońcu sie nagrzewa do 90 stopni jad?c na trasie bez zbędnych kartonów na chłodnicy itp. Ładnie przy?piesza, nie dł?wi sie ani nic. Tylko pojawił sie jeden problem. Na wolnych obrotach, niby obroty nie faluj?, obrotomierz pokazuje równo 900, jednak słychać, że jako? siako? pluje ten silkin. Natomiasta jak chce go utrzymać na 1,500-2000 tys. obr to telepie silnikiem jak cholera, jakby nie paliłna który? Gar..... Czy to moze ISKRA GAZ????? "kur*", teraz sobie w brode pluje ze ich niewymieniłem jak mi Kowal radził :mad:  Wcze?niej niemiałem takich jajec... :mad: DoDam tylko, że ten cudowny efekt nie występuje podczas jazdy w tym zakresie obrotów, tylko jak stoje i próbuje go na tych obrotach trzymać. Przypuszczam ze to te jebane Iskry, ale czy to moze być czujnik połozenia wału?? Przy wymianie termostatu wszystko od trmostatu w dół zalało mi sie.. wiadomo, niema innego sposobu. Wszystko powycierałęm, powietrzem zgoniłem resztki wody. Jakie? sugestie???
 :mad:  :mad:  :mad:  :mad:  :mad:  :mad:  :mad:  :mad:  :mad:  :mad:  :mad:  :mad:

Telepanie silnika.........
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2004, 08:35:57 am »

XDX

  • Gość
sprawdz czy na wszystkie swiece idzie iskra.. znaczy sciagasz przewod kombinerkami i przytykasz do masy jakiejs.. no i patrzysz jak wyglada iskra..

Telepanie silnika.........
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2004, 11:30:35 am »

jojo

  • Gość
mowta  co chceta poldek ok fura

Telepanie silnika.........
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2004, 11:32:45 am »

jojo

  • Gość
:o  :eek:

Telepanie silnika.........
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 31, 2004, 11:40:08 am »

ajk#1212

  • Gość
Nie wiem jakiego masz dokladnie Poldka ale mi tak sie robilo jak mialem zle ustawiony zaplon, do tego zielony kabelek i kable od swiec - sprawdz to. ja mam 1,6 CB na gazniku wiec jezeli masz cos podobnego to na bank zaplon, warto tez wymienic filtr paliwa (zdziwilem sie kiedys ile mi to dalo, wreszcie samochod przestal sie dlawic, bo przedtem prawdopodobnie jakis syf przechodzil przez filtr).

Pozdrawiam!!!

Telepanie silnika.........
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 31, 2004, 12:54:44 pm »

Lodówa#1826

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
mowta co chceta poldek ok fura


??????? :shock:

Ja mam takiego jak w podpisie :D  ale wła?nie wczesniej nic sie nie działo. Skoro to zapłon to moze czujnik połozenia wału? Może jeszce nie odparował? z niego woda,  suszy łem go i koło pasowe.

Telepanie silnika.........
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 31, 2004, 13:00:09 pm »

kowal

  • Gość
Ja obstawiam na swiece - wkrec stare i sprawdz jak sie bedzie zachowywac, jak poprawnie to masz odpowiedz

Telepanie silnika.........
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 31, 2004, 13:10:13 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Sam się też kiedy? przejechałem na iskrach do gazu. TYle że po 10kkm wygl?dały tragicznie. teraz Bosch i jako? tam ci?gnę.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Telepanie silnika.........
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 31, 2004, 14:10:45 pm »

ajk#1212

  • Gość
"Ja mam takiego jak w podpisie  ale wła?nie wczesniej nic sie nie działo. Skoro to zapłon to moze czujnik połozenia wału? Może jeszce nie odparował? z niego woda, suszy łem go i koło pasowe".


A sorki nie zauwazylem, stad moje pytanie, zawsze patrze na lewo a tam nie bylo nic o Twoim Poldku :-)

Co do swiec to ja bym zalozyl zwykle ale wieloelektrodowe i faktycznie to tez moze byc przyczyna telepania sie silnika - tak kiedys mialem - swiece prawie nowki ale sie poszly kochac, zalozylem chyba 10-letnie swiece czteroelektrodowe, ktore byly w moim Poldku jak byl prawie nowy i wymienione byly ze wzgledu na przebieg  - tylko 10 tys. km. Tak wiec owe stare swiece nie byly w zlym stanie i wyobrazcie sobie, ze jak je wkrecilem to doznalem zonka - samochod pracowal o polowe ciszej, rowniotko, wkrecal sie na obroty jak po masle, po prostu nie ta fura, zaczal palic o dobre 1,5-2 litrow mniej beny, szok totalny. I nie moglem sie nadziwic jak to moze byc, ze nowe swiece prawie mi uniemozliwialy juz jazde a na tych starych fura smiga jak odrzutowiec. Potem jeszcze raz sie nadzialem na Iskry jednoelektrodowe, cos z nimi jest nie tak, wiec preferuje Iskry wieloelektrodowe...

Pozdrawiam!!!

Telepanie silnika.........
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 01, 2005, 12:59:00 pm »

PeNY#1816

  • Gość
Do gazu nie zaklada sie swiec wieloelektrodowych... A swiece Iskra Gaz w ogole nie sa takie zle, wiem bo sam uzywam... Nie sadze zeby mial z tymi objawami cokolwiek wspolnego zaplon, bo przeciez jakby po kazdej wymianie swiec trzebabylo ustawiac zaplon... :!:  :!:  :!:   )Po nastepne kabli tez nowych nie kupuj, bo przeciez na starych swiecach dzialalo... No i oczywiscie nie sciagaj kombinerkami kabli zaplonowych bo zeby nie wiem jakie kombinerki to byly to i tak cie jobnie... Moja rada jest taka...: Wymieniaj swiece pojedynczo i wtedy sprawdzaj co sie dzieje... Po prostu wez jedna stara swiece i po kolei wkrecaj ja w kazda nastepna dziureczke w glowicy... Moze po prostu na jednej z nowych swiec masz odrobine inna przerwe... Ja do gazu przerwe na elektrodzie zawsze ustawiam na 0,75 - 0,80 (szczelinomierzem zeby nie bylo...   :lol: )... Pozdrowka...

Telepanie silnika.........
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 01, 2005, 13:18:05 pm »

kowal

  • Gość
PeNy - to jest wtrysk, a we wtrysku nie ustawiasz zaplonu :)
Ja kable sciagam bez uzycia jakis kombinerek tylko normalnie pociagam i wychodza :)

Telepanie silnika.........
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 01, 2005, 13:29:40 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Powiedzcie mi czemu na gazie nie powinno się zakładać ?wiec wieloelektrodowych , bo wła?nie tego nie wiem , a chciałem kiedy? kupić czteroelektrodowe i nawet kupiłem leża w garazu i czekaj? na swoj? powinno?ć założenia w aucie.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Telepanie silnika.........
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 01, 2005, 13:37:37 pm »

kowal

  • Gość
Bo do gazu musi byc mocnejsza iskra zeby mieszanka sie zapalila

Telepanie silnika.........
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 01, 2005, 13:46:02 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Cytat: "kowal#1356"
Bo do gazu musi byc mocnejsza iskra zeby mieszanka sie zapalila


Dzieki bede wiedział , przyznam się ze nie pomy?lałem o tym nigdy. :oops:
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Telepanie silnika.........
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 01, 2005, 13:49:06 pm »

kowal

  • Gość
Ja tez nie wiedzialem, dopiero gazman mi to powiedzial...
W sumie jezdzilem zawsze na iskrach trojelektrodowych i po zmianie na jedno po zalozeniu LPG nie poczulem zadnej roznicy w zachowniu auta

Telepanie silnika.........
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 01, 2005, 13:53:44 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
ja sprawdze jak bedzie auto moje chodziło na tych trójelektrodowych , bo jak kupiłem to musze przynajmniej sprawdzić , a jak nie bedzie różnicy to je zostawie a jak bedzie to mam wkońcu DF-a którego mam zamiar wyremontować to pójdzie do niego
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Telepanie silnika.........
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 01, 2005, 14:28:12 pm »

Chudson

  • Gość
A taka jeszcze banalna sprawa , przerwa między elektrodami ustawiana była bo iskry s? niby wstępnie na 0,6 ustawiane ale w praktyce każda ma inn? przerwę ??

Telepanie silnika.........
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 01, 2005, 14:35:46 pm »

kowal

  • Gość
U mnie w tym aucie jak nim jezdze (6 lat) to napewno nie byla przerwa ustawiana na swiecach, zawsze z pudelka odrazu wkrecam i nie ma problemow

Telepanie silnika.........
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 01, 2005, 15:05:44 pm »

ajk#1212

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
Do gazu nie zaklada sie swiec wieloelektrodowych... A swiece Iskra Gaz w ogole nie sa takie zle, wiem bo sam uzywam... Nie sadze zeby mial z tymi objawami cokolwiek wspolnego zaplon, bo przeciez jakby po kazdej wymianie swiec trzebabylo ustawiac zaplon...    )Po nastepne kabli tez nowych nie kupuj, bo przeciez na starych swiecach dzialalo... No i oczywiscie nie sciagaj kombinerkami kabli zaplonowych bo zeby nie wiem jakie kombinerki to byly to i tak cie jobnie... Moja rada jest taka...: Wymieniaj swiece pojedynczo i wtedy sprawdzaj co sie dzieje... Po prostu wez jedna stara swiece i po kolei wkrecaj ja w kazda nastepna dziureczke w glowicy... Moze po prostu na jednej z nowych swiec masz odrobine inna przerwe... Ja do gazu przerwe na elektrodzie zawsze ustawiam na 0,75 - 0,80 (szczelinomierzem zeby nie bylo...  )...



PeNY kto sciaga kable kombinerkami??? Po drugie faktycznie nie zauwazylem, ze mowa o Poldku z gazem, bo sam nie mam, wiec tematy gazowe sa mi obce. Jezeli chodzi o kable to warto je podmienic, jezeli sa juz stare (jezeli sa!). Przerwa na swiecach nowych powinna byc wszedzie jednakowa, wiec nie wiem czy jest sens przy niej grzebac. Mysle, ze jest to kwestia samych swiec (ja tak mialem kilkakrotnie - takie same objawy), lub zaplon!

Pozdrawiam!!!

Telepanie silnika.........
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 01, 2005, 15:20:00 pm »

Lodówa#1826

  • Gość
Cytat: "Pablo"
Cytuj (zaznaczone)
Do gazu nie zaklada sie swiec wieloelektrodowych... A swiece Iskra Gaz w ogole nie sa takie zle, wiem bo sam uzywam... Nie sadze zeby mial z tymi objawami cokolwiek wspolnego zaplon, bo przeciez jakby po kazdej wymianie swiec trzebabylo ustawiac zaplon...    )Po nastepne kabli tez nowych nie kupuj, bo przeciez na starych swiecach dzialalo... No i oczywiscie nie sciagaj kombinerkami kabli zaplonowych bo zeby nie wiem jakie kombinerki to byly to i tak cie jobnie... Moja rada jest taka...: Wymieniaj swiece pojedynczo i wtedy sprawdzaj co sie dzieje... Po prostu wez jedna stara swiece i po kolei wkrecaj ja w kazda nastepna dziureczke w glowicy... Moze po prostu na jednej z nowych swiec masz odrobine inna przerwe... Ja do gazu przerwe na elektrodzie zawsze ustawiam na 0,75 - 0,80 (szczelinomierzem zeby nie bylo...  )...



PeNY kto sciaga kable kombinerkami??? Po drugie faktycznie nie zauwazylem, ze mowa o Poldku z gazem, bo sam nie mam, wiec tematy gazowe sa mi obce. Jezeli chodzi o kable to warto je podmienic, jezeli sa juz stare (jezeli sa!). Przerwa na swiecach nowych powinna byc wszedzie jednakowa, wiec nie wiem czy jest sens przy niej grzebac. Mysle, ze jest to kwestia samych swiec (ja tak mialem kilkakrotnie - takie same objawy), lub zaplon!

Pozdrawiam!!!


Jeżeli zmiana ?wiec na stare które miałem(3 elektrodowe) nie pomoze to zainwestuje w przewod WN. Wydaje mi sie że s? dobre. Iskra nie przeskakiwała. Specjalnie sprawdzałem po założeniu nowych 1 ELEKTRODOWYCH ?wiec(Peny chyba niedokładnie przeczytał co napisałem, zmieniłem z 3 elektrodowych ISKRA na 1 elektrodowe do gazu, bo w ponidziałek auto jedzie na załozenie gazu :roll: ). Co do ?wiec to mojemu bratu kiedy? mechanioir założyl z 1 elektrodowych 3 elektrodowe ?wiece, on też ma gaz. Nic sie niezmieniło, auto chodzilo poprawnie, spalanie to samo...

P.S.Hehe Dzięki tobie Pablo uzupełniłem mój profil, już pisze jakiego mam poldka   :mrgreen:  :mrgreen: :mrgreen: